□Qdcafija 4at TOPTIENFRISIATOPTIENFRISIATOP Rabobank Ook wij zitten niet stil... Representatieve perfektie vanaf ontwerp t/m uitvoering Leeuwarden Ttel.058-150607 Celsiusweg 15 FRISIANEN TOT IN DE TOPPEN VAN HUN VINGERS Blijft aktief. Frisia's toptien: het algemeen bestuur. Zittend van links naar rechts: Epeus Gerardus Couperus, archivaris (sinds 1973), Jan te Biese- beek, penningmeester (1971), Folkert Popma Lzn, voorzitter (1966), Ype van der Zee, secretaris (1946) en ir. Ar ent Egbert Jacob van der Ploeg, commissaris 1969)Staand: Leendert van der Kooij, tweede vice-voorzitter (1976), Flerman Reekers, tweede penning meester, Gerrit van der Meer, commissaris (1979), Theo Heeg, tweede secretaris (1982) en Frederik Jan Dijkstra, eerste vice- voorzitter (1981). ANDR1ES NIEUWLAND bezoekt de heer Nieuwland nog geregeld de thuiswedstrijden van Frisia - als weinig anderen leeft hij nog volop mee met Frisia's wel en wee. De verdiensten van Lammert Steinvoorte lopen vrijwel paralel aan die van de heer Nieuwland. Ook hij kwam al jong bij Frisia en hij maakte als een van de beste krachten ettelijke jaren deel van het eerste elftal uit; ook in 1925, toen de L.A.C. het noordelijke kampioenschap verwierf. Enkele jaren was hij voorzitter en samen met Jelle Wassenaar leidde hij Frisia in de oorlogsja ren naar drie kampioenschappen en promotie naar de eerste klas. Zijn grote verdiensten werden eveneens onderstreept met een erelidmaatschap - bovendien kreeg hij in het bevrijdingsjaar '45 een speciale onderscheiding, die nu nog rouleert als de L. Steinvoorte-bal voor leden, die zich ook voor Frisia verdienste lijk maakten. Net als de heer Nieuwland is de heer Steinvoorte nog dikwijls op de Magere Weide present om belangstellend de verrichtingen te volgen van het Frisia van nu. Frisianen tot in de toppen van hun vingers - dat zijn de heren Andries Nieuwland en Lammert Steinvoorte, die beiden nu al langer dan zestig jaar in het clubleven een bijzondere plaats innemen. Andries Nieuwland werd als twaalfjarige al lid van Frisia. Als actief voetballer stond hij, ook in het eerste, onder de lat later maakte hij zich als bestuurder voor de L.A.C. ongemeen ver dienstelijk. Is er wel één Frisiaan, die kan bogen op zo'n "staat van dienst" als hij heeft? Hij is zestien jaar voorzitter ge weest en bij zijn afscheid in 1967 kreeg hij de hoge onderscheiding van erevoorzitter. Eerder was hij al tot erelid be noemd. Ook is hij jaren voorzitter ge weest van de Reünistenvereni ging, waarvan hij nu nog als bestuurslid deel uitmaakt. Verder kreeg hij als een van de eersten de L. Steinvoortebal. Ondanks zijn gevorderde leeftijd U houdt niet van stilzitten. De Rabobank evenmin. Ook wij blijven het liefst volop in beweging. Om onze dienstverlening op peil te houden. En om het u nog makkelijker te maken.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 38