DICKVANDERHEIJDE JRIREKLAME GESPREKKEN OP DE wever LEE W ADDERS, WAAR IS DIT Uw specialist heeft ook dit jaar weer een groot assortiment luxe vuurwerk o.a.: JACHT- EN SPORTHUIS OUDE DOELESTEEG 14 LEEUWARDEN Tel. 123056 adviesbureau voor reklame en publiciteit joz©f isr<?©lsstr33t 10 l©©UW3rd©n 058 124984 Bij het ons bekende ploegje misse we Hein (slim siek) en treffe we uut het ferre Australië Bonne Séra, de neef fan Sientje. Och, en son man kenne jou nog wel es wat frage, befoorbeeld over de tee-vee en soa. Mar dan komt Tabe sien optreden as Sinterklaas met nasleep op het aljement. En dat brengt ons an het end fan 't jaar 1982 en for dizze keer oek an 't end fan de pallavers fan Tabe Ruutsje, Sjouke Sukerslak, Lange Marten, Wiebe Poatsje, Minne Mager, Fokke Vutman en Bonne Séra. Sjouke Sukerslak: Dus dou bist Bonne. Ik hiet fan Sjouke. Ja, Fokke sei, hij is hier pas, mar hij doet gien lichten, hij wil soa gauw mogelijk met naar de brug. Bonne Séra: Str is dat, mannen. We binne hier fan mids diesem- ber tot ik denk end febrewarus, en ik wil dan het ouwe Liwadden tot in mien botten foele, you know, (jou no: Engels foor: weest wel!) Minne Mager: Dat sal wel, dat juno, mar jou hewwe geliek stel ik mie foor. Rintsje de Ruter had dat oek soa over em.. Ja, die sit in Kalefornië. Femilie fan Hein. Tabe Ruutsje: Fan Hein gespro ken, het is wel het hart. Ja, neffens sien swager wiest het niks te goed. In Triotel. Het ken met- falle. De dokters kenne wel wat teugenwoordig. Wiebe Poatsje: Is dat bij jim oek aardig in orde, Bonne? O ja, ik must fan mien frouw frage of dat stuk over die Sullivansen echt uut Australië komt. Dou weest wat ik bedoel? Fan de tee-vee. Bonne: Ja, Fokke en Sientje had den het er oek al over. Een paai jaar leden was het bij ons op de tie-vie. En ons buren en kennus- sen seiden dat het echt naar het leven uut die tied was. Lange Marten: Wat stuk was dat? O, die huushouwing met een paar groate jonges, en één wu wel in dienst, mar moeke fon dat niks. Die lui hongen altied in 'e keuken om. Warm ete of sukela- demelk drinke. Fokke Vutman: En die andere jonge frijde met een dochter fan een Duutser, een winkelman, en die wurde oppakt. En fader Sulli van sat wel gauw es in een kroeg, waar een ouwe flam fan em achter de tap ston. Sjouke: Hewwe jim oek een soat pollitiek op 'e tillefizie? O, een hoop uut Engeland. En skan- daaltsjes. Ja, daar beginne se hier oek al met. Wiebe: Wat een wonder as de pollentieke mannen self het foor beeld geve. Dronken achter 't stuur, de belasting onduke, fer- keerde saken opgeve. Ik bin dochter-anders en ik bin luite nant, en dat bliekte helemaal niet soa te wezen. Just, die bedoel ik: Sjarl Swiebertjeü (Een ferskrikkelijk gebrul fan la chende kerels. Bij de pusserende en ferwonderde meensen weet een jonge meid het soa wel: Der fertelt één een hele smerige bak. Dan lache kerels altied soa!!!) Minne: Geeft niks Wiebe hor. Je kanne nooit alle namen onthou- we en dure woorden goed uut- spreke. En Bonne sien land is oek te fer weg om selfs fan de echte Swiebertje te weten. Dou bist seker met het fliegtuug komen? Bonne: Reken mar. Dat is noflijk reizen, you know. En as jou dat wat faak doen, denk je der oek niet meer bij. Nou, en dan hew ik hier een car, eh. een auto huurd, en daar tuf ik wat met deur de stad en deur de pro- veensje. Mar wat ken't hier mis tig weze. Freselijk! Minne: Self een wagentsje, dat is de baas. Hest oek gien last as de spoormannen stake. Doene se dat bij jimme oek? Skoalmeesters stake, postlopers stake, de as- mannen stake. Hoe mut suks aflope? Tabe: Se fertrouwe dit kamme- net niet. Mar ja, doen't eikeneen nou es naar 't sin. En het woord 'aksies' leit de meensen foor an in 'e mon. Aksies. Laassen met mien Sinterklaasfeest oek. Fokke: Hoe met dien Sin terklaasfeest, Tabe? Ik bin een poaske wat snotterig weest, en wat ehweekpoeperig, om het netsies te sêggen, dat soadoende was ik hier een paar keer niet. Reboelje in 'e tent? Wiebe: Ach ja, fan die opsternate wieven. Tabe deed het skitte- rend. Hij roop nou en dan één bij em, en daar wist ie dan wat fan. Een grapke hier en een grapke daar. Uut 'e kunst!! Tabe: Ja, en toen inénen fliegt de deur open, en daar stuuft een hele treep (Touwen de saai in. Oek met een Sinterklaas. En ik must fan het teneel af, en hurren Sinterklaas der op. Een frouw! Sjouke: Och heden, fan de eni- mansipasie seker. De frouwen wurre onderdrukt. Mar wat hét dat met Sinterklaas te maken? Fokke: Ik denk omdat ouwe Klaas een man is. Temeensen een biskop. Dat had die wieven al soa feul honderd jaar te lang duurd, en dwars sitten. Wiebe: Ja, want naast hun Sin terklaas setten se een groat bord. En daar ston op ehTabe help es, ja, ik hew het weer: Weg met Klaas! De frouw de baas! En mar brulle: aksie, aksieü Tabe: En se wuden oek diskussie. Met de meensen in 'e saai. Mar de foorswitter pakte deur. Jim ken ne hier blieve en metdoen, des- noads met twee Sinterklazen, mar gien geouwehoer en gien diskussie. BonneJonge, jonge, wat beleef je dan wat niet? Nee, dat soort fan dingen kenne we niet bij ons. De meensen mutte hun plak we- VUURWERK Astronauten Luchthuiiers Elefctr. voetzoekers Kanonstagen Bengaals vuur Zevenklappers Wondert cilen Kleurtonteinen Parachute pijlen Zware vuurpijten Jumping wheels VL schotels te. En hoe is die saak ferder beteerd? Wiebe: Se binne futgongen. Se seiden der bij: onder pretest. En toen hèt Tabe sien stoel weer kregen. Alleen daar hadden se in 'e gauwighied liem of soa op- smeerd. Ja, hé Tabe? Tabe: Ik hadde dat eerst niet in 'e gaten. Mar toen ik an't end fan de avund overend su, was het krik- krak en de hele kont uut mien groate rooie mantel en deels uut mien broek. Der roop oek nog één: ik sien een halve maan skienen, Tabe! Marten: En toen sei Tabe denk ik wel een raar woord, dat niet soa bij de biskop paste. Wat binne dat oek monsters fan wieven niet? En je goeie kleren fernield en alles. Foor wie is sukke skade? Tabe: Eerlijk is eerlijk, dat is goed oplost. Se stane foor de skade an het Sinterklazepak. Dat is punt één. En ik krij nog foor de Kerstdagen geld foor een nije broek. Wiebe: En se salie op Oudjaars dag oaliekoeken bakke. Met krenten en sonder krenten foor de hele wiek. Mar dan an 'e deuren diskussie. Minne: Seg Bonne, waar fienstou dat in 'e groate wereld? Frede op aarde, met een broek foor Tabe! En oaliekoeken met krenten of met diskussie!! Nog een mededeling. Rintsje de Ruter uut Kalefornië, Twaan Poppelier uut Brabant en Bouke Spoorman uut Leiden hewwe Kerst- en Nijjaarskaarten stuurd naar: De heer Hein van het Ha, Interne Mannen A, Triotel, Leeu warden. Mar sêg nou self: wat is nou drie kaarten Vlga. Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag "Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Leeuwarden - ach ja, zo was het. met zestien zeer fraaie foto's van de stad uit een lang ver vlogen tijd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1982 | | pagina 19