JELLE UNIEKE FOTO G.H.B.S7 Jelle sit op skool 8, het gaat goed met het mantsje. Och, de eerste klas is nog maar een bitsje speulen, mar voor son kleine krumel is het toch mar het begin van 't grote leven. Hij het al es inne hoek staan, omdat Juf docht, dat ie met propkes papier gooide, toen zij op 't skoolbord ston te skrieven. Jelle wist wel, dat Tjeerd, die voor hem sat, het deen had, mar Jelle verraadt Tjeerd niet, dat doen jonges vanne grote skool toch niet? Jelle is niet voorlijk met leren, mar oek niet achterlijk. Sien maat Tjeerd had es een dooie muus in sien broek sak en daar hewwe se een sood plezier van had, vooral mette meis- kes - och, dat blieve mar kienders, nou? Toch het Jelle al es een beste klap omme hasses had van een mees ter. Toen de klas op een keer rus tig sat te tekenen, ging Juf de deur 1 E. Kingma 49 36 J. Mulder 50 37 D. v. Kampen 86 38 J. Kits 87 39 J. Otma 88 40 Faber 89 41 9 90 42 9 91 43 J. Hiddema 92 44 J. Lok >93 45 G. Meinsma 94 46 K. Rotthier 95 47 L. Zijlstra 96 48 G. Hooghiem 97 J. Drijver P. Sytema Th. Singendonck 9 A. Heins B. de Vries G. Zevenhoven K. Postma P. Spoelstra A. Michiela Hupkes A. Statema 97 H. Keur R. Wiersma J. Tuinenga A. Vriesema A. Algra J. de Wilde H. van Asperen C. Fenstra P. van Dijk J. v. d. Veen J. v. d. Hoek A. S. Winters K. Meijer Sj. Hoogstins J. Basten F. Hoekstra 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 J. Valk Kuiken J. Gast P. Tuinman J. Brandsma H. v. Meekeren S. Scheffer M. Braaksma W. Weima 9 J. Hooft H. Spoelstra G. Epema F. Sijbenga uut de gang op en omdat Jelle voor- an sat, ging ie rechtop staan om te sien, waar se heen ging en ja hoor, daar stonnen meester en juf, dicht teugenmekaar an te tuten! Ineens ging toen de deur met een pats open, meester stormde naar binnen en gaf Jelle een klap omme hasses! Jelle een rooie kop, meester een rooie kop en juf kwam weer met een bloske oppe wangen achter de les- senaar staan. Dit sal Jelle nooit vergete Enne Rozema. Tijdens een reünie van oud leerlin gen van de Gemeente HBS en de Hogere Handelsschool is twee we ken geleden aan burgemeester J. S. Brandsma het eerste exemplaar aangeboden van het boek 'Grepen uit de historie', geschreven door de oud leerling W. Goinga te Mantgum en uitgegeven door hem en zijn vroegere klasgenoot, A. Reitsmate Leeuwarden. Op de inhoud van dit zeer bijzon dere en boeiende werk komen wij te zijner tijd graag nog eens terug, maar nu al nemen wij er een foto uit over, die als bijdrage bij het boek is verstrekt. Het is een unieke opname, die da teert uit het jaar 1938 en waarbij niet minder dan 209 leerlingen vereeu wigd zijn. Van bijna alle gefoto- grafeerden zijn de namen achter haald - ook al een hele bijzonder heid. Wij drukken de foto in deze krant overdrie pagina's af. Hierboven het linkerdeel van de plaat, en op de pagina's 8 en 9 de rest. Wie er aar digheid aan heeft kan er zo weer één foto van maken door de verschillen de delen aan elkaar te plakken. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat twee van de gefoto grafeerde heertjes er tweemaal op staan, uiterst links, hierboven dus en uiterst rechts op pag. 9. Hoe dat nou kon gebeuren laten wij graag aan de fantasie van onze lezers over.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1981 | | pagina 6