DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME LAATSTE VOOROORLOGSE JAREN WISSELPRIJS BOOTCENTRUM GEERTSMA PERMANENTE BOTEN EN MOTOREN SHOW 11 jozef israëlsstraatIO -rv Yamaha Johnson 1 Honda adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat10 leeuwarden 05100 24984 DE LEEUWARDER POUTIE RAPPORTEERT Kennis gegeven door den Heer Zeper, Notaris alhier, dat hij een gouden manchetknoop verloren heeft. Recherche zal worden ingesteld. De politie dienaar van Brakel is van ziekte hersteld, heden namiddag weder in dienst getreden. Nachtverblijf verleend bij den slaapsteêhouder Wierda, aan Hillegonda Hillebrands Plug, oud 33 jaren, geboren te Lemmer, wonende te Sneek, die heden namiddag uit het huis van Burger lijke Militaire Verzekering is ontslagen, en morgen haar reis naar haar woonplaats wenscht voort te zetten. De zwarte breikous (zie Nachtrapportis afgegeven aan de eige naresse, vrouw Rosier, wonende op Vijverbuurt. De ring met de 17 sleuteltjes (zie Dagrapport) is afgegeven aan Jufvrouw Rutgersohn, wonende aan de Willemskade als eigena- Petrus van der Steen, oud 47 jaren, van beroep Koopman, wonende op de Olde Gallileën geeft kennis, dat gepasseerde Vrijdag den 18en dezer, des avonds omstreeks half zes, een persoon van eene tamelijke lengte, roode kleur, dragende bakke- baardem, eenizins stamelende in zijn uitspraak, gekleed in pilow pak, waarvan de broek van voren gelapt was, bij hem is gekomen met verzoeke om 5 pond aardappelen voor 0,20 te mogen hebben, voor jufvrouw Overmeer, wonende aartde Willemskade, welke aardappelen hij hem zonder betaling heeft gegeven Dat dezelfde persoon den volgenden avond is teruggekomen om nogmaals voor Jufvrouw Overmeer 10 kop aardappelen voor 0,61 te mogen hebben, die comparant hem eveneens zonder betaling heeft overhandigd en dat die persoon toen tot hem gezegd had ofhij a.s. Dinsdag bij genoemde jufvrouw een Korf aardappelen, inhoudende een half mud, wilde bezorgen, waarop Vander Steen bevestigend heeft geantwoord. Dat Comparant heden namiddag met de Korf aardappelen naar mej, Overmeer is gegaan die niets af wist en ook geen aardappelen besteld had. Ten 6 Ure gaf Rodenburg, graanhandelaar, wonende opde Nieuweburen kennis dat heden namiddag omstreeks 4 uur te zijnen nadeele eenig weit uit een zak was ontvreemd die onbe heerst aan de Voorstreek had gestaan, hetwelk was geschied door Maria en Catharina de Vries, wonende op Olde Galileën. Tevens deelde hij mede, dat zijn knecht hem had medegedeeld dat Gerrit van Vught wonende op het Oldehoeksterkerkhof, heden namiddag omstreeks 4 3/4 uur met een mes een zak waarin weit was, en die eveneens aan de Voorstreek stond, had stuk gesne den. De daders zijn tegen morgen aan het Bureau ontboden, en zullen door den Heer Commissaris van Politie worden gehoord. Klaasje van der Woude huisvrouw van Johannes Ketzer, wonen de in de Amelandsestraat kennis, dat sedert 3 uur van een open plaatsje uitkomende op de Tuinen en NieuweKade, van een lin nenzak vermist een katoenen Vrouwenhemd ongemerkt, een ka toenen kinderhemd en twee linnen scheerdoeken eveneens onge merkt. Zij heeft op niemand eenig vermoeden. Onderzoek inge steld, doch zonder gunstig gevolg, Overgenomen den arrestant Louis Riksen, die na ontslagen tezijn bedelende is bevonden waarna tegen hem Proces Verbaal is opgemaakt, en hij is overgebragt naarhet huis van Burgerlijke en Militaire Verzekering Door den Heer Kuipers, wonende hoek Weerdt aan den politie dienaar van den Boogaart terhand gesteld een zilveren ketting, die door de dochter van den Heer Kuipers gevonden was. Jacobus Wortelaar wonende inde St. Jacobstraat doet aan- klachte, dat inhet advertentieblad van heden een annonce is geplaatst door JSteeger en anderen waarbij een pretentie groot 2,- ten zijnen laste te koop wordt aangeboden, welke som hij beweert niet schuldig te zijn. Door de politiedienaren Sonnega en van der Sluis aan de wacht gebragt JosephusJohannesZandvoort, oud55jaren, vanberoep Blikslager, wonende in de Torenstraat die in beschonken toe stand omringd van een menigte menschen op de Oosterkade rondliep, en op aandrang van bovengenoemde politiedienaren om zich en rustig naar zijne woning te begeven niet wilde gehoor zamen In arrest gesteld herbeschikking vanden Heer Commissaris van Politie. Door Brok aan de Wacht gebragt Dina Koster, oud 32 jaar, publieke vrouw, zonder vaste woonplaats, die in beschonken toestand op de Nieuweburen lag. (1879) vervolg van pag. 3 hanna Carley. 't Was een knappe jonge vrouw, iets ouder dan ik. Ze had heel mooie donkere ogen en was goedlachs. Op zondag hierna ging ik naar atletiek wedstrijden op het VUC-veld kijken. Het was een prachtige zonnige dag en na een poosje te hebben gekeken besloot ik via het Haagse bos naar ,,Mayen- del," een heel mooi natuurgebied bij Wassenaar te rijden. En toeval of niet op een kruising in het Haagse Bos ontmoette ik mej. Carley, die ook op weg was naar „Meyendel". Samen zijn we toen daar naar toege- peddeld. In een uitspanning hebben wij thee gedronken en een beetje gebabbeld over wederzijdse fami lie. Tijdens dit gesprek, een radio stond aan, hoorden wij dat Arie van Vliet, wereld kampioen sprint werd MejCarley woonde met haar moe der samen in Den Haag. Haar vader was reeds overleden. Dit was een garagehouder geweest en hij had een der eerste automobielen bezeten een Bentz. Het nummer bord H 1289 heb ik later bij haar thuis nog gezien. Behalve een oudere zuster, die met een binnenhuis-architect was getrouwd, had ze nog een ou dere broer, ook getrouwd. Dit was volgens haar een bekende oud vlie ger en vliegtuig contructeur. Op 23 jarige leeftijd had hij in Ede een vliegtuigschool. Hij leerde daar particulieren en aankomende pilo ten vliegen. Hij had reeds jong sa mengewerkt met Fokker. Ook met Plesman was hij goed bevriend. Ja renlang heeft bij de K.L.M. een door hem ontworpen vliegtuig gevlogen. Later heb ik bij hem thuis, in Monster, enkele illustere figuren uit de vliegwereld ontmoet. Nu, op zes-en-tachtig-jarige leeftijd is hij nog bezig aan uitvindingen. Parmentier, Geysendorfer en Smir noff waren o.a. vrienden van hem. Na deze ontmoeting volgden meer en na kennismaking met haar moe der, hebben wij ons eind 1937 ver loofd. Ik heb toen ook met de andere familieleden kennis gemaakt. Heel interessante mensen. Ik kreeg nu een regelmatiger leven, alleen was het jammer, dat ze een heel eind van me afwoonde. Er is vroeger in de paardensport een wisselprijs in omloop ge weest, een prachtige zilveren ,,Oude Waag" met een breedte van ongeveer dertig centimeter. De zilveren Waag stond op een palisander voetstuk onder een glazen kap. Een van onze abonnees, me vrouw Homan, Hooidollen 472 te Leeuwarden, zou o zo graag willen weten, waar deze zilveren Waag uiteindelijk terecht geko men is. Is er een van onze lezers, die het weet? SHAKESPEARE Hpof<#ealer van Friesland vopr de volgende boten: 0 Picton speedboten 9 Shakespeare speedboten Almar sportboten ook inboord Riamar roei- en sportboten Shetland kruisers 9 Marco kruisers 9 Saga-Noorse polyester kruisers BK3ÜI -ó- -:Z IsqÜ SHETLAND ALMAR RIAMAR 30 verschillende typen boten, 1979 modellen MARCO SAGA Hoofddealer van Friesland voor de volgende burton boord motoren: Alle 1979 typen en modellen In voorraad Deze show houden wij In onze showroom aan de Tijnjedljk met plm. 700 m2 oppervlakte TIJNJEDIJK 25, LEEUWARDEN, TEL. 06100-33003 (naaat da Mlro) MIDSBUORREN 26 - WARTENA - TEL. 06105-1909

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 11