DICKVANDERHEIIDE JR/REKLAME EEN GEZELLIG ONDERONSJE... 0 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll v adviesbureau voor reklame en publiciteit w w jozef isrsëlsstraat 10 l66UW3rd6tl 058—124984 Een gezellig onderonsje van een aantal Leeuwarder caféhouders met hun dames in vooroorlogse tijd. Waar de foto is gemaakt weten we niet, maar het zal wel in een van hun eigen zaken zijn geweest. Zittend om de tafel: mevrouw De Bruin, de heer Dorus Bids van het Wapen van Leeuwarden op de hoek van het Zaailand en de Prins Hendrikstraat, mevrouw Van Cleef, mevrouw Eygelaar, mevrouw ("Moeke") Buis en de heer Wieger van Cleef van de tapperij op de hoek van de Grote Kerkstraat en het OldehoofsterkerkhofStaand: het echtpaar Waslander van het café Stadszicht aan de Groninger straatweg, de heer Frans Eygelaar van het restaurant van de Grote Wielen en de heer Jan de Bruin van het café op de hoek van het Zuidvliet en de Bote van Bolswertstraat. De kelken zijn gevuld en de lekkere hapjes staan klaar-het kan weer echt gezellig worden! vervolg van pag. 4) SCHOOLFOTO Wat heb ik met genoegen de artikeltjes gelezen over de Hui- zumer school van mevrouw Hin- ke van Asperen (zo ken ik haar al van de Lagere School in Huizum) en van Mr. Jopie Bijl, die ik me ook nog goed herinner van de Mulo. Ik ben maar enkele jaren op deze school geweest, maar de meeste kinderen die op de foto voorkomen staan me nog helder voor de geest. Zelf ben ik na enige kantoorbe trekkingen in Leeuwarden in 1928 uit Friesland vertrokken naar Amersfoort, waar ik met echtgenote en vier zoons ruim twintig jaar heb gewoond. Tot 1949 heb ik daar bij verschillen de gemeentelijke diensten ge werkt, het laatst gedurende plus minus achttien jaar bij de Sociale Dienst en de Arbeidsbeurs. Toen de Arbeidsbemiddeling een rijks taak was geworden, ben ik in 1949 overgeplaatst naar het Ge- weestelijk Arbeidsbureau, waar van ik in 1968 als Commies A gepensioneerd ben. We hebben in al die jaren heel wat meegemaakt, o.a. de oor logsjaren in Amersfoort met in 1940 de gedwongen evacuatie naar Alkmaar, maar we zijn er gelukkig allemaal levend door heen gekomen. Al die jaren gingen we bijna elke zomer met vakantie^ naar Fries land (vaak per fiets en de Lem mer nachtboot) en hebben daar als hartstochtelijke zeilers ont zettend veel'gevaren van Hui zum naar Eernewoude, Grouw en De Veenhoop. Op een van deze tochten kwa men we, met onze grote B.M. al laverend in het Langdeel, een mooi wit kajuitjacht tegen, waar op ik Hinke van Asperen meende te ontdekken. Het aanroepen ging misschien door de wind ver loren en ik weet niet, of ze mij herkend heeft. Tenslotte wil ik alle oud- Huizumers er op attent maken, dat er plannen bestaan om ter gelegenheid van het honderdja rig bestaan van de Huizumer Lagere School een reünie te orga niseren, vermoedelijk in septem ber. Belangstellenden kunnen zich al opgeven bij de heer J. Rodenhuis, Huizumerlaan 143, telefoon 058 -127933. Utrecht Hendrik Dijkstra MAX. Oppe foto "Uit grootmoeders ansichtenalbum" in 't Kleine Krantsje nummer 432 met de gracht bij 't Hoeksterend, kanne je, at je bij't Blauwhuus om het hoekje vanne Ouwegleien sien, anne rechterkant een paar onder en bovenhuzen staan sien. In dat eerste bovenhuus woonde des- tieds een vrouw met een jonkje, ongeveer net so oud as ik toen was, een jaar of zeven. Dit jonkje had een prachtige kop met swat krulhaar en een bleek wit snuutsje. Sien moeke sutelde met een tas met thee en koffie langs de deu ren. 'k Hew vroeger heel wat keren mien moeke roepen dat "de theevrouw" er was. 't Jonkje hiette Max. Syn moeke was niet trouwd en nou pas begriepe je, hoe moeilijk het allemaal weest het voor son vrouwke. Se was so sunig op haar Max, hij mocht gien paar stappen bij hur futlope, dan riep se hem alweer bij d'er. Ik weet dat Max na de lagere skool naar het gym nasium gaan is, mar ik weet niet, of hij die oek afmaakt h,et. Syn vader mut een persoon weest hewwe, die sogesied goed "inne slappe was" zat. Max zien moeke was dienstmeiske in die rieke huushouding weest. Het die vader sich later nog over sien seuntsje ontfermd? Veul meensen mutte die moeke met Max toch kennen hewwe. Inne oorlog, toen er alleen mar koffie en theesurrogaat was, was het fanself aflopen met het han- deltsje van de moeke van Max. Wie kan mij fertelle wat er van Max wudden is? Dit was voor 't eerst in mien leven, dat ik een brief in 't Leewadders skreef. 'k Bin stapel op 't Kleine Krantsje hoor, dat mutte jimme oek nog mar even wete. Vlaardingen Mevr. J. Korpershoek- Boonstra Als timmerman sloeg ik me vaak op m'n duim. Elk jaar was ik maanden door blessures uitge schakeld. Artsen schreven het op-de-duim-slaan toe aan nervo siteit. Telkens lieten ze me rust kuren ondergaan. Maar niet zo dra ging ik weer aan het werkof ik hamerde weer op mijn duim. Tot ik door 't lezen van 't Kleine Krantsje in een toestand geraak te van een heerlijke innerlijke rust. Nu kan ik zelfs op mijn duim mikken, maar ik raak hem niet meer. Al zou ik het willen, ik sla er naast. Dank zij 't Kleine Krantsje. (1.1. te I.)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 11