LEZERS 1 N DE PEN POPPEBUURT BOOTCENTRUM GEERTSMA PERMANENTE BOTEN EN MOTOREN SHOW 11 NIET DUKEMA MAAR V. D. MARK i Yamaha Johnson 1 Honda Ten 8 3/4 Ure geeft Haring Tejfer wonende op de hoek van de Grootekerkstraat kennis; dat hij gisteren avond op de danszaal van v. d. Velde zijnde een bruine Paraplui is kwijt geraakt; dezelve is medegenomen door Willem Moezelaar, wonende op Oldegalileën, die weigert de Paraplui aan Tejfer terug te geven. Het een en ander is gezien door Marinus Sterk, knecht bij Caste- lein in de Speelmanstraat, en alhier gedetacheerde Wachtmees ter der Huszaren zal worden onderzocht. Stoffer Jellen, liggendt r.et zijn Schip aan de Willemskadedoet aanklachte, dat zijn knecht Stoffer Bakker, oud 15 Jaren, bij gelegenheid eener vechtpartij met andere jongens, Zóndagavond door den Schippersjongen van der Kam, oud 13 Jaren, zoodanig tegen het hoofd is geslagen, dat hij op het oogenblik onder behandeling van den Chirurgijn Metz is. Getuigen Hiltje Hummel en Jacoba Dolstra, beiden oud 13 Jaren, Schippersdochters, beiden liggende aan de NieuweKade. Door den Politiedienaar Kroontje aan de wacht gebragt Foppe Pieters Bruinsma, oud 17 Jaren, zonder beroep, geboren te Harlingen. Wonende alhier ophet Zuidvliet, verdacht van met den arrestant Douwe Sinkeler diefstal te hebben gepleegd. De Policiedienaar v. Deinum is van ziekte hersteld hedenmiddag weder in dienst getreden. Ten 2 Uur doet S. Meijer Levie broodbakker wonende op de put, aanklagte, dat hij gisteren avond veel last heeft gehad, van Catharina Jepman, wonende in de Steeg in het Bagijneklooster, die hem gedreigd heeft zulks vanavond te zullen herhalen. Op verzoek van bovengenoemde Meijer, zal aldaar een policie dienaar 4e Klasze, voor zijne rekening geplaatst worden, terwijl C. Jepman hierover is onderhouden. Ten 12 Uur kwam den Heer Waller Zeper, kalkfabrikant, wonen de op de Nieuweburen, klagen dat in de afgeloopen nacht balda digheid was gepleegd op het erf van zijn fabriek op Oldegalileën; een onderzoek door den Policiedienaar Kroontje ingesteld heeft tot resultaat gehad dat de daders daarvan bekend hebben, van welk feit Proces Verbaal zal worden opgemaakt. De schade bedraagt 10,-. Ten 3 Uur raporteeren de Policiedienaren Krol en van den Boogart, dat door hun van vier hun bekende jongens, bakkers in beslag zijn genomen. Ten 8 Uur rapporteert den Policiedienaar v. Deinum dat hem door den Winkelier Stoffels wonende op de Hoek van het Droe- vendal, is medegedeeld dat omstreeks 7 1/2 uur, terwijl er nie mand in de woning was, daaruit is ontvreemd, 4 a 5 pond spek en dat die ontvreemding door iemand is gezien. Zal worden onderzocht. Te 1 1/2 Ure dqet Aaltje Bons, wonende op Olde Galileën aan gifte, dat zij en haare buren aanhoudend eenige goederen ver- miscscherf, zoaals gisteren met klaagster weder het geval is geweest, die eene gehaakte vrouwenmuts in de vensterbank had ligge, waarvan verdacht wordt Japikje D. aldaar wonende. Door den politiedienaar le Klasze Heringa een onderzoek daar ter plaatse ingesteld, doch zonder gunstig gevolg. Door Gerrit Drost, wonende op Olde Galileën aanklachte ge daan dat Pietje Jansen, huisvrouw van Jan Akkerman, liggende met een schip bijde Prinsentuin, hem op de openbare straat heeft verweten dat hij een broek en een paar straathamers had gesto len. Nadat beide partijen gehoord zijn, heeft eerstgenoemde zijne klachte ingetrokken. Door het zoontje van Adriani, wonende op de Kelders, aan het Bureau van politie gedeponeerd een ring waaraan 4 kleine sleu teltjes, door hem gevonden op het Hofplein. Door den Politiedienaar Brantsma gerapporteerd dat een ge rucht van brand is ontstaan ten huize van de Sigarenhandelaar Duiker op de Wortelhaven, hetwelk bij onderzoek loos alarm bleek te zijn. Ten 8 1/2 Uur geeft F. T. de Ruiter, wonende aan de Kerkhoflaan kennis dat bij hem hedenavond tusschen 6 en 7 uur een blaauw wollen vrouwenrok, van het hekje van de Bleek voor zijn woning is oruvreemt. Zal worden onderzocht. Door den politiedienaar Rijnhout gerapporteerd dat den vogel handelaar Zelle op de Voorstreek is gevallen, waardoor hij een kleine wonde aan het hoofd heeft bekomen. Is bij zijne familie, den kastmaker Zelle in huis gebragt. (1878) mowmww j mm n>nmnmni»\ vervolg van pag. 4 halt. Hans?, zegt ze, 't wordt al donker, kijk de hemel wordt al rood, Hansje je zult me toch geen kwaad doen? Welnee, zegt Hansje, je lijkt wel idioot. Langzaam spreid de nacht z'n sluier over 't dichte stille woud. Liesje angst wordt immer groter, want ach, Liesje is nog niet zo oud. Liesje neemt nu Hansje's arm ja, omdat Hans de sterkste is, en ze lopen bei den verder in dezelfde kalme pas. Plotseling, de stem van Liesje: „Hansje je voert iets in je schild." Hansje zegt: „Kindje, je ziet spoken", ik doe je niks, ik weet niet wat je wilt. 't Is volslagen nacht geworden, Liesje angst groeit meer en meer. Hans! je wilt met mij beginnen, Hans! je denkt toch aan mijn jeugd, mijn eer. Hans, begint dat te verve len, en hij blaft Liesje af: „als ik werkelijk iets zou willen, zie je toch dat ik-niet kan. Eén hand heb ik vrij, de ander heb ik met het touw de koe belast. Ha zegt Liesje: malle jon gen, bindt die koe dan aan een boompje vast. vervolg van pag. 3 Toen ik voor 't eerst een fietstocht ging ondernemen naar Noord-Bel- gië liep de hele straat uit. Ze dach ten, naar 't buitenland, die zien wij nooit meer terug. Wij waren door omstandigheden in deze buurt terechtgekomen en had den niet met iedereen contact. Dat ik leerling was van het Sted. Gym nasium, later de Rijkskweekschool, was voor velen in de buurt niet te volgen. Misschien leidt dit artikeltje nog eens tot oude contacten. In ieder geval zit er meer in de pen. Haarlem K. Faber Parnassiakade 38 In het onderschrift bij de foto van de "Tuuntsjeskool", afgedrukt in het vorige Kleine Krantsje, schreven wij, dat de heer Dijkema onlangs in een ingezonden stukje in onze krant geschreven heeft over de mogelijk heid van een reünie van deze school. Dat was niet juist, want het was de oud onderwijzer, de heer Van der Mark te Rotterdam, die de ze suggestie deed. SHAKESPEARE Hpofddealer van Friesland voor de volgende boten: 0Picton speedboten 0 Shakespeare speedboten Almar sportboten ook inboord 9 Riamar roei- en sportboten Shetland kruisers 0 Marco kruisers 0 Saga-Noorse polyester kruisers ALMAR RIAMAR SHETLAND 30 verschillende typen boten, 1979 modellen MARCO SAGA Hoofddealer van Friesland voor de volgende buitenboordmotoren: AJIe 1979 typen en modellen In voorraad Deze show houden wij in onze showroom aan de Tijnjedijk met plm. 700 m2 oppervlakte TIJNJEDIJK 26, LEEUWARDEN, TEL. 06100-33603 (naeet de Miro) MIDSBUORREN 26 - WARTENA - TEL. 06106-1909 t

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 11