PANDEN AAN HET NAAUW LEE W ADDERS, WAAR IS DIT VISSENDE VRIENDEN: AL VIJFTIG JAAR LEZERS IN DE PEN 5 ONZE FOTOPRIJSVRAAG juuuelier peperstroot-lseuujorrjen bb woning p&jy&gja| inrichtin §®183»I<gf Nl«uw©#t»d 9i feafeti^mtee leeuwarc Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 18921 BP Leeuwarden Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven,' verloten wij een exemplaar van het boekje "Populaire Leeuwarders" door Fenno L. Schou- stra. Deze foto van "De Vrienden" is in 1935 gemaakt bij hotel Van Stralen in Grouw. Van links naar rechts, keurig van een clubpetje voorzien. Baas Spandaw, Piet Postmus. Klaas Kooistra. Brandeure, Foppe de Boer, Rommert Wagenaar, An- dries Dijkstra, Ype Faber, Bauke Mulder, Joop van Noord en Wopke Kooistra ven'olg van pag. 4 Op de foto: Achter: Stijntje Steenbergen. Te- kela, Bosma. Elizabeth v.d. Zee. Catarine Hamstra, Annie de Boer, Griet Wijnands, Roza de Wilde, Jantje Knol, Albertje Heerema overl., Janke v.d. Wal, Grietje Koster en Dina Krammer. Midden: Simon Feddema, Harry Bleeker, Piet Kuipers, Meindei^ Hielkema, Poppe Noordhof, Uli/o de Boer, Ale Laskewitz, Jochum Hoekstra, Jochum Brijker overl., Jelle Faber, Meester Van der Mark. Geknield: onbekend, Ljicas Schreuder, Jan Visser, Koos (Jaco bus) Bakker, Piet Gemser, Tabe Rozema. Voor: Piet Ammerlaan, Dora?, Roosje Beem, Aukje Pelder, Jan Huizinga. Leeuwarden Jac. Bakker IVOSTRAATJE Dan ontvingen we nog een oplos sing van een abonnee, die de zaak vanuit Zaandam moest bekijken en die gokte op het Heer Ivostraatje „Volgens mij een huis in het Heer Ivostraatje, waarin ook eens een pension van Sonnega is geweest. Het is een gok, zou het anders niet weten" aldus deze abonnee, de heer J. van der Woude. vervolg van pag. 1 los van 't wief - de bloemetjes even best buiten gezet. Maar de terugreis was levensgevaarlijk door een dikke mist - met een slakkegangetje ging het over de Afsluitdijk en pas de volgende morgen vroeg kwamen we weer thuis, ja, heelhuids, dat wel". En dan de geschiedenis met die boer, die met z'n arb.eider op het hooiland bezig was. We vroegen de boer of we er wel even mochten pauzeren en dat vond hij best op voorwaarde, dat we de heren trac- teerden. Nou, wij een paar tafeltjes en stoeltjes op 't land en ook de boer en de knecht aan de borrel. Twee paarden liepen los om ons heen en onze vriend Ratsma, die bij de ca valerie had gediend, klom al gauw op zo'n paard. Ook Rommert Wa genaar van de Lange veestallen was van de partij en zat natuurlijk ook al gauw op zo'n knol. Ze draafden het veld rond, een mooi gezicht, en dat wouden de anderen ook wel eens even vertonen, maar die rolden er direct weer van af. De boer was enthousiast en hield zelfs een hele toespraak, best in de stemming door het mooie weer en misschien ook door de kwistig rondgedeelde ver snaperingen van onze bottelier. Klaas Kooistra, de kasteleinszoon van de veemarkt. Toen we weer wegvoeren lagen de boer en de knecht te slapen in 't land, ook de paarden hadden rust en de hele hooioogst lag stil!" Zo kan de heer Faber het ene na het andere mooie verhaal vertellen, maar ook komen er weemoedige .herinneringen om de hoek kijken, wanneer aan vroeger wordt ge dacht. Heel veel vrienden van De Vrienden zijn al niet meer in het land der levenden; van de mannen van het eerste uur, leeft, behalve de heren Ype Faber en Bauke Mulder, de al eerder genoemde Andries Dijkstra nog. Met z'n zevenenze ventig jaar hoort ook hij tot de ve teranen van de huidige ploeg; een ploeg, die het begrip ware vriend schap overigens nog steeds hoog in 't vaandel voert. Dit is nog nooit gebeurd: geen enkele inzending als reactie op onze fotoprijs vraag Leewadders, waar is dit?" Ja toch -één, welgeteld één abonnee, die het juiste antwoord wist: de heer Hde Bruin, Cambuurstraat 38 te Leeuwar den, wist ons, ,,ook namens zijn vrouw" te vertellen, dat de foto, die wij in nummer 363 van 't Kleine Krantsje afdrukten, was gemaakt van een reeks panden aan het Naauw, in het hartje van onze oude binnenstad dus. Alle andere, trouwe inzenders, die anders nimmer op het appèl ontbre ken, hebben nu verstek moeten la ten gaan; zij hebben er kennelijk geen flauw idee van gehad, welk punt in de stad was gefotografeerd. Dat is ons, eerlijk gezegd, lelijk te gengevallen, in de eerste plaats om dat we dachtendat een zo in het oog springende gevelpartij door veel mensen wel op slag zou worden herkend en in de tweede plaats, om dat we hoop hadden, dat anderen wel op zoek zouden gaan in de stad. Nu kunnen we natuurlijk niet beoordelen of dit laatste al of niet is gebeurd, maar wel, dat dit voor maar één deelnemer aan onze prijs vraag succes heeft gehad. „Naar aanleiding van uw vraag zijn ondergetekende en ega op onder zoek uitgegaan in onze oude bin nenstad en ja, richting Voorstreek en Naauw en bij de Brol aangeko men viel ons oog op de hoek van de Grote Hoogstraat. Na een vergelijk met de krant was het toen gauw be keken". Welnu, meer hebben we er niet aan toe te voegen, het prijsje gaat naar de heer De Bruin en dan nu over en sluiten maar.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 5