LEZERS KWAMEN WEER VOOR GROTE MOEILIJKHEDEN 'T KLEINE KRANTSJE ONZE FOTOPRIJSVRAAG Met de fotoprijsvragen in de nummers 482 en 483 hebben wij onze lezers kennelijk voor grote moeilijkheden gesteld - het aan tal - goede - oplossingen, dat er bij ons binnenkwam, viel immers jammerlijk tegen en uit deze ge ringe oogst moeten we wel op maken, dat onze traditionele vraag beide malen moeilijk te beantwoorden is geweest. In nummer 482 drukten wij een foto van enkele gevelfragmenten af en toen onze abonnee me vrouw M. W. Gerdes Ooster- beek-Eisma uit Leidschendam dit plaatje zag, wist zij meteen, dat het haar geboortehuis was in de Ossekop: „ik moet het wel heel erg mis hebben, als het niet zo is". „Het witte huisje", aldus me vrouw Gerdes Oosterbeek, „was vroeger een beneden- en een bo venhuis. Daarnaast was een klein huisje waar Pierkje de Wit in woonde, de al zeer op leeftijd zijnde dienstbode van mevrouw Van Staveren - dokter Van Sta veren was een familielid van haar. Later woonde de familie Van Sloterdijck in het grote huis recht tegenover de Uniabuurt." „Mijn jeugd in de Ossekop", zo vervolgde de briefschrijfster, „is heel fijn geweest, zowel in huis met grote tuin en koepel als op straat met al de jeugd. Toen kon den we nog spelen, vooral ballen tegen het gemetselde raam van dokter Sissing op de hoek." Tot zover mevrouw Gerdes Oos terbeek. Maar welk een misver stand nu, want deze inzendster zag het toch niet zo goed als zij dacht: het afgebeelde pand stond wel dicht in de buurt van haar geboortehuis, maar het was dat niet. De foto was gemaakt bij het Blokhuisplein: 'het witte huis' al dus de heer Th. Weda te Leeu warden, „moet het kaaspakhuis zijn van de heer Th. Dames. Zijn vader had jaren een smederij aan de Speelmansstraat op de hoek van de Zuupsteeg. Op de hoek van het Blokhuisplein en het Zwitserswaltje woonde vroeger de fietsenmaker Hoekstra hij is later geëmigreerd." De heer Weda besloot zijn brief je met de woorden: „Ben be nieuwd hoeveel goede oplossin gen er komen" en hij zal nu begrepen hebben, dat het er maar heel weinig zijn geweest. Het prijsje gaat, na loting, naar de heer D. Beeksma, Paulus Pot terstraat 42 in Leeuwarden, die als een van die weinigen het goe de antwoord gaf. De foto voor onze prijsvraag in nummer 483 was voor de meeste lezzrs helemaal raadselachtig, maar toch viel het aantal juiste inzendingen ons ditmaal mee, al waren er ook heel wat foutieve oplossingen bij Velen dachten aan een overdek te tennisbaan bij de Kleine Bon tekoe, één inzender gokte op het nieuwe sportcomplex bij het Kalverdijkje, maar de rest sloeg de spijker op de kop: het was het overdekte tennisterrein aan de Van Loonstraat. De - zeker bedrieglijke - foto werd ons toegestuurd door onze abonnee, de heer D. van de Pol te Leeuwarden, die terecht aan voelde, dat het plaatje voor onze prijsvraag bijzonder geschikt zou zijn. Deze keer werd de prijswinnaar de heer L. van der Meer, Achter de Hoven 114b te Leeuwarden. voor Leeuwarden en de wij de wereld er omheen. Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62. Redactie en advertentie-af deling: Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon (058) 120302. Geopend:van dinsdag tot en met donderdag, uit sluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van vrijdag tot en met maandag ge sloten. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers afgehaald 1,75 per stuk. Per giro be steld (Postgiro 98 10 62): 2,75 voor 1 ex., 4,75 voor 2 ex., 6,25 voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 1e februari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn betaald. Geschenk - abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moeten op de 15e decem ber van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wor den verzocht op het giro strookje te vermeiden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk wor den doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden) worden automatisch ver lengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 3