LA VENEZIA LEZERS IN DE PEN Zoekt U verpozing soa*"*0* RARE SNAKEN IN FRIESLAND 19.50 a a 33 Brillen Center BEST „La Venezia" kwaliteit De Willemskade in vroeger tijden. DANSENDE KRANTLETTERS Ziet u ze zo? Wazig, onregelmatig zwart? Dan is het briltijd. Of tijd voor andere glazen. Maar altijd via de vakman. Dat 's letterlijk beter! m m BI m Een gezellig zitje in een rustige sfeer biedt U onze nieuwe moderne ijssalon VOORSTREEK 87 - LEEUWARDEN Wij serveren een heerlijk kopje koffie, thee, diverse ijssoorten en koele dranken Leeuwarden Wiiiémskad« p- - ,y - n. li -lipil 5 ;.-i (vervolg van pag. 4) gen, wel aan mej. Stelweg, een knappe jonge vrouw, die ons wegwijs maakte in de Griekse Mythologie en die zo heerlijk kon vertellen over de liefdesge schiedenissen van de goden en godinnen op de Olympus. Ik ge loof wel dat de jongens van onze klas gek met haar waren. Aan de wat statige leraar Frans Brederode heb ik nog wel enkele herinneringen. Hij droeg altijd een wandelstok. Ook zo'n attri buut dat niemand meer gebruikt als hij niet min of meer gebrekkig is. Hij verfranste alle namen van de leerlingen. Zo was ik Nicolas Fabèr. Een mopje dat hij nog al eens vertelde was dat van een Frans man in Parijs die toezag dat een man in de Seine op 't punt stond te verdrinken. Een Amsterdam mer met vacantie in Parijs trok zijn jas uit om de man na te springen, waarop de toekijkende Fransman riep "C'est trop tard" (het is te laat), waarop de Frans man weer "Het kan mij niet schelen dat hij rood haarheeft, ik haal hem er uit. (een woordklankgrapje). De heer Makkes van der Deyl was de vriendelijke tekenleraar. In Velsen woont nu een bekende kunstschilder Jan Makkes. Zou het familie zijn? De heer Schou- stra zal zich misschien de door de heer v.d. Linden ook genoemde wiskundeleraar v.d. Craats wel herinneren. Hij heeft heel wat jaren in de -Vredeman de Vries- straat gewoond. Mej. v.d. Meulen was de natuur- kunde-lerares. Dr. P. J. Enk, de rector (later prof. dr. P. J. Enk, rector-magnificus aan de Gronin ger Universiteit) ging geheel op in de oude klassieken. Samen was hij met vacantie met de helaas jong gestorven dr. Warte- na (die in het Droevendal in een mooi oud huis woonde). Dr. Wartena was leraar Latijns. Sa men liepen ze in Rome op de Via Appia, denkende aan de goede oude tijd. (2000 jaar geleden.) Toen ik helaas door geldgebrek thuis de school moest verlaten en ik later als jongste bediende bij de Friese Bank dr. Enk in het postkantoor ontmoette, vroeg hij mij hoe het mij ging, maar de tweede vraag was "Ken je de declinatie van rosa nog?" (het Latijnse woord voor Roos). Toen ik het niet goed meer wist, was hij helemaal treurig. Een fijne school. Ik voelde mij wel eens een vreemde eend in de bijt. In de klas was ik de enige jongen van arme ouders. De meeste leerlingen kwamen uit de provincie. Kinderen van predi kanten, doktoren, advocaten en notarissen. Veel namen heb ik niet onthouden. De beste in de klas was Antje de Jong, dochter van de notaris van Akkrum. De heer v.d. Linden heeft zich in Groningen nog eens laten behan delen door zijn mede-leerling de specialist Jaap Sprenger. Mijn schoonzuster was in Hilversum onder behandeling van de specia list en mede-leerling Piet Dam stee, zoon van de bekende Hui- zumer dokter Sinninghe Dam stee. Tot zover het Stedelijk Gymna sium. Ik hoop er in de toekomst nog iets meer over te lezen. Dan de sigarenwinkel van Boek- holt. Ik heb deze mensen goed gekend. Toen Boekholt nog kok was, woonden zij tegenover ons in het St. Jobsleen. Wij woonden in de kelderwoning hoek Groe- neweg-Doelestraat (nu Fryske Academie). De Boekholts had den twee meisjes. Mijn jongste zuster was vriendin met dochter Thea en van een jongere broer hoorde ik dat zij 's zondags op oude, misschien geleende fietsen naar Zwarte Haan gingen, aan zee voorbij St. Jacobiparochie,' om daar wat in zee te poedelen. Thea ging dan mee op de voor stang. Mijn broer die maar klein was en alleen maar over een grote fiets kon beschikken, fiets te het hele eind en terug, tussen de stangen. Een vermoeiende ontspanning, maar daar gaf je vroeger niets om. Haarlem K. Faber da'b ^e/cerheid! FENNO L. SCHOUSTRA GIRO 98.10.62 Nieuwestad 61A - Tel. 123782 MMMMSMMMilflil Overal in de boekhandel en bij 't Kleine Krantsje. s s s

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1982 | | pagina 6