DICKVANDERHEIJDE IR/REKLAME Hè jed TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN DE ST. ELISABETHSCHOOL MET EEN MEISJE IN 'T GRAS BIJ DE BOKSUMERDAM. adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef isr?ëlsstr3at 10 leeuW3rden 058—124981 Omstreeks 1927 is deze foto gemaakt van een grote groep meisjes bij de St. Elisabethschool. Niet alle namen zijn bekend, maar de meeste kunnen we toch wel noemen. Zittend op de grond vooraan: een meisje Rodenburg, Regina Witteveen, nog een meisje Roden burg, Agatha Steneker en een meisje Van der Harst. Op de tweede rij, zittend en geknield: Catharina Jorritsma, Jeltje Joha, een onbekende, Simontje Hoeben, een onbekende Pater, Liesbet Bes- ters, Cobie Elzinga, Clara Langendijk, Truus Balk, Lieske Stoel- winder, Kapelaan Graafsma, Lenie van Krugten, Christien van der Hoek, Juf de Vries, Mien Muizer, Marietje van Krugten en de Eerw arde Moeder. Dan op de volgende rij: Zuster Magdalena, Chris entje Steneker, een meisje Gutman, Dirkje Huisman, meisje Jonker, mevrouw Boekemci, nog een meisje Jonker, net zichtbaar Lena Stedehouwer, daarvoor Toos de Jager, mevrouw Van der Weide, Coba Gutman, meisje Agricola, twee onbekenden, Alie Poort, Romkje van der Henne, Regina Henkes, net zichtbaar Annie Kiestra, meisje Wallon, Annie Langhout, meisje Jonker, een onbe kende, Julia Gardenier, nog een onbekende en Juf Boekema. Links naast de portiek: Liesbet Elzinga, Zuster Clarilla, Corry Roden burg, Corry Koopal, Reino van der Laan en Cilia van der Zee. In de portiek van links naar rechts en van boven naar beneden: Christien van der Woude, een onbekende, Juf Rolf met een vraagteken, Juf Burg, Juf Dumoree, een onbekende, Hannie de Jong, Agatha Tekstra, Sippie de Haan, Marietje Rutgers, Juf Hermans, Juf Neuhauser, Annie Rutgers, Janny van Esveld, meisje de Haan, Griet Hottinga, Joke Boekema, Jet Luinstra, een onbe kende, Geertje Hoekstra, Geertje de Jager, Stien de Haan, Gré Rie- mersma, een onbekende, Jantje de Wal, een onbekende juf, Juf Mulder en nog een onbekende. Tenslotte rechts van de portiek Gré Heiner, Dora Kalksma, Gees Gardenier en twee onbekende zus ters. Enkele dagen geleden fietste ik "de Boksumerdam om", wat heel vroeger een geliefd fiets tochtje was, vooral wanneer je dat in het gezelschap van een meisje kon doen. Opeens schoot me een voorval te binnen, dat me op dezelfde Boksumerdam in m'n jonge jaren is overkomen. Ik fietste toen samen met een vriendinnetje en na lang aarze len vond ik de moed haar te vragen of ze het goed vond, dat we even langs de weg in het gras gingen zitten. Toen ze "ja" zei zetten we ons neer in het gras maar natuurlijk wel met een eer biedige ruimte tussen ons in. Het was een warme zomeravond en zelf was ik keurig uitgedost met een hagelwit sporthemd en een nieuwe lichtgrijze broek. Verkeer was er niet, behalve dan een enkel fietsend stelletje, dat de zon best in het water kon zien schijnen. Tenslotte kwam er toch een wagen aan, hoog opgeladen met hooi en er bovenop twee boereknechts, die, jammer ge noeg voor mij, de zon blijkbaar niet in het water konden zien schijnen. Na enkele schampere opmerkin gen keerden ze een grote bruine koffieketel om, die alleen nog maar gevuld was met koffiedik. Het gevolg was dat al die bruine smurrie terechtkwam op mijn hagelwitte sporthemd en mooie nieuwe broek - het was, dat moet ik toegeven, een voltreffer, voor honderd procent. Grote hilariteit bij de daders, maar voor ons, dat spreekt van zelf een avond, die verder be dorven was. Ik zag er uit alsof ik in een mesthoop had gelegen en ik schaamde me dood, toen ik, terugfietsend door de stad, ook daar nog verscheidene zoge naamd leuke opmerkingen te ho ren kreeg. Leeuwarden J. Wouda Leeuwarder zakenman, zonder vrouw en zonder zorgen, maak te in het vroege voorjaar fantas tische vakantiereis door Frank rijk, Italië, Griekenland en Zuid-Slavie. Alles was even mooi, ook het weer en de na tuur, alleen begon tenslotte de eenzaamheid wat te knellen. Daarom was Leeuwarder wel aangenaam verrast aan de Mid dellandse zeekust charmante en eveneens alleen reizende dame te treffen, die een landgenote bleek te zijn - zij kwam „uit Maastrich(t)." Gezellig samenzijn in zonnige zuiden duurde drie dagen - toen was voor Maastrichtse dame de vakantiekoek op en moest ze naar Holland terug. Stadgenoot had echter nog twee weken voor de boeg en fluitend vervolgde hij z'n trip - niet ech ter dan na het maken van een bijzondere afspraak met de Maastrichtse: de Leeuwarder zou voor een weekend in de mooie augustusmaand naar Maastricht komen en de Maas trichtse zou - precies twee we ken later - voor een weekend naar Leeuwarden gaan. Althans. zo had onze stadge noot het onthouden, maar toen hij zich de vorige week met een fraai boeket bloemen opgewekt meldde bij het Maastrichtse adres, bleek de charmante dame tot zijn verbijstering niet thuis te zijn. „Ze is voor een weekend naar Leeuwarden", deelde kort en krachtig haar hospita mee. „Een afspraak met een vakantie vriend, geloof ik.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 19