T KLEINE KRANTSJE Spaarweek van 17 t/m 21 oktober. Spaardereer ligt een boeiend en bezienswaardig bedankje voor u klaar. LOFTROMPET ettema rinova tel.058-128739 Coöperatieve Rabobank Leeuwarden BA VERDWENEN POORT FOTOPRIJSVRAAG OVERLEDEN Brillen Center Bijkantoren te Leeuwarden, Stiens, Warga, Wartena en Wijtgaard. VOOR DAMESMANTELS 't Kleine Krantsje leest iedereen PEPERSTRAAT 10 LEEL W ARDEN ALS U NIET KON ZIEN... Denk u dat eens in Wees daarom zuinig op uw kostbare gezichtsVERMOGEN. Kies de eerste of de volgende bril bij de u juist voorlichtende vakopticien, die nooit blind is voor uw belang. st.jacobsstr.23, leeuwarden Harlingersingel 23 hoek Harlingerstraatweg Leeuwarden Tel.05100 - 21480 voor Leeuwarden en de wij de wereld er omheen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62. Redactie en advertentie-af deling Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon (058) 120302 vj Vervolg van pag. 5 v aan een van de kleermakers van het Old Burger Weeshuis en wel de heer Lamberts. „Het poortje doorlopend", schreef de heer Bergsma, „passeerde je ter rech terzijde een klasselokaal, waarin eertijds school werd gehouden en waarin nadien godsdienstonder wijs werd gegeven door de legen darische 'kinderdominee', de heer Hulstra. Na het klasselokaal volgde de kleermakerszaal, waar de heer Lamberts troonde in een onnavolgbare kleermakerszit." "Bij hem" aldus de heer Bergsma verder in zijn brief, "moesten wij ons tweemaal per week bekwa men in het kleermakersvak, het geen mij in later jaren wel te stade is gekomen. Tenslotte be reikte men een grote deur, welke toegang gaf tot de binnenplaats van het weeshuis. Deze binnen plaats werd 's winters, na met sneeuw te zijn afgedamd, onder water gezet, waardoor een ijs baan ontstond - hierop konden de kleinsten de beginselen van de schaatssport worden bijge bracht". De prijswinnaar van deze keer werd de heer F. Ferwerda, Fon teinstraat 12 te Leeuwarden. Hij krijgt een exemplaar van het fotoboekje 'Leeuwarden, ach ja, zo was het Er kan niet genoeg de loftrompet geblazen worden over 't Kleine Krantsje, dat nu twintig jaar gele den het licht zag. Gefeliciteerd, heer Schoustra met dit unieke idee van U, want ik denk dat dit Kleine Krantsje toch zeer enig is in de hele wereld, of vergis ik me daarin? En dus: oprechte felicita tie met het twintigjarig bestaan ervan! Tevens mijn dank voor het terug vinden van onze lieve vriendin door Uw 'Opsporing Verzocht' in een nummer van 't Kleine Krantsje in dit voorjaar. Daar door konden wij onze oude con tacten weer opnemen en herin neringen ophalen, zowel prettige als droevige - haar man verloor in 1945, negenendertig jaar oud, het leven in een kamp, ze bleef met twee jonge kinderen achter, maar de Stichting 1940-1945 is een grote steun voor haar ge weest en is dat nog. Verder meldde de heer Martinus Reinalda uit Tonbridge Kent, dat hij in 't Kleine Krantsje enige stukjes van Klazina van Veen had gelezen en dat hij blij was, dat ze nog in leven is. Die artikel tjes schreef zij echter niet, maar ik, haar drie jaar jongere zus. Zij vond het natuurlijk leuk, dat hij zich dat alles nog herinnerde, al herinnerde zij zich hem niet, maar wel de vele anderen, die hij noemde. Ook was ik verheugd weer een artikeltje van K. van Oostrum te lezen, waarin hij over De Bunje schreef, want daar was ik na mijn vierde jaar kind aan huis. Mijn vader was bij De Bunje in de kost om een woning te zoeken na zijn overplaatsing als Opzichter van de Veeartsenij kundige dienst van Gouda naar Leeuwarden. Prettige, maar ook zeer droevige herinneringen door de ziekte van dochter Justine de Bunje, die gedichten en liederen schreef op haar ziekbed en die later over leed; ik was daar toen erg be droefd over. Ja, zo roept 't Kleine Krantsje prettige, maar ook minder pretti ge herinneringen op, die vooral bij het ouder worden boven ko men. Ook daardoor denken we vaak met meer inzicht en milder over alles wat toen mooi en wat triest was. Met zeer veel interesse lees ik de stukken van de hand van de heer Schoustra, zowel als die van de heer Poelstra over de kolenboe ren, die ik me zeer goed herinner - we moesten na hun bezoek gang en bijkeuken altijd zuiveren van het kolenstof, maar dat von den we helemaal niet erg, want het hoorde erbij en we stelden ons er helemaal op in. Kortom, alles wat in 't Kleine Krantsje komt heeft onze intense belangstelling! Ook hopen wij, dat het altijd, vooral voor het nageslacht, mag blijven bestaan! Leeuwarden Mevr. W. Swart- van Veen VOOR NIEUWBOUW VERBOUW en ONDERHOUD H Vraag vrijblijvend advies en prijsopgave BOUW- EN TIMMERBEDRIJF Leeuwarden Bleeklaan 79 Tel.134000 Werkplaats W.loréstraat 22 Na een zware hartaanval is twee weken geleden in Leeuwarden overleden de heer Adolf Kuiken, die van 1946 tot 1982 als de ober 'Piet' werkzaam is geweest in de Friesche Club aan het Ruiters- kwartier. De overledene zou drie en zestig zijn geworden op de dag van zijn begrafenis. SMULLEN Met het bijzondere feit, dat Uw (en ons) Kleine Krantsje thans twintig jaar bestaat, wil ik U van harte gelukwensen. Wie had kunnen denken, dat deze mijl paal bereikt zou worden? Immers, er moet steeds veel en goede kopij zijn om het voor de lezers aantrekkelijk en lezens waardig te maken èn te houden. Beginnen met een dergelijke uit gave is gemakkelijk, doch vol houden is het allerbelangrijkste! De echte 'ouwe Luwadders' zijn U en Uw medewerkers er erg dankbaar voor, dat op deze wijze oude, interessante en merkwaar dige personen en dingen in onze goede stad aan de vergetelheid worden ontrukt. Ik geniet (ik mag wel zeggen smul) altijd bijzonder van de artikelen en niet te vergeten van de groepsfoto's die bij goed be kijken vele herinneringen aan die personen naar boven brengen. Ik hoop zeer dat u met veel succes zult doorgaan. Zwolle J.H.B. Hoogslag f/a yheï/ieü/ Nieuwestad 61A - Tel. 123782

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1983 | | pagina 14