DICKVANDERHEIJDE JRfREKLAME TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN ONZE FOTOPRIJSVRAAG HE JA, DA'S DAAR. DE ST. ELIZABETHSCHOOL AAN DE GROTE KERKSTRAAT 11 HET EERSTVOLGENDE KLEINE KRANTSJE VERSCHIJNT ZATERDAG 30 AUGUSTUS adviesbureau voor reklame en publiciteit joz©f iSf2©ISStr33t 10 l©©UW3rd©n 051O0-24-984 jozef isr3ëlsstrddt10 Van onze abonnee, de heer J.B.A. Roosenstein te Utrecht ontvingen wij deze foto van de St. Elisabethschool aan de Grote Kerkstraat. Het is een foto uit 1924 van de 'hoogste basisklas' en de heer Roosenstein zond ons de foto toe uit naam van zijn vrouw Alida WaltaInmiddels wordt mijn vrouw dit jaar al negen en zestig en wij wonen aanstonds alweer veertien jaar in Utrecht" aldus de heer Roosenstein. Hier komen de namen. We beginnen bij het meisje links en gaan dan naar rechts: Nora Swildens, Christina Schalkwijk, Tini de Faber, Tini Jongsma, achter Tini Grieteke van Schagen, daarnaast Greta Spoelstra en Regina Swildens. Achter Regina zitAlida Walta, daarachter Annie Verstraten en Ada Westra. Nu gaan we weer naar links: de zusjes Monica en Annie Terpstra, de zusjes Madé en Cle Jurres en de zusjes Mies en Willemien Feldhaus. Verder: Rika Verstraaten, Marietje Duim, Adriana Heiner, Jo Scholte, Marietje Meijer van Putten, Hedwieg Vliegendehond, Maria Siedro, Marietje Schalkwijk en de onderwijzeres Juf van der Werf. Eventuele correspondentie zegt de heer Roosenstein, naar: Mevrouw A. Roosenstein-Walta, Rhodosdreef 162 - 3562 TK Utrecht Overvecht"Maar aardige herinneringen zijn natuurlijk ook altijd welkom bij 't Kleine Krantsje zelf. Dat onze prijsvraag "Leewadders, waar is dit?" met een half ingestort bouwwerk buitengewoon moeilijk zou zijn, hadden we wel verwacht en er zijn dan ook maar vijf - goede - oplossingen op binnengekomen. "Dit is de tribune op de Wilhelmi- nabaan, waarin we zaten bij de voetbalwedstrijden van Frisia, zei ik direct tegen mijn vrouw, toen ik de krant opensloeg" aldus de heer K. van Oostrum te Schiermonni koog. "Deze tribune is door een storm in elkaar gewaaid, ik meen me te herinneren, dat het ook nog een sneeuwstorm was". "We zien hier de achterkant van de Fortuna" schreef mevrouw H. Bosma-de Vries te Drachten. Waar dat hout en die palen liggen stond een tribune. Wij als kinderen heb ben daar vaak gespeeld, wat niet mocht. We werden dan weggejaagd door een zekere Schaap of door een Hettema. Via een trapje kwam je bij de zitplaatsen in de tribune. Voor die zitplaatsen was een leuning, erg hoog, maar toch durfde daar een meisje, een Jikke Boonstra uit de Klanderijstraat, af te springen. Op de Wilhelminabaan werden ook kaatswedstrijden gehouden. Mijn vader was dan bij de tribune om kaartjes te verkopen. Ik weet nog wel enkele namen van kaatsers, die toen speelden: Ids Jousma, Ids Roukema, Rinse Werkhoven en Teade Zijlstra". De heer D. J. van der Meulen te Leeuwarden wist ons te melden dat de tribune ook bij harddraverijen "tjokvol" was. Ook wij als jongens hebben er heel wat afgedraafd, daar wij er vlak bij woonden." Behalve deze abonnees wisten ook de heren A. Efdé en D. Miedema, beiden te Leeuwarden, waar de foto was gemaakt. En nu de prijswinnaar, dat werd de heer D. J. van der Meulen, Paul Krugerstraat 37. Een schrale oogst van welgeteld drie inzendingen kregen wij binnen voor onze "omamentenprijsvraag" na het afdrukken in onze krant van een foto van een engelenkopje en een van die drie was nog onjuist ook: het kopje is niet te vinden in de gevel van het pand Korfmakerstraat 13, zoals onze abonnee, de heer J. Roosjen te Leeuwarden ons schreef, maar het zit in de gevel van het hoekhuis van het Zwitserswaltje en dè Weaze. Dat ontdekte onze abonnee, de heer D. Miedema te Leeuwarden en dat wist onze abonnee, de heer R. Swart te Leeuwarden. Deze laatste schreef ons: 'Voor mij was dit niet moeilijk thuis te brengen, daar ik er meer dan zestig jaar bij gewoond heb. Ik weet niet waar het weg komt, want er is verder geen steen- houwwerk te vinden. Er zit een dik ke laag verf op in dezelfde kleur als de gevel. In de laatste jaren van de vorige eeuw was hier een joodse slager gevestigd, met de deur aan de Weaze naast het kopje. Veel voor bijgangers hebben mij wel gevraagd wat het betekende, maar ik wist het niet. Vermoedelijk is het een grap van een timmerman, die de afge kapte hoek heeft willen versieren. Vroeger, toen de gracht nog langs het Zwitserswaltje liep, was de draaihoek naar de Weaze maar smal en is de scherpe hoek afgekapt en versterkt met een hardsteenpaal, die in de hoek is weggewerkt." Slechts twee goede oplossers dus, maar dat betekende wel, dat er toch weer moest worden geloot. De heer Swart Perkswaltje 12, werd de ge lukkige. Hij kreeg het boekje Po pulaire Leeuwarders inmiddels thuisgestuurd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 11