A t AANNEMERSBEDRIJF Y. DE JONG Dit is het bestuur van de jubilerende vereniging urn Z3E OPENBARE BIBLIOTHEEK LEEUWARDEN - iiiiiiii iRimilMllinillllHINIHIIIillllllNnilllHIHtlllllllllllllllllllHIIIIHIIIfllll 15 Onze gelukwensen met het ingebruiknemen van het Beursgebouw UW ONDERHOUDSBEDRIJF: MR. P.J. TROELSTRA WEG 171 - LEEUWARDEN - TELEFOON 05100-62704 mill STADSNIEUWS VAN VROEGER BRUTALE JASSENDIEF GEARRESTEERD Er mag in de achter ons liggende driekwart eeuw veel veranderd zijn met be trekking tot de Openbare Bibliotheek, de bestuursvorm bleef gelijk: nog altijd is de "Openbare Bibliotheek en Leeszaal te Leeuwarden" een vereniging met aan het hoofd een wakker bestuur. Het algemeen bestuur zit eenmaal per maand rond de vergadertafel, het dagelijks bestuur komt zelfs eenmaal in de veertien dagen bij elkaar. En, zoals dat bij een officiële vereniging gebruike lijk is, is er eens per jaar een algemene vergadering. Waar zou dit bestuur van de nu jubilerende Vereniging Openbare Bibliotheek en Leeszaal beter vereeuwigd kunnen worden, dan in de nieuwe bibliotheek? Welnu, dat is dan ook gebeurd. Zittend de drie leden van het dagelijks bestuur, de heren E. J. Kliphuis, secretaris-penningmeester, J. K. Korf, voorzitter en mevrouw G. Brouwer-Warnink; staand de heer J. N. Huisman, mevrouw C. J. M. Otsen, mevrouw T. Wiersma en de heren H. H. op den Akker, J. H. Bos en M. de Jong. Niet aanwezig op het moment, dat deze foto werd gemaakt, waren me vrouw R. Benes-Puschnig, mevrouw G. M. Wvan der Kamp-Hilt, mevrouw C. E. Koster-Westerbrink, de heer D. van der Noord en de heer AJ. Mewe, die als vertegenwoordiger van de gemeente Leeuwarden in het bestuur zitting heeft. Gisteravond zijn uit de garderobes van verschillende instellingen hier ter stede jassen gestolen, die daar door de bezoekers in goed vertrou wen waren opgehangen. De dief schijnt zijn strooptocht 's avonds om een uur of zeven begon nen te zijn en heeft het eerst zijn geluk beproefd in het clubgebouw van de Friesche Biljartclub aan 't Ruiterskwartier. Door de open staande deur kwam hij gemakkelijk binnen en nam uit de garderobe twee jassen weg, die daar door twee leden der club, de heeren B. en H. waren neergehangen. Ongezien wist hij weer naar buiten te sluipen en de diefstal werd pas ontdekt, toen de heeren zouden vertrekken. Na zijn bezoek aan de Friesche Bil jartclub is de dief naar 't gebouw der Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Tweebaksmarkt gegaan, waar hij eveneens kans zag veilig en wel met een overjas van een der bezoekers naar buiten te komen. Driest geworden door ,,'t ge luk", dat hij had, is de man toen de „Heerensocieteit" aan de Nieuwe- stad binnengekropen. Hier was diefstal niet zoo gemakkelijk. De garderobe is boven, zooals de dief waarschijnlijk wel geweten zal heb ben en om daar te komen moest hij eerst door de gang en vervolgens een trap op. Binnenstappend, alsof hij er hoor de, kon hij echter ook daar zonder betrapt te worden, een jekker uit de garderobe nemen. Had hij echter ook maar eenigszins kunnen ver moeden, wien dit kleedingstuk toe behoorde, hij had er zeker geen vin ger naar uitgestoken en zou zonder verder zelfs maar naar andere buit te hebben rondgekeken, haastig 't ge bouw verlaten hebben. Maar hij vermoedde niets en liep met - waar schijnlijk zelfs in - de jekker van een bij menschen van zijn slag zeer gevreesd iemand, de trap af. Den zelfden avond nog verkocht de dief de jassen aan een opkooper. Lang plezier van het geld heeft hij echter niet gehad, want reeds he denmorgen is hij gearresteerd. De gemeentepolitie, die direct met de vermissing der jassen werd in ken nis gesteld en die onmiddellijk ac tief optrad om den dader te achter halen, was zoo fortuinlijk om spoe- dit het juiste spoor te vinden en zoo gelukte het haar om binnen enkele uren den dader te achterhalen. De man bleek te zijn de 19jarige H. G., kellner, doch op het oogenblik zon der werk. De jassen zijn door de politie bij den opkooper in beslag genomen. (1927)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 15