zakencentrum HET BEGON ALLEMAAL ALS EEN GEZELLIG ONDERONSJE "fa.r.wijbenga&zn.t>M WIM RIEMERSMA WEET HET NOG GOED: Ieeuwarden VERVOERCENTRUM LEEUWARDEN RomantiscH RestauranT CQ3 Reeds meer dan 60 jaar een begrip voor: Restauratie Verbouw Onderhoud BOUWBEDRIJF Het was op de eerste naoorlogse Landbouwtentoonstelling in Leeuwarden, dat de heer Rie- mersma, toen directeur van de Zakendienst, kennis maakte met de heer Hessel Pols, een van de directeuren van de L.A.B., het Leeuwarder Autobus Bedrijf. De heren, beiden jong, energiek en vol plannen, verstonden el kaar direct en het werd een vriendschap, die ettelijke jaren zou duren. Elke zaterdagavond kwamen de echtparen Riemersma en Pols bij elkaar, de ene week ten huize van de een, de andere week ten huize van de ander. Het werden avonden, waarop het obligate kaartspel geen hulpmiddel hoef de te zijn om de tijd te doden, als zo vaak bij anderen. De dames en heren hadden elkaar altijd meer te vertellen, dan de klok toeliet en het laat zich denken, dat het mannelijke deel als on derwerp van het discours heel dikwijls het bedrijfsleven koos. Zo ontstond in deze tijd kort na de oorlog, waarin iedereen een sterke behoefte voelde aan con tact, het idee een aantal Leeu warder zakenlieden bij elkaar te brengen, waarbij men bij toer beurt iets wetenswaardigs zou kunnen vertellen over zijn eigen bedrijf - ook bepaalde ontwik kelingen in de stad zouden aan leiding tot een interessante uit wisseling van gedachten kunnen zijn. Na het polsen (sterk punt van Pols!) van een aantal 'uitgespro ken figuren' volgde een eerste bijeenkomst in het Spoorzicht van Sipke Castelein, waar een enthousiast opklinkend applaus niet lang op zich liet wachten na de vraag of het opgetrommelde gezelschap iets voelde voor het idee van de beide initiatiefne mers. Behoefte aan een bestuursver kiezing bleek er niet te bestaan. „Het sprak vanzelf," aldus de heer Riemersma nu, „dat Hessel Pols voorzitter werd en dat ik met de beschikking over mede werkers met type- en stencilma chines het secretariaat waarnam. En omdat er ook een penning meester moest zijn werd dat Jan Tromp, die immers bij Pols werkte op het kantoor van de L.A.B." Overigens wenste men wel de 'rotarygedachte' te volgen om niet meer dan één lid toe te laten per branche; alleen de blijkbaar van alle kanten toestormende automobielverkopers en hote liers mochten zich al meteen als de gelukkige uitzonderingen gaan beschouwen. Eens in de twee weken kwam het jonge Zakencentrum, dat aanvankelijk hooguit uit twintig man bestond, op maandagavond tussen vijf en zeven bij elkaar. Om zwarte gezichten bij de le den-hoteliers te voorkomen, koos men voor elke samenscho ling een ander etablissement: de ene keer mocht Jan Koops van Amicitia de gastheer zijn, de vol gende maal zaten de heren bij Pim Regnery in De Kroon en dan weer toog men naar het ho tel De Doelen van Blankestijn of naar Bontekoe in de Klanderij. Speciale bestuursvergaderingen werden onnodig geacht; wat er te bespreken viel kwam wel ter tafel tijdens de traditionele ont moetingen op zaterdagavond bij (Vervolg op pag. 11) willem loréstraat 67c - postbus 138 - Ieeuwarden telefoon 125290 b.g.g. 122075-133513 Tesselschadestraat 53 Postbus 1125-8900 CC Leeuwarden feliciteert het Z.C.L. en wenst hem nog minstens 7 x 35 van die uitste kende bijeenkomsten toe. Het is geen eeuwfeest en zelfs geen gouden feest, dat het Zaken Centrum Leeuwarden zaterdag zal vieren en vijf en dertig jaar lijkt nog niet eens zo'n lange tijd. Toch zullen rer weinigen meer zijn, die aan de startstreep stonden en nu nog kunnen getuigen van. ontstaan en groei van deze vereniging. Maar een van de initiatiefnemers, een van de oprichters zelfs, is er nog wel: de heer Wim Riemersma, oud Rijksconsulent voor de middenstand, herinnert zich de geboorte en de zuigelingsjaren van het Zaken Centrum Leeuwarden als de dag van gisteren. Hij heeft er ons in het Oranjehotel, dat we mogen beschouwen als vanouds het 'hoofdkwartier' van de jubilerende organisa tie, graag het een en ander van verteld. Hotel-Café-Restaurant De Oude Schouw Oude Schouw 6, 8491 MP Akkrum Telefoon 05665-2125* Beleef de sfeer en stijl van weleer en geniet van de culinaire hoogtepunten uit onze gerenommeerde keuken. Moderne, air-conditioned vergaderzalen, van alle gemakken voorzien, hotelkamers en konferentieruimte aanwezig. Voor een hartverwarmend onthaal en een voortreffelijke maaltijd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 7