DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME wever LEEWADDERS, WAAR IS DIT AANRIJDINGEN Uw specialist heeft ook dit jaar weer een groot assortiment luxe vuurwerk o.a.: JACHT- EN SPORTHUIS adviesbureau voor rekiame en publiciteit w jozef isreëlsstraat 10 leeuwarden 058-124984 Ons brugmaten bespreke erfa- rings die eikeneen wel es hèt. Jou denke kunde te sien, mar ut is em niet. Mar faak is ut dan een paar dagen later raak! Wie hèt dat nog nooit beleefd? Jou kenne raak roepe of bingo, mar dat laaste lokt weer ander praat uut. Nou en dan nog wat leuke segjes fan froeger en dan met de Oud jaarsdag in 't fooruutsicht komt de Tureluur nog es langs om een piepfol te praten met Tabe Ruutsje, Sjouke Sukerslak, Wie- be Poatsje, Lange Marten, Minne Mager en Fokke Vutman. Sjouke Sukerslak: Hewwe jim- me dat oek wel es? Een paar weken leden docht ik een sekere Bertus te sien. Ik su al gouje roe pe, mar nee. Ut was em niet. Een paar dagen later: wie tref ik? Wiebe Poatsje: Mag ik es rade? Bertus! Ah jonge ja ju, dat ge beurt mij oek wel es. Ik had in Duutsland in de oorlog een maat: Hannes. Selden meer sien. Een skoft leden ja. Ik su al Han nes roepe, nee mis. Een ander. Minne Mager: En een dag later was ie der wel seker? Nou ja, een paar dagen later. Gien gehannes om een paar dagen wel? Klein grapke, gehannes. Tabe Ruutsje: Ik loof dat we dat allemaal wel es metmaakt hew we. Jou hewwe één pursoan in gien tieden sien, dan denke jou daar is ie. Dat is dan op dat stuit fout, mar even later: bingo!! Fokke Vutman: Praat mie niet over bingo. We hadden laassen een gesellige Sinterklaasavund. Wat sjoele, wat kaarte, een stuk rneziek, een gesellige Sinteijan- klaas. En toen moesten se nog soa noadig bingo. Lange Marten: Jou hewwe lui, die binne daar stapelgek met. Mien frouw hèt dat oek een tiedsje had. Die droomde der soms fan. En dan midden in 'e nacht rechtop in bed sitte en bin go brulle. En suver liepe dat ut niet echt was. Ik had se alle maal!! Fokke: Ho ho, Marten, nou niet overdrieve. Mar goed, bij ons waren toen oek een paar, die waren suver fannetiek. En één docht dat se alles had, mar ut was niet soa. Skelle en rache en met de smoor in futlope. Wiebe: Die Hannes had ik in Hamburg troffen. We sliepen in de selde berak. Hij kon wat Duuts prevele, dat dat was wel makkeluk. We binne oek tegare tuusbleven fan ferlof en onder doken. Sjouke: As je mekaar dan weer treffe is der soms heel wat te bepraten. Mar die Bertus had niet feul te koop. Wie binne jou? Sjouke? Hew ik jou dan faker troffen? Suver gien onthoud meer, die hele Bertus. Ut begroa- te mie suver. Minne: Jou kenne oek ouwe meensen treffe, die fertelle ut ene ferhaal na ut andere. Uut een hele ouwe doas. Och here, wie hewwe daar? De Tureluur. Sal oek wel weer een buse fol sterke ferhalen hewwe. Loadewiek de Tureluur: Morren mannen fan een goed leven. Ik docht, ik bin fan 't jaar niet soa faak bij de brug weest, dat ut mut nog mar even weze, foor de Kestbomen staan. Temeensen as dat jimme homegeen binne met mien anwezigheid tureluurluk. Tabe: Al suden wij fan nee seg- ge, dan bleven jou nog, denk ik. Nee, stil mar. Loadewiek, ons kent ons. Dou siest er goed uut foor een ouwe A.O.W.-er. Dou gaast nog niet in een rusthuus? Marten: Dat hiet bejaardente- huus loof ik teugenwoordig. Mar daar binne jou niet soa mar in. Een neef fan ons is laasen in Erasmus komen, mar hij en sien frouw hadden tegare oek een mooi nusje kwalen. Anders was't niet lukt, sei-die. Tureluur: Ik hew gien kwaal. Even afkloppe op 'e brugleuning. Mien frouw hèt wel es een piltsje foor de waterleiding. Jim snappe mie wel. En wel es een Moge- dontsje foor de slaperij. Sjouke: Nee, dan bistou nog niet in een tehuus. En soa lang jou je redde kanne en je binne tegare, dan is ut in je eigen huus ut beste. Oost-West, thuis best, seit ut ouwe segje, en dat is feitwaar!! Minne: Ik hew es uut fanhuus weest in Utrecht. Jaren leden. En toen gongen wij, mien ome en ik loof ik, naar 't kaffee. En daar ston op een bord foor ut ruut: Oost-West, thuis best. West- Oost. Zoek hier uw troost! Nee, nee, gien grap, dat ston er echt. Mooi niet? Fokke: Soa hadden wij een meester op skoal, die had oek fan die segjes. Een bord bij een uutspanning met een overset- pont. En daar ston op: Hier set men koffie en over. Hoe fiene se 't uut niet? Tureluur: Dat wurdt niet uutfon- nen, en daar mutte jou tureluur- luk oek niet op om stenne. Dat fait jou in. Pats. Boem. Bingo. Wat nou? Hew ik wat ferkeerds seit? O, jim binne teugen bingo. Marten: Wat is teugen? Mar ut ken jou wel es de keel uuthange en de neus uutkomme. Opsterna- te meensen, die daar een afgod fan make. En daar hadden we 't krekt over had. Snapst wel? Tureluur: Te is altied fout, behal ve bij te-freden. Dat sei mien meester faak, en hij sei oek: Pé- ha is altied ef, behalve in ophaal brug en in de Pioenstraat. De Praktische Hulp foeger hé? Ja, dat hiet nou anders. Mar goed, son meester blieft je bij Fokke: Nee, son man su al dik over de honderd weze kenne. Of wij de honderd hale weet ik niet, mar we hewwe 1985 hast te pak ken. Dat had ik fan 't seumer niet docht. Wat seistou daar, Loade wiek? Tureluur: Nou die meester, dat kon oek niet, mar guster ston er op 'e Brol in enen een frouw foor mie, en die seit: Fleden week docht ik ut al, mar toen was 't een ander. Mar nou hew ik biet. Dit is de echte Wietseü Ik sei: soa is dat! Tureluurluk! Minne: En hest niet seid fan eh. Tureluur: Wel nee, en uut gek- kighied sei ik nog: Ik hew jou loof ik es een kwatsje foorskoa- ten om een gehaktbal bij Kessler uut de automaat te halen. En soa waar as ik hier staan, se kreeg de tranen in 'e ogen en se sei: dat jou dat nog wete. Wietse. Vanmorgen op den Grachtswal reed een Labo een vrachtauto, bestuurd door J. v. d. Meer uit Bergum, aan, doordat de personenwagen plotse ling voor een handkar moest uitwij ken Een van de spatborden van de Labo werd vernield. Hedenmiddag kwamen twee wiel rijders, Bosklopper uit de Span jaardstraat en v.d. Laan uit de Klan- derijstraat, ter hoogte van de Klan- derij met elkaar in botsing. Beide fietsen liepen averij op. (1924) (En toen brulde Marten: Bingo, o, nee, ferrekü). Vlga. VUURWERK OUDE DOELESTEEG 14 LEEUWARDEN Tel. 123056 Astronauten Luchthui Iers Elefetr. voetzoekers Kanonstagen Bengaals vuur Zevenklappers Wondertollen Kleurton tanen Parachute pijlen Zware vuurpijten Jumping wheels VI. schotels Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag "Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Leeuwarden - ach ja, zo was het. met zestien zeer fraaie foto's van de stad uit een lang ver vlogen tijd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1984 | | pagina 15