meubelen Friesland Bank 4 Uw eigen bank Oéjeufat mtf flap.... Lezers klommen in de pen é,- HET VLEET Het brugje bij Schilkampen, waarop het wel eens glad kon zijn een zeker iemand bij de redacteur nog wel bekend. Bart Akkerman was eens erg ziek, 't was feest toen hij weer beter werd. Joop Algra en Tinus Wever konden erg hard lopen maar ik won toch altijd?? Martinus Sluiter beet op z'n nagels en Jan Dorenbos had altijd een vies vachtje in het vak, dat hij kamde en borstelde, Jan moest het kappersvak n.l. leren. Haddie was een vriendin van me, met Baukje schaatste ik graag, ze kreeg eens blinde darm ontsteking. Reino had een zus ,,Peke". We hadden een fietsclub: Rudolf de Jong, Henk van Eldik, Herman De kens (Hempie) en ik denk dat Tinus Wever er nog bij was, verder Had die, Annie Habekothé, Maaike Hiemstra en ik. De jongens tussen juf De Boer en Jan Dorenbos is Geert Damstra. De Zonneklep-jon- gen herken ik zo niet. Wie reageert er meer? Heerenveen Alie Postma-Kramer HUISHOUDSCHOOL kerswaren gevlogen. Ik ben er daar na nooit meer heen geweest Leeuwarden R. v. d. Heide Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen. Wat stond er in 't Kleine Krantsje (nummer 372) weer een mooie foto van 't Vliet met het beroemde trap- kebrugje. In gedachten zie ik mijn vader nog zitten in zijn bootje, haast op dezelfde plaats had hij een schip huis achter de fabriek of opslag plaats van de meelhandel Van der Wal van de Emmakade. Wat is er wat veranderd sedert die foto werd gemaakt. In de verte is nu de Camminghapolder. Als jongens gingen wij altijd zwemmen in de Kurkemeer en o wee, als er dan een politie op de fiets aankwam. Want je had meestal niets om je lijf en dan bleef zo'n agent net zo lang bij je kleren staan, tot je er uit kwam. Wij zwommen dan met de zo populaire "honneklauw". De ons bekende agent ging dan met onze ouders praten en bij thuiskomst hoorden we het dan wel Over het trapkebrugje nog een voorval, dat mij lang is bijgebleven. Mijn vader had op Schilkampen en kele klanten, die hij met zijn bak kerswaren trouw bezocht. Hij was ook wel eens aan de late kant op zijn trapbakfiets en dan moest ik er heen. Schilkampen lag toen hele maal aan de stadsrand. Enfin, ik op klompen erheen met een korf vol brood, wat ze aten veel meer dan nu. Het was winteren er lag sneeuw. Toen ik van 't brugje naar beneden zou gaan, gleed ik uit, viel precies op m'n staartbonkje en rolde zo naar beneden Hoe ik thuis ben gekomen weet ik niet meer. Maar mijn vader was mooi kwaad. Ik had nooit meer aan die broodmand gedacht en toen hij er heen ging, waren haast alle bak ASSEN LEEUWARDEN GRONINGEN ZWOLLE OORLOGSFOTO Even inhakend op de controverse betreffende de door u gepubliceerde oorlogsfoto op pagina 4 van het Kleine Krantsje van 8-11 -'80: In mijn bezit bevindt zich een foto van de omstreden brug, die afgedrukt staat in „der Zweite Weltkrieg", uitgegeven door Verlag Kurt Desch te München. Het onderschrift luidt in het Nederlands vertaald: Rouen werd in brand geschoten al vorens het werd verorverd. Opmerkelijk is dat genoemde foto werd genomen aan het einde van de brug. Veel succes met uw Kleine Krantsje Haarlem W. F. Hijgenaar NIKS VERANDERD. Bij het lezen van zijn herinneringen loopje mee met Sal de Jong door de oude, trouwe stad en er schieten sentimentele gebeurtenissen naar voren. Zo ook met die winkel van Cohen op de Kelders waar Sal zo lang gewerkt heeft. Er zat daar altijd begin december een eerbiedwaardi ge St. Nicolaas. Het was daar dan erg druk en vol in die winkel en 't rook er heilig. Je mocht één voor één bij hem komen, hem een hand geven, je zong wat en kreeg wat: misschien had m'n moeder dat eerst gekocht, want zij was er natuurlijk altijd bij. Op een zekere dag voor 5 december van een zeker jaar (1933 of zo) stonden m'n moeder, m'n jongere broertje en ik op de stoep, ongeveer bij Brenninkmeyer en we zouden over de brug gaan naar de winkel van Cohen. Opeens kwamen er van verschillende kanten drie Sinterkla zen op paard aanrijden, midden op de brug ontmoetten ze elkaar. Dat was sterk, m'n moeder woedend, m'n broertje bang en ik verbluft. Er waren meer winkels die een eigen bisschop hadden, b.v. Ter Horst's speelgoedwinkel. Twee jaar geleden wandelde ik ook eens door de binnenstad en vanzelf kwam ik door de Breedstraat waar we heel vroeger boven Zalen Schaaf woonden en waar tot m'n verbazing nog de groentenwinkel van Braaksma was. Ik ging erin om ba nanen, die haalde ik als meisje van drie jaar al en och heden, mevrouw Braaksma geen zier veranderd, zo het me toescheen, kwam van boven en ze kende me nog. Zo heeft iedere Leeuwarder z'n herinneringen en zal ze net als ik koesteren. Heerenveen Alie Postma-Kramer SCHOOLFOTO Bedankt voor 't plaatsen van de klassefoto van school 14, ik zat weer even in die leuke klas van me neer Sipkens, die we ook „alleen op de wereld" noemden vanwege een wrat op z'n schedel. Allerlei dingen herinner ik me nog, b.v. het voorle zen door een meester Roodvoet(?), prachtig en meneer Goedemoed kon er ook wat van. Twee boeken maakten grote indruk op me: Dirk Roda en Roswitha. Tij dens de schoolcatechisatie werden er eens donderpoeiers geknald door Een ieder, die in het schooljaar 1940 gezeten heeft in klas 2a Primaire Opleiding van de Leeuwarder In dustrie- en Huishoudschool aan de Speelmanstraat, kan contact opne men met Jannie Steneker-Renema vooreen nog eens te houden reünie. Dat kan schriftelijk, maar ook tele fonisch gebeuren: Curajaostraat 77c of 05100-29364. Leeuwarden Mevr. J. Steneker- Renema MEESTER METZLAR Ik wilde u nog iets vragen. Ik ben vroeger, van 1920 tot 1926 leerling geweest van de Schippersschool op het Oldehoofsterkerkhof bij de Ol- dehove. Daar was als hoofd meester Metzlar en dan waren er nog mees ter Van der Wal, juffrouw Maria Metzlar, dochter van het hoofd, dan juf Kniphorst en juf Plesier. Ik heb daar fijne jaren gehad. Nu zou ik zo graag willen weten, of u iets had van hem, een foto of dat u iets over hem kon schrijven. Ik bedoel meester Metzlar. O ja, hij was ook directeur van een zangkoor; welk weet ik niet meer. Ik heb daar fijne jaren mee gemaakt welke veel te vlug zijn voorbijgegaan. Een schoolfoto heb ik ook niet. Ik heb jaren een foto (gehad waarop meester Metzlar met twee heren stond, maar ben hem met een verhuizing vermoedelijk kwijtgeraakt. Meester Metzlar is later nog blind geworden. Hij woonde destijds in de Tjerk Hiddes- straat. Amsterdam Mevr. Lies Schaafsma-Vlugt HEERLIJK STUKJE Even een positieve opmerking: wat een heerlijk stukje van de heer Sal de Jong in een vorig Klein Krantsje. Bij zijn kostelijke manier van schrijven over o.m. vrouwen aan de was en zo'n ramenlapster is illu stratie overbodig. Wil andere schrijvers niets te kort doen, maar dit was echt een uitschieter vinden wij. Hoogeveen k. Pot HISTORIE GEM. HBS - HHS In verband met een door hem te schrijven boek over de roegere Gem. HBS - HHS te Leeuwarden zal ondergetekende nog gaarne worden ingelicht over de in de loop der jaren gehouden reünies (hoe veel, wanneer en waar). Verder zal hij gaarne ter inzage ver krijgen de exemplaren van het schoolblad „De Brulboei" (plus minus 1946). Ook andere vermeldenswaardighe den betreffende deze scholen zijn welkom. Mantgum W. Goinga S. van Galemawei 14 9022 AE Mantgum tel. 05104-361 De zogenaamde Schippersschool op het Oldehoofsterkerkhof - al lang verleden tijd

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1980 | | pagina 4