ALLES IN VUUR EN VLAM TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN SCHOOL 15 AAN DE LEEUWERIKSTRAAT wild en Ugevogelte«kaas«wijnen ST. JACOBSSTRAAT* LEEUWARDEN In 1935 is deze foto gemaakt van de derde klas van School 15 aan de Leeuw enkstraat. Het is de klas van Juf Berghauser. We beginnen bij de meest rechtse rij: Jantje Vis en een Trijntje, Koen de Boer en Herman Attema, Harry Smeding en Piet Walda, Pim van der Berg en Koos Meines (of Jan?), Paulina Faber, Janny Eygelaar en Lammie Westra en Sjoukje Volbeda. Op de middelste rij: een Sippie en Robbie Kummer, Pietje Vos en Lucie Postmus, Sicco Hielkema en Piet van Dijk, Hiekie ter Horst en Bieneke Ehlhart, Berend Beetsma, en Jan Unema, Akke Roosma, Jan van der Veen en Menno Postmus. Tenslotte de rij aan de kant van de muur: Co Zwart en Dirk Stienstra, Rika Hagen en Dinie Kiestra, Joop Meerdink en een Koos, Sarie de Jong en Aaltje Bosma, Herman Wind en een Tinus, Sjoerd Bergsma en Alie Postma. volledige verhaal hebben we toch nog niet in de krant gehad. Hoewel de heer Dij kstra over vij f doodkisten spreekt moeten er drie slachtoffers zijn geweest. Zeker is ook, dat het kleine witte hondje het droeve lot deelde met zijn baas het kwam vaker voor, dat Duitse en misschien ook wel geallieerde vliegers, hun trouwe viervoeter meenamen op hun gevaarlijke reizen naar vijande lijk gebied. Graag willen wij de slotvraag van de heer Dijkstra onderstrepen en herhalen: zijn er wellicht lezers van 't Kleine Krantsje, die be schikken over foto's van deze neergestorte Messerschmitt of die mogelijk nog iets meer kun nen vertellen over dit in de oor log zo opzienbarende vliegtuig ongeval? Dan graag even een briefje of een telefoontje (120302) naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 1, Leeuwarden. (Vervolg van pag. 1 stond de gehele omgeving in vuur en vlam. Vanuit onze wo ning een wonderbaarlijk schouw spel, vooral omdat het aardedon ker was. Overdag vonden we menselijke resten tot aan de "schiphuizen" bij de Lange Negen zoals dat daar werd genoemd. Zelfs een stuur- knuppel met omklemde vingers hebben wij gezien, luguber maar waar. Volgens de verhalen van toen waren er vijf bemanningsleden omgekomen. Inderdaad hebben er ook vijf doodkisten gestaan. De motoren en een gedeelte van de romp hebben ze later uit de grond gehaald. Hiermee kwamen ook menselij ke resten naar boven, waarbij nog eens drie kisten zijn ge bruikt. Wat we ook vonden was een wit dood hondje dat waarschijnlijk bij de bemanning hoorde, of was het toeval dat hij er op dat moment zo lag? Een gedeeltelijk verbrande pa rachute die door de Duitsers in de boerderij was opgeborgen werd op "klaarlichte" dag "gestolen". Er valt nog meer te vertellen maar laat ik het verhaal kort houden. Zijn er onder uw lezers die hier foto's van hebben of op dit schrij ven willen reageren?" Tot zover de heer Dijkstra, die op het punt stond zijn brief te pos ten, toen het Kleine Krantsje bij hem in de bus viel met het ingezonden stuk van de heer Bakker er in. "Uit zijn schrijven" voegde de heer Dijkstra toen nog als een post scriptum toe aan zijn brief, "begrijp ik ook, dat het vliegtuig uit west-noordwestelijke richting komend en dus brandend over de stad naar beneden is komen val len. Het bevreemdt mij dan ook, dat hier zo weinig van bekend is. Ook hier ontsnapte Leeuwarden toch aan een ramp?" Inderdaad ja, ook in dit geval heeft het maar heel weinig ge scheeld, of er waren in woonwij ken grote verwoestingen aange richt met ongetwijfeld noodlotti ge gevolgen. Jaren geleden schreven wij dus ook al over dit ongeval, maar het

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 11