AFSCHEID BU AMRO Friesland Bank Uw eigen bank Lezers klommen in de pen C.I.N. In de jaren 1928-'30 bestond er in Leeuwarden nog een kleine voet balclub, nl. C.I.N.Deze spelers kwamen in hoofdzaak uit de Willem Loréstraat en omstreken en voor de genen die er nog zijn is dit een aar dige foto uit lang vervlogen jaren. De namen van deze spelers zijn: Leider Frans Huizinga, Theunis Smit. Dirk Westerhof, Job v. d. Burg, Evert Hiemstra en Marten Kok. Midden Teves Tromp, Haye Bijland en Jitse de Vries. Voor: Fei- ke v. d. Burg, Klaas Kok en Jan Hollander. Grensrechter: Sietse Bij land. Zij voetbalden op het Fonte inland en het trainingsveld was bij de Pop- peweg en aan de Bleeklaan, waar hotel De Bleek later is verrezen. Er is door hen gespeeld in de 3e, 2e en le klas FVB. Dat was zo'n 50 jaar terug. Lange voetbalbroekjes waren net nachthemden. Zoiets doet je weer denken aan "die goeie ouwe tijd". Leeuwarden Jac. Bakker PARACHUTESPRINGEN Door het verhaal van mr. J. S. Bijl in 't Kleine Krantsje nummer 394 over het parachutespringen kwam bij mij ook een herinnering op en wel de volgende. Het moet ongeveer april 1920 zijn geweest (ik was toen achttien jaar), dat Piet Kaastra en ondergetekende een parachutist zagen neerkomen in de Poelen op het Ouddeel bij Leeu warden Wij zijn er heen gelopen en hebben hem geholpen, want hij kon zichzelf niet bevrijdenWe hebben hem toen naar de boerderij van Kaastra ge bracht. De boerin vroeg hem wat hij in de lucht deed, waarop hij een bewe ging met zijn vingers maakte: het was om geld te verdienen. Toen bleek de man een Pool te zijn. Piet en ik hebben hem daarna in een motorbootje gezet en hem naar de brug in de Groningerstraatweg ge bracht. Daar stond een auto en die bracht hem naar hotel De Doelen. De parachutist zei tegen ons: 'Kom morgen om twee uur bij hotel De Doelen." Nu, ik ben er heenge gaan, maar werd niet toegelaten. De portier zei: "Wacht maar even" en kwam later terug met twintig gulden voor ons. Met dank voor de plaatsing en nog gefeliciteerd met het ingaan van het achttiende jaar. Soesterberg O. Veenstra SCHOOL 12 Ik wil nog graag even reageren op het stukje van B. J. van der Weerdt uit Haarlem in 't Kleine Krantsje nummer 392 over de foto van School 12. Mijn vraag is of die foto nog eens kan worden opgenomen, zodat ik kan nagaan, of er onder de leerlingen, eventueel leraren, voor mij bekenden zijn. Is echter opname bij herhaling on mogelijk, dan zou ik het zeer op prijs stellen de namen van leerlin gen en onderwijzers te vernemen, voor zover bekend. Verder zegt de heer Van der Weerdt, dat hij in de klas zat bij meneer Sietstra - ik denk, dat daar mee bedoeld wordt meneer Siers- ma, die meen ik klasseleraar was van 6a, zoals meneer Beunk van 6b. Zuidhorn D. S. Miedema heeft zich in een periode van bijna een halve eeuw een uitstekende naam verworven als effecten-spe cialist. Hollie Witteveen werd geboren op 28 oktober 1919 en hij trad al als vijftienjarige jongen -1 maart 1935 - in dienst bij zijn vader die een effectenkantoor had onder de naam "Fa. T. Witteveen, Commissio nairs in Effecten". In 1962 nam de toenmalige Amster- damsche Bank het effectenkantoor over en trad de heer Witteveen in dienst van deze bank, die twee jaar later met de Rotterdamsche Bank fuseerde tot de Amrobank. Bij de Amrobank klom de heer Witteveen op tot onderdirecteur. Hoewel hij een effectenman in hart en nieren is, heeft de heer Witteveen zich de laatste zes jaar ingezet voor de belangen van het personeel en was hij werkzaam als Districts Per soneel Functionaris van het District Leeuwarden - in deze functie had hij de zorg over een honderdzeven tig medewerkers en medewerksters De volgende week zal de heer H. Witteveen, gebruik makend van de V.U.T.regeling, als onderdirecteur afscheid nemen van de Amrobank in Leeuwarden. De heer Witteveen FOTO SCHOOL 1 Ik zie al jaren uit naar een foto van de Openbare School nummer 1 aan de Druifstreek. Het hoofd van die school was destijds meester Broersma, die tevens gymnas tiekleraar was. De school stond in Leeuwarden ook bekend als de "Geertseschool". Amsterdam Sal de Jong GROENE WEG Ik wilde u vragen of op de één of andere wijze bekend is, waar Wijk F nummer 173 was in 1823? Is de tegenwoordige straatnaam daar nog van bekend, als de buurt tenminste nog bestaat. Ik heb zo'n vermoe den, dat het niet ver van de Oude Heerengracht was. Hengelo A. M. Dusink-Djjkstra Het door u bedoelde pand stond aan de Groeneweg. Tot 1877 had het het huisnummer 173, daarna kreeg het het huisnummer 303 De straatnaam Groeneweg ken nen we nog wel, maar de oude huizen zijn er niet meer. Red. 't KI. Kr. JUF ZWIJNTJE Met plezier zie ik elke veertien da gen weer uit naar de ontvangst van het krantje uit het Friese land en mijn geboorteplaats Leeuwarden. Alweer enige jaren lid heb ik nog nooit een oplossing ingestuurd van uw bekende foto-puzzel, domweg omdat ik nooit een oplossing had. Al meer dan dertig jaar weg en door mijn Marine-baan natuurlijk woon achtig in Den Helder kwamen mij de.foto's soms wel bekend voor, doch om exact te bepalen ,,daar is het", nee dat is me nooit gelukt. Nu echter een foto in het nummer 396 mij wel enige „bekendheid" in het geheugen oproept klim ik dan ook direkt in de pen. Het gaat hier om de foto van de Leerkrachten van School 4, mij beter bekend als de MULO aan de Wissesdwinger. Vele van de daarop voorkomende personen ken ik nog zeer goed. Het viel mij dan ook onmiddellijk op dat u één van de twee dames, welke op de foto voorkomen, heeft overge slagen en wel de centraal op de foto voorkomende mej. De Wijn, lerares Duits en Frans. Ik herinner mij haar nog bijzonder goed daar ze door ons zeer oneer biedig „Juf Zwijntje" werd ge noemd, mogelijk daar haar gezicht werd ontsierd door een levensgrote pukkel op haar kin. Ooit ben ik aan mijn oor door haar voortgetrokken om voor de klas een broekspijp van mijn korte broek ge heel op te trekken om te laten zien dat ik hierop een heel stuk Franse vertaling had genoteerd als voor bereiding voor het „Goed" maken van een proefwerk. U zult haar zeker recht doen door haar naam in een volgend krantje nog even te vermelden. Alvast met dank en oprecht hartelijk groetend. Den Helder J. de Geele Men kent er de Friese verhoudingen en is bereid plaatselijke en provinciale belangen te dienen GROTE GEZINNEN Met toch wel wat verbazing en soms ook wel ergernis heb ik de reacties gelezen naar aanleiding van de fo to's met grote gezinnen in 't Kleine Krantsje. Toevallig ben ik ook via die foto's in 't Krantsje gekomen, simpel, vanwege het feit, dat er bij ons thuis van elk soort er even veel waren. Dat er zo veel waren, daar konden wij ook niets aan doen, onze ouders wel? Ver gezocht en kinderachtig. Grouw Elie Smeding HET OUDE VLIET In 't Kleine Krantsje nummer 396 staat een stukje over 't Vliet, dat ik met grote aandacht lezen hew. Dit stukje besluut met de woorden: „echte ouwe Vlietsters in de goeie zin van het woord zijn er ook niet meer." Nou, toch wel hoor: in de eerste plaats ik zelf. Ik bin in 't jaar 1892 geboren in de Haven, een steegje van 't Zuidvliet naar 't Molenpad naast de pottebakkerij van Dorema. Later hew ik nog woond achter Pie- tersburen achter de olieslagerij van Hekman. Hier woonden we naast een familie Bom, waarvan een, na melijk Nico Bom, Eikenstraat in Leeuwarden, nog in leven is. Via 't Kleine Krantsje hew ik nog contact met hem had, dus in ieder geval bin er nog twee Vlietsters in leven. Verder skrieft u over de Strocar- tonfabriek en de ongelukken, die daar gebeurden. Disse fabriek is la ter nog deur brand verwoest. We woonden toen inne Fabriekssteeg en binne daar 's nachts wegvlucht naar een tante - mien moeke met een paar kienders inne kienderwagen en een paar an 't handsje. Ik weet het jaar niet precies meer, maar we vluchtten met sien zessen naar een tante van ons, die bij een zekere Markus diende en die Mar kus woonde op de Tweebaksmarkt, vlak bij de Tunen. Dit binne so een paar dingen, die ik nog weet van mien jeugd. Mis schien binne er nog meeroud-Vliet- sters, laat se dan es wat van hun hore. Franeker S. Hoekstra Met die echte ouwe Vlietsters in de goeie zin van het woord' bedoelden&wij eerlijk gezegd stadgenoten, die er hun hele le ven hebben gewoond en die deze buurt trouw bleven tot de dag van vandaag. Maar het is leuk te horen, dat u zich als oud-Leeu warder ook nog steeds ,,een echte ouwe Vlietster" voelt en dat zal wel gelden voor meer mensen, die in deze buurt gebo ren zijn en er fijne herinneringen aan bewaren. Zij mogen, zoals de geachte inzender ook al zegt, best eens wat van zich laten ho ren in onze krant. Red. 't KI. Kr. PLEZIERTOCHTJES Heeft er nog iemand herinneringen aan de pleziertochtjes met de Ko ningin Wilhelmina en dan vooral in verband met de eigenaar-stuurman A. Dijkstra en/of H. Voordewind? Dit was voor 1936. Hengelo (Ov.)Mevr. A. M. Du- sink-Dykstra VROUWEN WILLE DAT JE HUN ANSI EN, MAR NIET DEURSIEN

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1981 | | pagina 4