een levend gebouw' 'T KLEINE KRANTSJE 'T KLEINE KRANTSJE 'De Beurs weer 3 In een voorwoord tot de inhoud van dit bijzondere Kleine Kranteje sou ik in ieder geval even willen stilstaan bij de belangrijke plaats die de Beurs gedurende 100 jaar in de geaeensohap heeft ingenoaen. Bijna een eeuw lang was het iedere vrijdag de belangrijkste ontaoetingsplaats in Friesland voor^seer velen die betrokken waren bij de handel in agrarische produkten. Boor gewijzigde oastandigheden in de patronen van de handel in die produkten zag het Beursgebouw zijn eigenlijke besteaaing verloren gaan. In de periode na de Tweede Wereldoorlog heeft het gebouw vele nevenbestemaingen gehad, zij het steeds van korte duur. Ik ben bijzonder verheugd aet de definitieve besteaaing als bibliotheek, waaraee in dit zo centraal gelegen gebouw weer activiteiten plaatsvinden, waarbij velen zijn betrokken. Nu evenwel niet op één dag in de week, doch iedere dag opnieuw. Bat de Beurs weer een levend gebouw is, blijkt vooral in dit jaargetijde als 's avonds de laapen zijn ontstoken en niet een groot obsouur gebouw, maar een helder verlicht pand staat op de belangrijke toegangsweg tot de binnenstad, de Wirduaerdijk. Het publiek dat.nu kennis neemt van de ongetwijfeld interessante inhoud van dit Krantsje zal ook beslist kennis moeten nemen van de nieuwe inhoud van de Beurs. Bat is bijzonder de moeite waard. Be Burgemeester van Leeuwarden, Burgemeester van Leeuwarden (J.S. Brandsaa). sluit zich graag aan bij de lange rij gelukwensers op deze heugelijke dag. Openbare Bibliotheek, bestuur, directie en medewerkers van harte proficiat! voor Leeuwarden en de wij de wereld er "omheen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Redactie, Administratie en Advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 8921 BP Leeuwarden. Telefoon (05100) 20302 Postgiro 98 10 62 Bank: Rabobank nr. 33.54.03.530 I Geopend:van dinsdag tot en met donderdag, uit sluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van vrijdag tot en met maandag ge sloten. v Abonnementsprijs: voor Nederland 25 - per jaar; voor het buitenland: 45,- per jaar. Losse nummers: afgehaald 1,50 per stuk. Per giro be steld: 2,50 voor 1 ex, 4,50 voor 2 ex., 6,00 voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje is alleen mogelijk voor lezers, die akkoord gaan met de be paling, dat het abonne mentsgeld vooruit moet worden voldaan. Op dele februari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn betaald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moeten op de 31e decem ber van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wor den verzocht op het giro strookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Abonnees, die zijn ver huisd, dienen er op te letten, dat hun giro-overschrij- vingskaart het nieuwe adres vermeldt - het oude adres moet worden doorgehaald. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen worden doorge- geven. Abonnementen, die niet voor 1 december zijn opge zegd, worden automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 3