HUIZUMER HERINNERIN GEN VIOOLLES VAN NABERMAN STADSNIEUWS VAN VROEGER DILETTANTENTOONEEL Uitvoering Amusanto. Eersten Paaschdag gaf de toneel- vereeniging Amusanto alhier een uitvoering in Zalen Schaaf van "Polly Perkins", spel van list en liefde in 3 bedrijven. Er was flinke belangstelling en de aanwezigen hebben kunnen ge nieten van goed spel. Het eerste bedrijf van dit naar inhoud wei nig te beduiden hebbend stuk had iets beter verzorgd kunnen zijn, doch in de beide laatste hebben de spelers veel goed ge maakt. Vooral de jonge weduwe - later kamermeisje en haar neef Bob speelden een spelletje, waar met groot genoegen naar werd ge zien. Zij droegen het stuk en het behoeft eigenlijk niets te ver wonderen, dat de anderen dit peil niet wisten te bereiken. Toch hebben eenigen hunner wel eens een betere beurt gemaakt. Zoo b.v. Winters, die in een vorig stuk zoo succesvol zijn"sappige" rol speelde. De moeilijke opgave, die hem thans was gesteld, heeft hij naar beste kunnen opgelost, doch hij kon den indruk niet wegnemen, dat de rol hem eigen lijk niet paste. Een woord van waardeering echter voor zijn goede volhouden. De oom van de weduwe viel door zijn uitspraak zoowel als door zijn beweeglijkheid eenigszins uit den toon. De oudste zuster, Ruth, was als gewoonlijk heel goed. Haar stille spel was af. De jongste zuster, Ada, was nog niet heelemaal op de planken thuis. Ze was wel vrij, doch haar spel werd door een zekere mate van "onwennigheid" beïnvloed. Het dienstmeisje ten slotte maak te iets goeds van haar bescheiden rol. De gezellige sfeer, welke dezen avond hherschte, bleef onder het bal natuurlijk behouden. (1937) Vervolg van pag. 5 omdat hij, als een van de weinige zendamateurs ter wereld, de noodseinen opving van de "Ita lia", het luchtschip van Umberto Nobilé, dat in 1928 bij Spitsber gen verging. vies alle dagen een ei moest hebben, heb ik een hele tijd op woensdagmiddagen bij deze boerderij eieren gehaald - zelf hadden we geen kippen. Ik weet nog wel, dat ik het geen leuke opdracht vond, omdat de hele vrije woensdagmiddag ermee verknald was. Het was immers heen en terug wel een anderhalf tot twee uur lopen en er bleef op zo'n middag voor spelen geen tijd meer over. Drachten /L DOODELDK ONGEVAL Bij een vertimmering van het pand hoek Schrans-Huizumerlaan viel gistemamiddag 5 uur de 36-jarige timmerknecht J. Smits, uit de Lin- debuurt alhier, van het dak en kwam terecht op het plat van de drogerij Het bleek, dat hij den nek had ge broken, zoodat de dood onmiddel lijk was ingetreden. Hij laat een vrouw en één kind na. (1924) Dik vijftig jaar geleden, 1929 of 1930, heeft de bekende fotograaf Friedrich Otto Strüppert deze foto gemaakt van een groep leerlingen van de niet minder bekende Marinus Naberman - de dames en heren kregen allen vioolles van Mar. Van de zes heertjes achteraan kunnen we er maar twee met hun namen noemen: de tweede is een Ter Horst, de voorlaatste is een Walta. Dan de tweede rij, beginnend bij de forse figuur links. Dat is Piet van der Veer-, dan Simon Idema, Jolmers, een onbekende, Chris van der Meulen, Aldert Pool, een onbekende en Jacob van der Veer. Op de voorste rij: Nellie Hoof, Anneke Harms, Madé Jurres, Mar Naberman, Max Castelein, Fransje Zetstra, een jongedame Weima en tenslotte nog een onbekende. De tuinderij van Botke werd later overgenomen door Mendel, die vooraan op de Hempenser- weg woonde. Net als de Botkes moest hij over het land van mijn oom om bij zijn tuin te kunnen komen. Beide stukken lagen aan de Wirdumervaart en het ver voer van groente en fruit naar de veiling op de Oosterkade ge schiedde dan ook met de schouw. VOLLE BAARD Af en toe voer er ook een soort boeier door de Wirdumervaart, soms zeilend, maar meestal bo mend. Er zat een man in met een volle baard en een zwarte zeilpet op. Hij woonde meen ik in Wir- dum en hij was een "vrachtrij der" op het water. Tegenover de tuin van mijn oom en voor de Rapenburgerbrug stond de wasserij van Bontekoe op de plaats waar in een ver verleden State Rapenburg zich bevond. Als kind scheen het je toe, dat er daar in die wasserij altijd een gezellige drukte was. De was werd met paard en wagen gehaald en bezorgd. GROTE BOEDERIJ Aan de Hempenserweg stond aan de linkerkant, vlak voor de brug, een grote boerderij. De naam van de eigenaar ben ik vergeten. Over de brug zag je aan de linkerkant achter een stuk land de boerderij van Bottema. Die had een dochter en een zoon, die Gelf heette. Toen mijn moeder op doktersad- UIT GROOTMOEDERS ANSICHTENALBUM De onbekende en zeker niet Leeuwarder—uitgever van deze prentbriefkaart wou ons doen geloven, dat dit de Ossemarkt was, maar, u weet het, een Ossenmarkt heeft er in de Friese hoofdstad nooit bestaan. Dit is de Groentemarkt met op de achtergrond de Brol. De foto is gemaakt in een tijd, toen er nog geen auto-, maar nog wel scheepvaartverkeer was. Alzo: in een wereld vol stilte en rust.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1982 | | pagina 9