AFGEBEELDE PANDEN WAREN WEL TE VINDEN ONZE FOTOPRUSVRAAG LEEWADDERS, WAAR IS DIT Het punt in de stad, dat wij vier weken geleden uitkozen voor onze prijsvraag "Leewadders, waar is dit?" moest toch wel te vinden zijn, dachten wij en dat bleek ook inderdaad zo te zijn: er zijn weer heel veel abonnees in de pen geklommen om ons te vertellen, waar indertijd de fotograaf heeft gestaan, die het plaatje had gemaakt. En om dan ook maar meteen met de deur in huis te vallen: wat we afbeeldden was een stuk van de Weaze en wel dat bij de hoek van het Zwitserswaltje Maar één inzendster had het ditmaal bij het verkeerde eind, maar die woont dan ook niet (meer) in Leeu warden en heeft de situatie van op afstand moeten beoordelen. "Het lijkt mij de hoek van het Schavemek en het Ruiterskwartier", zo schreef zij ons. "In mijn verbeelding zie ik daar achteraan het Burmaniahuis en de Oldehove". "Maar" voegt zij daar meteen al twijfelend aan toe: "Misschien is het pure fantasie". Nou, dat was dan ook wel zo: op onze foto was geen Burmaniahuis en gee/i Oldehove te zien, maar al leen de hoekhuizen van het Zwit serswaltje en vaag nog wat huizen aan de Weaze in de richting van de Berlikumermarkt. TIMMERBEDRIJF "Ik heb hier (hoek Zwitserswaltje) gewoond vanaf mijn geboorte tot mijn trouwdag in 1949" schrijft ons mevrouw H. A. ter Horst-Swart en zij vertelt er bij, dat haar grootva der, D. Swart, hier een timmerbe drijf had van plusminus 1890 af, welk bedrijf door haar vader, R. Swart, is voortgezet tot 1963. "Men zegt" schrijft mevrouw Ter Horst verder, "dat de bruine gevel aan het Zwitserswaltje de oudste pakhuisgevel van heel Leeuwarden is" - die gevel, inderdaad een heel oudje, was op onze foto niet te zien. De stoeppaaltjes en het smeedijze ren hek: het is er allemaal nog wel. De heer P. Visser te Leeuwarden concludeerde, dat de foto nog niet zo erg oud was, "getuige de par- keerborden en de auto's op de ach tergrond", maar, zegt hij, "ze is toch alweer een tijdje geleden ge maakt, want het smeedijzeren hek en de mooie hardstenen paaltjes zijn verdwenen en men is nog niet be gonnen met het restaureren van de walmuren". Wat dat fraaie hekje en de stoep paaltjes betreft vergist de heer Vis ser zich, want die zijn er - gelukkig nog wel; in tegenstelling tot zoveel andere ornamenten verdwenen ze nog niet uit het beeld van de stad. De heer W. Zadel te Leeuwarden schreef, dat het hoekpand van Swart tot voor kort door Douwe Dijkstra werd bewoond en hij wist te vertel len, dat een onderwijzeres, juf Leo pold indertijd op de andere hoek van het Zwitserswaltje heeft gewoond. HENGELSPORT Opvallend was het, dat het winkel tje in hengelsportartikelen, dat hier aan de Weaze is geweest en waar van op de foto alleen nog de stoep was te zien, in de herinnering van zoveel inzenders bleef voortleven. "Wonnen 2 vooreen cent en maden een doosje vol voor een dubbeltje" aldus de heer P. Visser, die ons ver der schreef: "Heel toepasselijk heette de eigenaar naar ik meen ook Visser". Wel, dat kan zo zijn ge weest, maar er heeft in ieder geval ook een N. Brinck als koopman in hengelsportartikelen in dat pand ge zeten. Nu de prijswinnaar van deze week; dat werd de heer H. A. Minks, Verlengde Schrans 83 in Leeuwar den. Hij kreeg het uitgeloofde prijsje, een exemplaar van het boekje "Populaire Leeuwarders" met meer dan honderd foto's van bekende stadgenoten van vroeger en nu, al thuisgestuurd. Deze dame komt een kopje koffie drinken in De Kom"zegt ze, het wordt weer tijd vooreen Questo o quella, per mi par is sono a ,,Nouen, heb ik dat niet even mooi gedaan?" Pauw. aria". quant..." Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag'Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesslraal 18921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Populaire Leeuwarders" door Fenno L. Schou- Stra.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1981 | | pagina 11