DICKVANDERHEI1DE JRfREKLAME DE LEEUWARDQÉHILITIE T.O.G. BOOTCENTRUM GEERTSMA 11 jozef israëlsstraat 10 VOOROORLOGSE JAREN PERMANENTE BOTEN EN MOTOREN SHOW Yamaha Johnson Honda adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat10 leeuwarden 05100-24984 Ten 1 Ure vervoegde zich aan het Bureau van politie zekere Vrouw Jansen, Wonende in deZuupsteeg, te kennen gevende, dat zij met haar man uit het Ziekenhuis was gekomen, alwaar zij hare zuster die in zeer bedenkelijke toestand verkeerde had bezocht, bij het naar huis gaan ontdekten, dat een menschelijke gedaante in het wit gekleed, lag binnen het ijzeren hek van het huis bewoond door den Heer Quintus; dat haar man daarop afgaande aldaar ene vrouw had gevonden in nachtgewaad, die of dood of de dood nabij scheen te zijn. De politiedienaren van Brakel en Hoog onmiddellijk op dat berigt zich naar die plaats begevende, bevonden aldaar eene vrouw (binnen het ijzeren hek) in nachtge waad, ondersteund door bovenvermelde Jansen. De politiedie naren hebben alstoen de vrouw over het hek heengedragen en aan het Bureau van politie gebracht, terwijl tegelijkertijd den Hr. Dr. de la Faille, en Chr. Vos zijn verzocht om geneeskundige hulp aan het Bureau van politie te verlenen. De Heeren zijn dan ook kort daarna gekomen, en verklaarden dat die vrouw reeds overleden was. Zij had alleen eene wonde aan het achterhoofd, terwijl den Hr. de la Faille dat lijk ziende, haar meende te herkennen in Mevrouw Andrea, wonende te Beetsterzwaag, Schoonmoeder van den Hr. Quintus. Den Heer Commissaris van Politie door mij met dit ongeval in kennis doen stellen, heeft zich onmiddellijk daarop aan het Bu reau vergewist van het voorgevallene, en den Hr. Quintus van een en ander op de zachtst mogelijke wijze kennisgegeven. Het is daarbij gebleken dat de overledene sedert eergisteren alhier bij den Hr. Quintus gelogeerd was en sedert eenigen tijd aan zenuwachtigheid leed, en schijnt uit het raam van haar slaapkamer te zijn geklommen en zich alzoo naar beneden te hebben laten vallen, althans is er niets anders denkbaars om dat ook de Juffrouw (huishoudster van den Heer Quintus) haar ten 12 Ure nog op de slaapkamer bezocht had toen zij evenwel wakker te bed lag. Het lijk is onder geleide van den Heer Commissaris van Politie in overleg met den Quintus ten diens huize gebracht. Ten 12 uur rapporteert pol .dienaar Botter dat hij 15 vaatjes met krenten, welke onbeheerd voor de zoutziederij van Treklof op het Vliet lagen heeft laten inbergen bij Frederik Swarts won: Noord- vliet. F. Flisijn arbeider, wonende: Achter de Witte Hand kwam klagen dat de bewoners aldaar élke nacht zulk een last hebben van Marie Stolgenberg aldaar wonende, die husaren bij haar ontvangt welke aldaar de boel dan eens goed opscheppen. Ten 2 ure rapporteren de politieambtenaren Sureveen en Kroon tje dat diezelfde husaren een deur in de Nisfesstraat hadden ingetrapt, terwijl zij in het bordeel in G. Spoelstra de deur stuk geslagen hebben. In de nisfesstraat een aschbak in brand moeten gestoken hebben en verdere baldadigheden uitgevoerd. Bij een later ingesteld onderzoek is gebleken dat het waren 2. Brigadiers een huzaar en een onbekende burger welke eersten als doende een dier Brigadier de dienst als Wachtmeester uit te stallen weer gekomen. De onderofficier der hoofdmacht hiermede in kennis gesteld en verzocht eene patrouille de stad te laten doorkruisen om verdere baldadigheden tegen te gaan. Later brachten de politiedienaren V. Deinum en Caspers aan de wacht Jitse Fennema oud 25 jaar, boerenknecht wonende te Wirdum die door die politiedienaren in gezelschap van die huza ren was bevonden en in ligt beschonken toestand verkeerde. Andringa en v.d. Sluis brachten aan de wacht Wolter Scholten, oud 20 jaar, arbeider wonende in de Boterhoek en Hielke Sloff oud 18 jaar schippersjongen die samen voor het Postkantoor aan het vechten waren. Eerstgenoemde die in ligtbeschonken toe stand verkeerde en vrij brutaal was in arrest gesteld, met last hem ten 8 uur te ontslaan en laatstgenoemde naar huis laten brengen Ten 10 ure rapporteert de politiedienaar v. d. Wal dat omstreeks 6 3/4 uur hedenavond de dienstboden van den heer Plantenga en de Wedn. v. d. Werjf wonende op de Tuinen aldaar in het water waren gevallen en wel doordat één water willende scheppen uitgleed en door de andere die haar wilde redden gevolgd werd. Beide meiden zijn evenwel terstond gered. Trijntje Bruine, dienstbode bij den Kapt. Heinesz wonende St. Jacobsstraat gaf kennis dat zij een bankbriefje van 40,- heden avond op de Voorstreek heeft verloren. No. onbekend. Tien uur vervoegde zich aan het Bureau Gepke Jorritsmaoud 53 jaar verder zonder vaste woonplaats, die zonder geld of huisves ting was. Nachtverblijf verleend. Vrouw Zuk, wonende Schoppershof, klaagde dat zij door den aldaar mede wonende Keilerman was uitgescholden geworden. Getuige Postma en vrouw aldaar eveneens wonende. vervolg van pag. 3 schrok me lam en kon alleen maar lachen van de zenuwen. Gelukkig was de tegenpartij even zenuwach tig en tegen de voorschriften in ont staken wij vrijwel gelijk onze zak lantarens. Wij herkenden elkaar en hebben stiekem een sigaretje ge rookt. In onze onderkomens was het ook niet zo gezellig meer, geruch ten, orders en tegenorders. We mochten ook niet meer weg, maar stiekem deden wij het toch nog wel eens. Dan, het was mei geworden, hoor den wij in de vroege ochtend als- mdar motorgeronk in de lucht. Al les wakker. En het bevel kwam ons klaar te maken voor vertrek naar on ze stelling. Toen wij om zes uur ver trokken hadden we alles, behalve patronen. De rit naar de stelling was geen vrolijke, maar wel een spannende. We zagen Duitse vliegtuigen hoog overkomen, alle richting West. Zo nu en dan werd er geschoten vanaf de grond en een keer was het raak. Het toestel vloog nog even door en stortte toen naar beneden. Wij be reikten onze stelling en voor ons was de oorlog begonnen. vervolg van pag. 7 delijke toneelwedstrijd Het Land juweel in het jaar 1976. Het bezoek dat Koningin Juliana toen bracht aan de uitvoering van het stuk „Vlinders zijn vrij" in de Schouwburg te Haarlem was voor T.O.G. een grote eer. Het zeer prettige en fijne onderhoud met haar in de pauze zal nog lang in onze herinnering blijven voortleven. Ook willen wij nog even memoreren het recente succes dat de Vereniging ten deel viel in de maand april van dit jaar. T.O.G. won toen namelijk ook weer de provinciale voorronde van het Landjuweel met de opvoering van het stuk „Alles voor de tuin" van de schrijver Edward Albee. Het 75-jarig bestaan zal worden ge vierd op de zaterdagen 25 oktober; 1 november en 8 november met op voeringen van het costuumstuk „Mijnheer gaat op jacht" van de bekende schrijver Feydeau. De lei ding hiervan is gegeven aan Peter Brandsma uit Assen. Na afloop van de uitvoering zal er een zeer feestelijk programma zijn. waarbij o.a. optreden het bekende orkest „The Lions"; het Dansthea ter Brzanjac; een dansgroep van het dansinstituut Hub. Adema; en als grote klapper het optreden van „Maywood"; terwijl er verder nog vele attractieve aktiviteiten tijdens dit jubileumbal zullen plaats vin den. Voorts zal een fraaie jubileumgids worden uitgereikt, terwijl op zater dag 25 oktober een ieder de gele genheid krijgt de Vereniging geluk te wensen met dit jubileum. Er is dan 's middags van drie tot half vijf een receptie in de foyer van de Zalen Schaaf. SHAKESPEARE Hpofddealer van Friesland voor de volgende boten: t Picton speedboten 0 Shakespeare speedboten Almar sportboten ook inboord Riamar roei- en sportboten Shetland kruisers 0 Marco kruisers Saga-Noorse polyester kruisers AIMAR RIAMAR SHETLAND 30 verschillende typen boten, 1979 modellen MARCO SAGA Deze show houden wij in onze showroom aan de Tijnjedijk met plm. 700 m2 oppervlakte TIJNJEDIJK 25, LEEUWARDEN, TEL. 06100-33603 (naait da Miro) MIDSBUORREN 26 - WARTENA - TEL. 06106-1909 Hoofddealer van Friesland voor de volgende buitenboordmotoren: Alle 1979 typen en modellen in voorraad

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 11