DICKVA NDEI Rl H EIJDE j IR/RE! KLAM E km TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN SCHOOL 6A MENNO VAN COEHOORNSTRAAT KAAS IN DE GRACHT jozef israëlsstraat 1< D leeuwarden 058-12' 1984 adviesbureau voor reklame en publiciteit In 1931 is deze foto gemaakt van de tweede klas van School 6a, de huidige Menno van Coehoomschool, die dit jaar precies een eeuw bestaat. Op de rechter rij van voren naar achteren: Arendsje, Tjitske van der Honing, Steintje Jonker, Nabbeltje, Tabe Annema, Anne Steegstra, Sibbele Nijp, Sara Nicolai en Wiesje Jeelof. Op de middelste rij: Bauke de Vries, Hendrikus Kluis, Jan Hondema, Jan Visser, Foppe Sonninga, Gepke van der Veer, Klaske Damstra, Roelof Stuurhaan, Wieger de Vries, Arjen van der Berg, Martha Hoekstra en Grietje van Gelderen. Op de linker rijAnne Algra, Pier Santema, Hendrikus Leemeijer, Namle, Truus van der Bijl, een onbekende en Sietske Vogelzang. Tenslotte, staand in de klas achteraan: Marietje Nieuwenhuis, een onbekende, Arnoldus Rademakers, nog een onbekende, Christiaan Bergsma, Bauke Bergsma, Juf Gramsma, Grietje van der Haring en Grietje Sannes. De foto werd ons toegezonden door onze abonnee, mevrouw Sara Boetes-Nicolai, Graaf Adolflaan 18, 7242 CE Lo chum, die heel graag adressen of eventueel andere gegevens zou willen weten van deze leerlingen met het oog op de 15 oktober te houden reünie van de school. De organisatoren willen met zoveel mogelijk oud-leerlingen contact maken, maar dat stuit voor wat de meisjes betreft op de moeilijkheid, zoals mevrouw Boetes dat schrijft 'dat tot nu toe een vrouw nog steeds haar eigen naam verliest, zodra ze trouwt'. MENEER EZEL Graag wil ik even terugkomen op hergeen N. de Vries schreef in 't Kleine Krantsje nummer 432 over de leraar Engels op de Rijks H.B.S. de heer Stibbe en het door hem genoemde 'donkey-geval' - ik kan me dat niet meer herinne ren. Maar wie is die N. de Vries? Soms Nanne de Vries? Die zat bij ons in de klas op de H.B.S. De heer Stibbe was overigens wel een aparte man. De hele klas kreeg eens strafwerk; ik weet niet meer waarom. We moesten allemaal nablijven en strafregels schrijven, zo'n vijfhonderd meen ik dan dat in de tweede klas van de Rijks H.B.S.! We waren alle maal woedend! Overigens heb ik het op de R.H.B.S. altijd erg naar mijn zin gehad. Met acht meisjes hadden we een 'vuistbal'club en mochten we na schooltijd spelen op het plein achter de school. We heb ben er een dankbaar gebruik van gemaakt. Soest M. T. M. van Weering-Postma FANTASTISCH BLAD Ik lees altijd met veel plezier 't Kleine Krantsje en ik vind het een fantastisch blad. Van het bestaan van 't Krantsje wist ik niets af tot een kennis het mij toestuurde en ik de foto er in vond van de Vijverschool, waar ik bij op stond. Nu geniet ik er elke veertien dagen van en het wordt gelezen van de eerste tot de laatste letter. Ik heb die schoolfoto van me vrouw Ten Have-Boetes toege stuurd gekregen en naar aanlei ding daarvan ben ik bij mijn vroegere schooljuf op bezoek geweest; we hebben gezellig ge babbeld en nog eens van alles genoten. Ik wil u allen dan ook graag nog veel succes met 't Kleine Krantsje toewensen! Amersfoort Mevr. W. C. Damhaar-Hollander ONS MOLENBEZIT De fraaie foto op de voorpagina van 't Kleine Krantsje nummer 436 met de molen Het Lam deed me er aan denken, dat er in en nabij Leeuwarden in de loop der tijden vele molens zijn verdwe nen. Zoals dat trouwens overal in ons land het geval is geweest. Ik herinner mij uit mijn Harlinger kinderjaren, dat er ook in en rondom Harlingen enige molens stonden, maar ook die zijn ver dwenen. Een plaat als die op de voorpagi na van 't Kleine Krantsje doet ons opnieuw beseffen, hoe blij wij mogen zijn, dat er, dank zij de verschillende molenverenigin gen en ook dank zij de steun van veel molenliefhebbers er thans toch nog veel molens in ons land aanwezig zijn. Weliswaar niet meer het grote aantal van weleer, maar toch nog meer dan negenhonderd, als ik 't goed heb. In elk geval tussen de negenhonderd en de duizend molens sieren thans nog stad, dorp en landschap. Op dat huidi ge molenbezit mogen we niet alleentrots, maar moeten we ook zuinig zijn. Hoe jammer het dus ook is, dat veel molens verdwenen, het stemt tot voldoening, dat Neder land nog honderden molens telt en dat zeer velen dit waarderen en dat ook velen voor het be houd der molens ijveren. Heiloo P. H. Zwerver Vervolg van pag. 5 ning of stroop besteld waren voor de Harlinger bakkers, dan kwam de heer de Jong even oversteken om deze goederen in te laden op zijn boot. Het ging allemaal wat rustiger en persoonlijker dan in deze jachti ge tijd, waar een mens vaak tot een nummer is gedevalueerd. Na de oorlog zijn alle bootdien sten langzamerhand verdwenen en van de levendige drukte aan en over het water van de Wil lemskade met zijn drukke door gaande scheepvaart, zoals die met stoomboten van de Stanfries en die van v.d. Boom's rederij op Amsterdam en Rotterdam is niets meer overgebleven dan de herin nering. Leeuwarden R. H. Simonides

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 11