eigen huis? WAAR WAS DE BURGEMEESTER? Hè je d GOUDEN KIP LEZERS IN DE PEN leenwarder onderlinge GESPREKKEN OP DE BRUG VROEGER 9 Dan waardevast verzekeren! verzekeringen n.a.| LEO D00DK0BTE VREEMDE GEWAAR WEDDING In een zeker theekransje, elke woensdagmiddag omgeving Euro paplein, vertelde een van de dames, dat ze in de komende zomer van plan was weer twee zeereizen te gaan maken. "Maar" reageerden de andere da mes verbaasd, "je wordt er toch al tijd zo verschrikkelijk zeeziek van, waarom ga je dan toch weer?" 'Omdat m'n arts me dat heeft voor geschreven" verklaarde de vrouw. "Ooooh antwoordde toen een van de dames, "ik wist niet dat je schoonzoon je huisarts was "Het is toch wel wat" sprak de po litierechter bij de rechtbank in Leeuwarden de jonge verdachte be rispend toe. "Je hebt die man een paar enorme klappen gegeven - drie weken heeft ie niet gewerkt". "Ach man, laat mie niet lache" antwoordde de verdachte onver schillig, "a'k hem die klappen niet geven had, had ie oek niet werkt zijn er in de Boterhoek en directe omgeving een aantal volksloge menten geweest, die de Leeuwar ders van toen met fraaie bijnamen plachtten aan te duiden. Een heel bekend logement was 'De luus an- ne ketting" - een andere gelegen heid werd "De vliegende vlooi" genoemd. Het laatste logement in deze buurt - in het Heer Ivostraatje - werd gedreven door een figuur, die door zijn omgeving als "De Skeuk" werd aangeduid. Een Utrechtsch ingezetene kocht in Bameveld een slachtkip tegen den civielen prijs van 2,-. Bij het slachten vond hij in de ingewanden van het beest een broche, die bij nader inzien vervaardigd bleek van een gouden Engelsch pond, een waarde van 12 gulden vertegen woordigend. De vraag naarBame- veiders om te slachten zal nu zeker toenemen. Kippenbout en 10,- toe - het is begerenswaard. Maar uiteraard; dergelijke gelukkige vondsten zijn niet gegarandeerd! (1929) (vervolg van pag. 4) Joosten. Tussen haakjes schrijft Al- gra (de Zon). Ook dit is niet goed. De Zon was gevestigd op de Nieu- westad, ik meen naast het riante pand, waar tijdens en na de Tweede Wereldoorlog het Old Burger Weeshuis zijn intrek heeft geno men. Later is De Zon overgegaan in han den van Vroom en Dreesman, die daarna verhuisd is naar het nieuwe pand tegenover de Waag. Bij de bouw van dit nieuwe V en D-pand heeft een zeer fraaie patriciërswo ning, naar ik meen bewoond door Brand vanaf 40 ct. per f 1000, - Uitgebreid vanaf 75 ct per f1000.- 95 ct incL glasschade I i Eewal 59. Leeuwarden^ TeL 05100-36539. Juwelier Horioger Nieuwestad 25, Leeuwarden De vakzaak sinds 1856 ZAKHORLOGE STANDAARDJES nu ook in brons Prijzen v.a. 75,- ene baron Van Harinxma thoe Slooten, het veld moeten ruimen. Leeuwarden Joh. de Jong. vervolg van pag. 7 En weet jimme wat Kees toen zei? Hij zei, nou weest wat dij te wachten staat as dit weer gebeurt en dou kanst er op rekene dat ik nooit meer zeg wanneer ik weer tuuskom. Twee dagen later was Kees weer weg en wete jimme dat Boukje teu gen de buurvrouw zei? Wil je wel gelove buurvrouw, dat dat pak slaag, dat Kees mij die avend gaf, dat mij dat goed daan het? Ik bin der helemaal van opknapt. Bart van der Weerdt. vervolg van pag. 5 een echte of is het een falsen één om de boel hier, de Navo en de hele bende te besoademieteren? Tabe: Meneer, nog één keer. Wat heeft een pursoon uit Brabant hier te zoeken bij deze oude kazerne? U maakt soon reis niet voor de lol! Man: Nee, beste man, zo is het maar net. Je zou het een uiting van nostalgie kunnen noemen. Maar om kort te gaan Marten: Bruukt ie al Russiesse woorden, Ruutsje? Ik staan die fent niet. Mutte we niet hene gaan, en de pliesje belle? Of nul-nul-spuit elf. Alarm! Man: Om kort te gaan, ik lag hier in de mobilisatie van 39/40, en ik wou het nog een keer allemaal zien. De kazerne, en die leuke café's: de stad Dokkum en de Bentheim en Paar- dekam en de Spiegelzaal, en daar speelde de baas zo mooi op het or gel. Ja, ik weet nog van het "Non nenkoor van Casanova". Wiebe: Ik hew het niet allemaal folgd, mar hij is loof ik wel fer- trouwd. Hét is een nonnekoor son- genWat? 'X::-- a afï. r""«ia Ziehier twee treffende actiefoto's van de vroegere burgemeester van Leeuwarden, mr. A. A.M. van der Meulen. Op de eerste foto zien we de burgervader braaf blazen op een fluitje, op de andere treedt hij krachtig op tegen de burgerij. De redactie van 't Kleine Krantsje stelt drie "antieke afbeeldingen" van Leeuwarden beschikbaar voor wie ons kan vertellen bij welke gelegenheden deze foto' s zijn gemaakt. In 't Kleine Krantsje van 13 september zullen wij het goede antwoord geven.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 9