DICKVANDERHEIIDE JRfFOTOGRAFIE JELLE LEE W ADDERS, WAAR IS DIT OP HETERDAAD BETRAPT NICATOR VAN TOEN industrie - techniek bouwkunde - reklame - reportage - porjrel - antiekregistratie lid bin n(g jozef israëlSStraat 8-10 ISSuwarden 05100-24984/80069 kan bij ,,gro", zoals hij haar ge woonlijk noemt. Toch is ie nog mar een kien en as ie es op een dag alleen an de ronde tafel in 't koffiehuuske sit, maakt ie de Iade open. Daar legge de meest wonderlijke dingen in en hij sietoek een houten napke met centen en stu- vers. En ach .hij kan de verleiding niet weerstaan: vlug klauwt ie met sien handsje in 't bakje en een deel van 't kapitaal verdwient inne buse. .Gaast al weg?" vraagt grootmoe ke, die net van boven komt van 't bedopmaken. Jaseker - wég is Jelle, de deur uut! In 't steegje telt hij de buit: drie hele en twee halve stuvers. Wat sal ie daar nou met doen? Deur de spanning en het geweldige vermogen weet ie sich gien raad en ergens skaamt ie sich toch wel. Heel lang loopt ie te seulen deur de stad. Een toverbal bij Jamin? Of koekjekrumels? Hij is nou so riek as wat, mar hij kan niet beslisse. Voor grootmoeke bloemen kope? Mar dat kan ommes niet - dan su se het direct inne gaten hewwe. Tenslotte sjokt Jelle mar weer nar 't koffiehuuske terug. Gelukkig staat gro net met de bak ker te praten in 't portaaltsje en kan Jelle stiekem het geld weer in 't bakje doen. As ie dan weer weggaat krijt ie van bakker Giezen somar een halve stuver in sien handsje. Eerlijkheid wudt toch beloond! Enne Rozema Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 18921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Populaire Leeuwarders" door Fenno L. Schou- stra. Deze foto werd ons toegezonden door onze abonnee, de heer Jvan der Woude te Zaandam. "Wie kent ze nog?" schreef hij ons, "het volgend jaar vijftig" en daarmee doelt hij op het gouden jubileum, dat de Leeuwarder voetbalvereniging Nicator dan viert. De foto is, volgens de heer Van der Woude, gemaakt in 1932 voor het begin van de eerste wedstrijd tegen Geel-Wit. Dat jaar werd Nicator meteen ongeslagen kampioen van de derde klas in de F.V.B. Hier zijn de namen, staand: Hero Tromp, Dirk Westerhof, Klaas Hiemstra, Jippe Hoekstra, Henkie Hiem- stra en Bertus Adema; in het midden: Luwe Ferwerda, Kees Dijkstra en Jan Wotte; vooraan: Nico Zandvoort, Jochem van der Woude en Rein Bakker. "Voor mij" voegt de heer Van der Woude nog aan zijn schrijven toe, "is Nicator altijd een begrip gebleven" Vele van onze politiemannen heb ben hier ter stede al heel wat mee gemaakt. doch wat hun Donderdag avond, naar de geruchten verluiden, stond te wachten, zou alles over treffen. Fantastische verhalen be reikten het Hofplein. Er had iemand kans gezien zich te laten insluiten in de kluis van de Algemeene Friesche Levensverzekering-Maatschappij en hij zou niets meer of minder heb ben gedaan dan de kluis leeg gesto len. In allerijl werden maatregelen ge troffen en zoo zagen late wandelaars op de Nieuwestad een sterke poli tiemacht, rechercheurs en agenten, onder bevel van inspecteur van Na- gell, optrekken naar het Burmania- huis, om slag te leveren. Uit de linlichtingen, welke de be velvoerende kreeg, bleek, dat bij hun komst nog verdachte geluiden in de kluis werden gehoord. De in breker zou er dus nog zijn. De man schappen kregen hun orders en deze werden zóó stipt opgevolgd, dat spoedig het geheele gebouw was omsingeld. Aan ontvluchting viel nu niet meer te denken. De groote slag zou worden geslagen! Op heeterdaad zou de inbreker wor den betrapt! Zoo gelukkig waren de leden van ons politiecorps nog niet geweest. Vele inbrekers hadden zij, zoowel hier ter stede als in Holland, aangehouden; hun speurzin gaat n.l. zoo ver, dat zij eenige uren na een inbraak al weten op wien zij de hand moeten leggen. Op alles waren zij ook nu voorbe reid; zij waren tot de tanden gewa pend. Met de revolvers in de vuist drongen de daarvoor aangewezen manschappen onder aanvoering van hun inspecteur de kluis binnen. Want, niet waar, iemand, die zich laat insluiten, is niet vooreen klein tje vervaard. Tot aller verbazing werd niemand in de kluis aangetroffen. Toch duurde het verdachte geluid voort. Wat bleek 't geval te zijn? Een poesje, in blijde verwachting, had kans gezien zich te laten insluiten en was nu in een luchtgat bezig van dorre bladeren een bedje te maken voor haar te verwachten kroost. De bewegingen van poes deden in derdaad denken aan inbrekers. - <1924) Frijers liet 1940-1945 Acht ure makker Onbekend Om acht ure binnen 't is in greaté strop 't kin my neat forpoffe 'k weagje it er op 'k wol snein te jun dochs nei dy ta mar 'k wit net hoe ik it moat ha myn famke ik mis dy sa (twa kear). Wol jim heit net lije dat ik by jim sliep Hie ik mar in plakje efter by jim skiep 'k woe dochs sa greach wer nei dy ta mar 'k wit net hoe 'k it moat ha myn skat ik mis dy sa (twa kear) 'k soe sa nachts by tjuster wol na hüs ta gean mar dy smoarche plysjes der ha'k net op stean doch woe'k sa greach wer nei dy ta Oars soe 'k net iens in tütsje ha en bem dit spyt mei sa (twa kear) ..Jelle is mien jonkje" seit groot moeke meer dan eens en ze meent het! Ja, hij wudt wel es verwend deur 't oudsje. En dank sei groot moeke loopt ie er bij as een lakei. Een alpinopetsje op, manchester broekje an met echte bretels en op sundag sowaar: echte skoenen an. Jelle weet, dat ie gien kwaad doen As 'tris wer feroarje en 't wird wer gewoan en it komt wer op in ure of wat net oan dan sille wy moaie jounen ha dan bliuw 'k oan Qouwer üre ta ja sa sil wei it dan ha (twa kear)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1982 | | pagina 10