EEN VRESELIJK DRAMA GRAFSCHRIFT TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN DE ST. ELISABETHSCHOOL IN DE GROTE KERKSTRAAT 15 Mogelijk hebt gij iiog niet vernomen Wat me onlangs is overkomen Hetgeen mijn minnaar mij heeft aangedaan Daar zult gij ontsteld van staan. Voor altijd ben ik geblesseerd En word doorniemand meer begeerd. Nooit zal ik hem dat kunnen vergeven Wat hij aan mij heeft misdreven. Weest dan op het ergste voorbereid Omdat mijn lof ten hemel schreit. Hij zag me voor 't eerst achter een buffet En werd door mijn aanschijn bewogen. Op mij had hij zijn zinnen gezet Het verlangen las men in zijn ogen Zijn verzoek of ik met hem mee mocht gaan Werd met genoegen toegestaan. Hij nam me mee naar zijn vertrek Knarsend met al zijn tanden En greep me daar plotseling bij mijn Omvatte hij mijn leest met beide nek. handen Ik was zo koud en ik was zo stijf En slingerde me woedend door het Doch hij scheurde mijn kleedje van vertrek. mijn lijf Door de val brak ik mijn nek. En drukte zijn brandende lippen op En nu lig ik hier. de mijne En oh! ik werd geheel de zijne. Mogelijk wilt ge het niet geloven Maar ik geraakte geheel onderste boven. Intens genot duurt zelden lange tijd Dat ondervond ook mijn minnaar tot zijn spijt. Als een beschonkene keek hij me aan. Doch ik bleef zwijgend voor hem staan. Hij kon het echter slecht verdragen Dat ik hem niet langer zou behagen. Een gebroken fles Eens gevuld met bier. Tonbridge Kent (Eng.) M. Reenalda O graf, wat neemt gij veel, Dien God mij gaf, nu ga ik heen Maa toch is er gebleven Daar al het menschdom komt bijeen. De zoete herinnering, die dankt De worm zal't aardsche ligchaam En opziet naar omhoog. sloopen, De ziel die blijft en hoopt in God Ik heb geleefd, den loop geloopen Op zaliger en beter lot. middelste bank: Annie Peters, Akke Jorritsma, Truus Hoeben, een onbeken de, Martha Dalstra, Martha Hobma, Tinie Leemeyer, nog eens een Martha Hobma, Trees Jurna, Gini Weitenberg, Gonda Teerendstra, Boukje Adema en een Terpstra. En dan op de eerste rij: Jansje van der Woude, Marietje Sloot, Gretha Drijver, Hennie Reinsma, Greetje Rodenburg, een Wilmink, Marietje Miedema, Dora Erich, Albertje Andringa en Maaike Zwerver. Deze foto van de hoogste klas van de Sint Elizabethschool in de Grote Kerkstraat moet in 1944 zijn gemaakt. Het was de klas van Zr Henderica, nu al lang overleden. We beginnen aan de linkerkant en gaan van voor naar achteren: Hillie Reineman, Joke Bosker, Tinie Mulder, Truke Jorna, Mieke van der Hoek, Nellie Meeuwsen, Alie van der Werf, en Cilia F eenstra. Staand: Gretha Wesselius, Grietje Flisijn, Cilia Bootsma, Trees Zalmstra, een Bouma, een De Jong en een Rauwerda en Tinie Lolkema. Op de

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1981 | | pagina 15