BONT Friesland Bank Wij staan borg voor een goede bontmantel in elke bontsoort. Eventueel ook naar maat, zonder prijs verhoging! Dat geldt tevens voor de grotere maten j (48, 50 en 52). v Voorstreek 22 Leeuwarden 05100-39173y Uw eigen bank Lezers klommen in de pen DANK FENNO SCHOUSTRA Dank Fenno Schoustra en zijn me dewerkers voor het plaatsen van mijn kleine stukjes proza "Jeugd herinneringen". Dank vooral voor het plaatsen van de juiste foto's bij het betreffende deel van het verhaal. De foto's, bij het verhaal van de Brinkmannen hebben mij geroerd. Ik neem aan, dat deze foto's verkre gen zijn bij mevr. Brinkman-On derweegs (Trijn). Ook wil ik langs deze weg hen hartelijk bedanken, die middels brief, telefoon en door ingezonden stukjes in het Kleine Krantsje, hebben gereageerd en al len positief. Dit heeft mij heel veel genoegen gegeven. Nóg een foto van de vroegere Trapkebrug over het Vliet. De jeugd heeft zich keurig voor de fotograaf op het bruggetje opgesteld. rechts een pakhuus en een boerespulsje Voorburg M. Wassenaar TRAPKEBRUG VLIET Ik bin sinds kort abonne van 't Klei ne Krantsje en nou skrief ik even naar anleiding fan dat plaatsje vanne trapkebrug bij 't Vliet in een vanne vorige nummers. Ik bin daar goed bekend, omdat daar mien geboorte grond is. Ik bin juli 1892 geboren in de Ha ven, een steegje van 't Zuudvliet naar 't Molenpad, langs de potte- bakkerij van Dorama waar ik as jonge vaak met de neus tegen 't ruut ston te zien naar de man die daar zat te pottedraaien. Naast de winkel van Dorama woonde een smid ik meen dat ie Hosbag hiette. We lieten daar vaak onze iezeren hoepels make en onze klompen kramme. Later bin ik verhuusd naar Achter Pietersburen bij de olieslagerij van Hekman, och daar stonden we vaak te kieken naar et maken van lienkoeken. Ik hew daar jaren woond en ik bin vaak met de lienkoekwagen met kisten lien koeken metriden, de man die daar voerman was hiette Ulsje Keizer en woonde oek op Pietersburen. Een keer bin ik met weest naar Ter- zool bij Sneek. We speulden vaak op de trapkebrug waar links achter op de foto een voddepakhuus was, daar naast was een klein winkeltsje. Wat naar daarnaast was waar we vaak wat melk haalden. Voor het huus naast het winkelsje ston een iezeren hek waar ik nog es met mien han in vallen bin toen ut wat glad was en ik mie aan et hek vasthouwe zu. 'k Hef er nog een litteken van in mien han, krek as een in mien pink, dat h'k kregen toen het cirkes van Bamum en Baley hier een dag kwam. Ik mocht er van mien moeke wel heen maar must eerst gras snije voor de keninen, dat dee ik met een eerpelmeske, maar deur de haast om gauw klaar te we zen sneed ik mie van zelf in de pink, 't is nog te zien. Wat ik mi vedder nog herinner van de trapkebrug is dat aan dizze kant, dus Noordvliet, onze kapper woon de. Daar lieten we ons haar knippe voor stüver.. Die kapper hiette Oberink. Zomers gongen we elke zaterdagnacht üt vissen dat waren dan mien broers en ik en verder de familie Bom, die naast ons woonde, een vader en drie jongens. We huurden dan een bootsje van Hein Appeldoorn, gingen zaterdagnacht twaalf uur weg en kwamen dan zon dagmiddag tuus, we visten dan in de Tietjerkstervaart. Zo dat binne dan wat herinneringen aan mien jeugd. Ik kan vanzelf nog veul meer ver- telle maar laat et hier eerst maar bij Franeker BELOOFD Herasma bontmodes nummer, sak maar zegge. In dat nummer skrieve allemaal meensen hoe mooi ze het krantsje wel viene, dat is natuurlijk leuk voor de man die ut maakt. Dcfiew 't niet deen, von ut niet nodig, ik docht bij mij seis as ut niet goed was, las ik ut niet en dat een oud Leeuwadder der niet buten kan zien je wel aan het soodsje abonnees. Mien volgend epistel gaat over het zoekplaatsje van die Postma om utens. Leeuwarden VAN BELKUM A. Algra S. Hoekstra Even wil ik reageren op het stukje van de heer J. S. Brouwer uit Bus- sum in het Kleine Krantsje nummer 356. Van 1924 tot 1928 ging ik op pia noles bij een van de dames Mein- dersma (juffrouw Julia). Zij woonde op de Voorstreek, hoek Korfmakersstraat, boven de mu ziekhandel van haar broer, de heer Meindersma. Mijn muziekboeken werden bij hem gekocht. Er stond dan een stempelafdruk op: Muzikehandel Meindersma v.h. H. van Belkum. De heer Meindersma heeft dus ken nelijk de muziekhandel en de kaart verkoop voor muziekuitvoeringen van de heer H. van Belkum voort gezet in bovengenoemd pand, later kruidenier Pot. Het eerste pand aan de Kelders was, als ik mij goed herinner, een porse leinwinkel van Koerse, daarnaast Visser, commestibles, dan Nier- meijer en dan loodgieter Bekker. Uit advertenties uit vroeger tijden blijkt wel dat de heer Van Belkum, die de heer Brouwer uit Bussum be doelt, hier heeft gewoond. Heerenveen, A. A. v. d. Bosch-de Vries PEULESCHILLETJE Hetgeen ik u wil vragen is wellicht een beetje ongewoon maar het is voor de lezers van 't Kleine Krantsje maar een peuleschilletje, dacht ik. Het gaat nl. over een liedje en de beginregels zijn als volgt: „Door het woud gaan Hans en Liesje naar het stille dorpje toe Aan de ene hand loopt Liesje aan de andre kant de bonte koe". En dat is het zo'n beetje wat ik nog van dat liedje ken. Zou u zo vrien delijk willen zijn, dit in het Kleine Krantsje op te nemen? Misschien is er nog wel een, die zelfs het plaatje nog heeft. Maar het gaat mij hoofd zakelijk om de woorden. De melo die ken ik nog wel. Zo, dit is het voorlopig als ik weer zin heb, schrijf ik wel weer. Veel succes verder. Leeuwarden A. v. d. Zee-Knol ANTIEKE AFBEELDING Een van de drie mooie "antieke af beeldingen van oud Leeuwarden" die ik al eens heb gewonnen met de fotoprijsvraag van 't Kleine Krantsje, is in Canada beland, na melijk die van het Heerenwaltje. Met ouderwetse pasteltinten is die plaat iets gekleurd (met stift) en in gelijst en ze hangt daar nu als een Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. bezienswaardigheid aan de muur. Die plaat is dan ook heel mooi ge worden. Nog leuker is het, dat de eigenaar van nu ook nog vaak op dat plekje gelopen heeft. Maarssenbroek, A. Spoelstra-v. d. Meulen BRIEF UIT NEW YORK Ik wil niet nalaten om de redactie alsnog hartelijk te feliciteren met het vijftienjarig bestaan van ons mooi Kleine Krantsje. Ik ben wel wat laat, maar wij komen hier een heel stuk achteraan met de uitgaven, maar dat hindert niet. Een jubi leumnummer met maar eventjes zes en negentig pagina's! Wij zien altijd uit naar een nieuw nummer en ontdekken ook altijd wel iets dat ons aan de goeie ouwe tijd herinnert. De frontpagina van 342 riep vooral oude herinneringen op aan de vroegere Landbuurt, waar ik jaren melkboer ben geweest. Vooral op het afgebeelde streekje had ik wel veertig klanten. In het huis op de hoek woonde Meester, de schoenmaker, dat was daar mijn laatste klant. Meester was, wat je kan noemen, een eerste klas schoenmaker. Hij had veel klanten aan de Spanjaardslaan en de Stienserweg en meer van die stra ten. Hij haalde de schoenen en bracht ze ook weer terug. Er was in die tijd veel meer service dan te genwoordig. De mensen aan de Landbuurt waren vervolg op pag. 11 Ik hè de redacteur beloofd dat ik oek weer us wat skrieve su. Dat hangt er altied bij mij teugenan. Be praat lie ver over vroeger, dan dat ik ut op papier zette mut. Maar ik zal mien leven, nou ik oek al aardig opskiet, op het laast nog probere te verbeteren. Eerst maar us dit. Om een anloopke te krijen bin ik eest maar us terug gaan in de bladsjes van okt. '79 te beginnen met no. 346 ut grote De antieke afbeelding van het Heerenwaltje is in Canada beland

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 4