JARIG BLAUW WIT '34 VIERT FEEST IN NIEUW CLUBGEBOUW Blauw Wit '34: van harte! elektrotechniek lichtreklcime pm ±i£ rf tillema perzen "fa.r.wijt>enga&zn.bM *v:\ VIER EN VEERTIG TEAMS DE OUWE HAP ELEKTROTECHNIEK Lichtreklame 50 jaar Blauw Wit '34 50 jaar Lodema Onze hartelijke gelukwensen. i ^^A/its Leeuwarden Schilders 4 Reeds meer dan 60 jaar een begrip voor: Restauratie Verbouw Onderhoud serabent tabriz ardebil shiraz hamadan beloutch heriz kurdistan zandjian (Vervolg van pag. 7) ploeg, die eenmaal eerder (in 1957) voor de stunt had gezorgd van een finaleplaats in de strijd om de K.N.V.B beker? VLAG IN TOP Pas in 1980 ging de vlag weer eens royaal in top, toen op het behaalde kampioenschap pro motie volgde naar de inmiddels ingestelde eerste klas. Twee sei zoenen heeft Blauw Wit in deze "ereafdeling" mogen uitkomen, toen zakte de vereniging weer naar de tweede klas terug. Nog eenmaal leek het er op, dat Blauw Wit andermaal zou pro moveren, maar de kans werd op een haar na gemist: als een goede tweede klasser gaat Blauw Wit dit jubileum in. Wie voor een niet gering deel zorgden voor de successen van de vereniging behalve de spelers, die we al hebben genoemd? Nu, voor de vuist weg: Jan van der Haag, Henk Koetje, Cor Dikke- boom, Fonger Ploegstra, Herman Kooien. En wie waren het, die in de loop der jaren Blauw Wit '34 als trai ners hebben gediend? Dat zijn er heel wat geweest. Anton Del Grosso hebben we al genoemd. Maar eveneens gebleven is de herinnering aan Klaas Stoffels, Jelle Wassenaar, Sierk Flisijn, André Roosenburg, Tjellie Del Grosso, Jan Slotemaker, Wim Jansen, Hobbe Meyer, Anne van der Meer, Jannus Langendijk en natuurlijk, Jélte Postma, want die traint nu nóg. Aanvankelijk bespeelde Blauw Wit '34 samen met F.V.C. het terrein op Bomiastate; in 1958 ging de vereniging naar het nieu we sportveld De Greuns, dat met Nicator en Rood Geel moest wor den gedeeld. Na het verhuizen van de beide zusterverenigingen naar elders heeft Blauw Wit daar nu het rijk alleen. In 1971 werd er al een eigen, houten, clubgebouw ge realiseerd, De Clipper en nu staat de vereniging dan op het punt een geheel nieuwe Clipper in gebruik te nemen, een prachtig gebouw tegen het hoofdveld aan. De opening van dit nieuwe home zal stellig één van de hoogtepun ten worden van deze gouden jubileumviering. Een wel heel bijzonder instituut binnen het ver enigingsleven van Blauw Wit '34 is De Ouwe Hap. Het is een gezelligheids clubje veteranen, die elke woensdagmiddag in het clubgebouw bijeenkomen om te biljarten, om te kaarten en. om elkaar telkens en telkens weer te vertellen, hoe grandioos het vroeger allemaal was. Het huidige bestuur van Blauw Wit '34 bestaat uit de heren Cor Reitsma, voorzitter, Klaas v.d. Hoek, secretaris, Ype Smeding, penningmeester en Cor Dijkstra, Wessel Dirksen, Sipke Hoekema, Jan van der Veen, commissaris sen en Piet Kuipers, wedstrijdse cretaris. En Marten Tuininga is de grote man van de Jubileumcom missie. Behalve deze wakkere werkers zijn er nog velen, die in stilte hun beste krachten gaven of nog ge ven aan hun Blauw Wit. Mogen we nog enkele namen noemen op het gevaar af, dat we er in de gauwigheid een paar overslaan? In de eerste plaats Jan Broersma, bijna dertig jaar een toegewijd lid van het bestuur, zijn broer Klaas, die o.a. een zeventien, achttien jaar voorzitter is geweest, de broers Oebele, Sijbren en Kees Postma, Fonger Ploegstra, "het visitekaartje van de vereni ging", dan Berend van der Bosch, Gauke Veenstra, Hiele Nauta, Alie en Atze de Vries, Jan Koerts en, nou en of, Anne van der Veen! Zeer recent maakten zich ver dienstelijk Appie Kuipers en Douwe Drijver, de samenstellers van het gedenkboek, dat bij deze jubileumviering ter tafel komt. En helemaal boven alle lof verhe ven is het werk, dat de bestuurs leden Cor Reitsma en Cor Dijk stra met hulp van vele vrienden hebben verricht voor het to- standkomen van het nieuwe clubgebouw. Rond achthonderd leden heeft de vereniging nu met veertien se niorenelftallen, zeventien junio renelftallen en dertien pupille- nelftallen, in totaal dus een vier en veertig teams. lodemci - Klein en groot installatiewerk voor fabrieken, instellingen, bejaardencentra etc. - Energiebesparingssystemen - Geluidsinstallaties - Oproepsystemen - Inbraakpreventie - Brandmeldsystemen - Noodverlichtingsinstallaties - Centraal antennesystemen - Neon verlichting - Lichtbakken - Screendrukken aM •"""tmmtfi))) ^fclodenxi a elelttrotechniGh Irchtrefdame Uranusweg 12, 8938 AJ Leeuwarden Postbus 721, 8901 BM Leeuwarden, Telefoon (058) 88 19 22 Kanaalstraat 11 Postbus 503 8901 BH Leeuwarden Tel. 058 -131126 willem loréstraat 67c - postbus 138 - leeuwarden telefoon 125290 b.g.g. 122075-133513 BOUWBEDRIJF over de kelders 26 leeuwarden telefoon 058 - 127501

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1984 | | pagina 9