LEEWADDERS, WAAR IS DIT OPSPORING VERZOCHT AANMELDING REÜNIE (OUD)LEEUWARDERS KOMEN NU BIJ BOSJES BINNEN SLIM BEDACHT Op een knappe dag begin maart (feertien graden) komme de fer- halen wat langsaam op gang. Der is hier en daar wat griep, mar oek beterskap. Fokke is der niet, mar Hoekstra de Spanjeganger en Bouke Spoorman, de broer fan Tabe, ferfange em knap. En ja, Groate Geert wipt oek even langs en doet nou net of ie nooit opstemaat wurden is om niks soms. Dit tot groate ferwonde- ring fan Tabe Ruutsje, Sjouke Sukerslak, Wiebe Poatsje, Lange Marten, Minne Mager en as gas ten Hoekstra Spanjeftian en Bou ke Spoorman. Lange Marten: Ik docht al dat ik de laaste weze su, mar der misse nog een paar loof ik. Fokke is der niet, en ik sien Tabe niet. O, Sjouke komt er krekt an. Ik was even naar 't apteek weest. Minne Mager: Och heden, siekte tuus? Die binne der meer. Fokke snottert oek alles bij mekaar sont de Elfstedentocht. Ik sei: bist se- ker bekluumd foor de tee-vee met al dat ies en al dat water de hele dag foor die op 'e buis. Klein grapke. Marten: Nee, in dit gefal gong ut om een alleenstaande bufrouw. Griep mut je denke. En dan eerst gien dokter roepe, en op ut lan- gelaast wel, en dan mutte der mediesienen komme en dat mut dan een ander doen! Sjouke Sukerslak: Soa is ut Tabe sien broer Bouke oek fergaan. Hij was hier komen om ut ies. Niet om self te rieden mar hier en daar es kieke. Belleslieden en de Gouden Bal en ut groate werk fanself. Mar bats, best de griep en onder de dekens. Anniesmelk op bed! Wiebe Poatsje: Mar hij is der seker weer uutkropen, want daar komme se beide an. Tabe hèt de stok nog met. Och heden, wat binne se beide op 'e tekst. Nou ut is feitwaar, se kenne be- stekluk over alles prate. Minne: Se treffe oek nog een prater. O, ik sien ut al, dat is Hoekstra. Die sal wel weer in Spanje sitten hewwe, en daar mut ie dan uut-een-treure over fertelle. De wien goedkoop en lekkere wieven en seumerse temperaturen en al soa meer. Sjouke: Ja, hij komt met diz kant uut. Dan mutte we em mar es even lekker op 'e kast jage. Min ne, bedenk even een paar prip- pers. Daar bistou soms goed in hé? Minne: Is dat nou wel goed, ouwe mantsjes te pesten. Dat doen ik jimme toch oek niet wel? O, jim wille nog niet oud weze. Stil mar, want de fijand is flak bij. Feind heurt met! Klein grap ke. Tabe Ruutsje: Hoor ik Minne daar Duuts praten? Goeie mor gen. (Bouke Spoorman en Hoek stra Spanjeganger: Oek goeie- morgen). Ik hew twee gasten metnomen. Mar gien groate on bekenden net as Lord Lister froeger. Bouke is der foor't eerst weer even uut, dat wij staae niet lang. Hoekstra: Ja en ik mut oek weer even an de temperatuur wenne hier. Jim wete ut miskien niet, mar we binne weer een mooi skoft in Spanje weest; mien huushouwster en ik sei de gek. Minne: Ik had anders begrepen fan de weerkaartsjes in ut sjoer- naal, dat ut in Spanje oek koud was. Daar lag sniw en ut froor peerde-ies op de Kanarie-eilan den. Nou temeensen wel tien graden. Sjouke: Tien graden seistou Min ne? Ik loof feul meer jonge. En der binne oek bussen fast raakt en autos infroren. Dat fiel dik teugen seker Hoekstra? Jou dochten: was ik mar in Bartle- hiem? Hoekstra: Waar hewwe jim ut in fredesnaam over? Ik hew fanself die weerkaartsjes niet sien, want ik sag een Spaanse Emmer en soa. En we hadden wel es wat minder son as anders, en een dag of wat feertien, fieftien graden, mar later weer dik twintig. En dan boven nul hé!! Tabe: Ik staan oek met mien winteroren te klapperen. Wij sei- den wel es teugen mekaar: ut is in Spanje oek niet geweldig, mar soa raar as Minne en Sjouke ut nou opsegge, nee dat wil mie niet an. Marten: Hallo, wie hewwe daar. Is dat niet die neef fan Minne hier fan wik mar segge en soa, en die soa faak poer opstemaat fut liep, as't praat. Hé, is dat Geert niet? Groate Geert: Helemaal. Der was wat te min werk na winter "en dooi en opdooi, dat ik was even frij, dat ik docht mar even bij de brug sien. Ouwe liefde roest niet, wik mar segge, sak mar segge. Bouke: Mien maat fan 't seumer bij 't folkstuuntsje, toen Tabe fan 'e kaart was. Mar nou heel wat anders. Hestou de weerkaartsjes fan de laaste tied nog foor de geest en fooral hoe ut in Spanje was. Winter en sniw, en koud, of knap weer fan soafeul graden? Hoekstra: Ik prottesteerü Wie is der weest. Daar gaat ut om. Ik hew gien forst had, en gien sniw sien. Wat minder son soms, mar de laaste weken heerluk weer! Waar su ik anders soa bruun fan weze? Minne: O, jou kenne wel alle avunden hier tuus met je huus houwster in hur bikini onder de hoogteson sitten hewwe. Ik hew kunde, die dat in 't fooijaar al- tied doen. As se dan met fe- kaanske gaan, binne se al mooi bruun. Soa is datl Geert: Ik sal mie der niet teu- genan bemoeie, mar ik hew diz- ze winter weer goed leerd, dat de weermannen hun slim fergis- se kenne. Ut Bilt, en de Belle- boer en ons Hans de Jong oek, al hèt ie dan kaarten uut Offringa- wier of soa. Wiebe: Dat seit mien ene swager oek faak. Wij ferbéle ons heel wat, mar as ut er op an komt bin- Het loopt nog steeds lekker met de aanmeldingen voor de reünie op vrijdag 13 september. Jim wete wel, in Zalen Schaaf met ontvangst, koffiemaaltijd, ken nismakingsgesprekken, ouwe films en mooie dia's en Liwwad- ders in proza en poëzie. Maar. het aantal meldingen uit Leeuwarden zelf kon veel beter. Oud-Leeuwarders is prachtig, maar nog-Leeuwarders moeten goed weten dat het feest ook voor hen is. Oud en jong. Want de oud-Leeuwarders die Onze abonnee mevrouw Yps Boersma-Terpstra, Van Kollaan 14, 7471 DR te Goor verzoekt opsporing van een FEIKE JANS of JAN FEIKES DRAYER, die haar wellicht aan bijzonderhe den kan helpen betreffende het geslacht Drayer of Draayer. Feike Jans, die al eerder in deze rubriek Opsporing Verzocht naar voren kwam, nam later de geslachtsnaam Drayer (ook wel In een der grootste bladen van Montevideo kon men onlangs de volgende advertentie lezen: "ene rijke jonge dame wenscht in het huwelijk te treden met een jong mensch van goeden huize. Zoo noodig zal zij de schulden van haren toekomstigen echtge noot betalen. Antwoord met por tret onder letter J. P. te zenden aan het bureau van dit blad". Deze advertentie was geplaatst dooreen kleedermaker, die zich in genoemde stad kwam vestigen en die langs dezen weg de slechte betalers wilde leeren kennen! (1895) ne wij meensen mar klein. Poe- pieklein seit ie dan. Mar ferder kon Hoekstra best geliek hew we. Hij is der weest en wij niet. Minne oek niet. Tabe: En Sjouke sal daar op de iesbanen oek wel gien sukerslak- ken ferkocht hewwe, krekt as sien groatfader froeger. Wat seist Bouke, salie wij mar weer es opstappe? Dou bist nou aardig bij de wal opklauterd, dat Hoekstra: Ja, klets der mar om hene en beslaan ut mar met de gek, mar ik foei mie suver bele digd, temeensen in de. je weet wel drukt. Wat seistou Sjouke? Sjouke: We wuden jou een bitsje narre en op 'e kast jage. Mar eerluk is eerluk, ut gong wat te fer. Fienst oek niet Minne? We mutte mar even fan Aardentsje speule: O, ut spiet mie soa, ut spiet mie soa oegrieslukü! En mag ik nou weer metspeule? Geert: En selfs dat helpt niet altied. Mar Hoekstra, jonge, doen mar net as mij. Trek je der niks fan an. Se binne met mij oek wel bezig weest. Nooit kwaad wurre. Je mutte een skop fan een ezel femeare kenne, wik mar segge, sak mar segge! Vlga. overal vandaan naar "de stad" komen, hopen natuurlijk ouwe kunde te treffen, om nog eens lekker over vroeger te klasjené- ren! Dus beide soorten Leeuwar ders moeten nu komen. Niet te lang uitstellen, want in april moeten de organisatoren de be groting rond hebben. Nu schat men ergens tussen honderd en zevenhonderd, maar in april moet men zo dicht mogelijk Bij het juiste aantal zitten. De eerste aanmeldingen krijgen nu binnen kort een eerste brief met op dit gespeld als Draayer) aan. Af stammelingen van Jan Feikes, de oudste zoon van Feike Jans Drayer waren, aldus schreef ons mevrouw Boersma, o.a. Feike Jans Drayer, geboren 1767 in Beetgum, Jan Feikes Drayer, ge boren 1798 in Beetgum, Feike Jans Drayer, geboren 1828 in Beetgum en Jan Feikes Drayer, geboren 1854 in Berlikum. De laatste trouwde met een Sytske Braaksma in Menaldumadeel. ogenblik als deelnemersprijs een bedrag van ongeveer vijfender tig gulden. Maar een groter aan bod kan het bedrag doen dalen. Datzelfde geldt ook voor spon sors, die het leuk zouden vinden iets te doen bij zulk een gelegen heid. Daarom tot slot: alle oud- Liwwadders waar ook ter wereld en alle stadsjers die hier nog of weer wonen, pak pen en papier en schrijf. Reünie Leeuwarden 700. Post bus 21000, 8900 JA Leeuwar den. Mevrouw Boersma besluit haar verzoek tot Opsporing met een woord van dank aan het adres van Jan van Dijk en Griet Bos nia, die haar en haar man een abonnement op 't Kleine Krants- je cadeau deden. "Een heel goed idee voor een cadeau voor Lu- wadders om utens, die er vast heel blij mee zijn" aldus de brief schrijfster. Oproepen voor deze rubriek OPSPORING VERZOCHT kun nen schriftelijk ingediend wor den bij de Redactie van 't Kleine Krantsje. De oproepen worden gratis geplaatst. Deze service geldt alleen voor abonnees van 't Kleine Krantsje. Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag "Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Leeuwarden ach ja, zo was het. met zestien zeer fraaie foto's van de stad uit een lang ver vlogen tijd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 15