KNIPPING KmpPinc TJEPKEMA komo keur KUNSTSTOF ramen, deuren, schuifpuien rolluiken. *10jaar garantie* DE LANGE MARKTSTRAAT KNIPPING70 jaar ervaring KNIPPING: komplete service (leveren en monteren) KNIPPING: voor renovatie en nieuwbouw KNIPPING: voor iedereen KNIPPING: op maat gemaakt KNIPPINGeen huis lang mooi KWALITEIT VOOR ALTIJD zuidvliet160 leeuwarden (Vervolg van pag. 4) Dat werd op het hoge duin ge plant, dan konden we op het strand zien waar we moesten zijn. Maar eerst was het werken ge blazen en het werd snikheet. Er was veel om uit te pakken, want er zou op het eiland wel niet zo veel te krijgen zijn. Eerst de ten ten opzetten en daarna de bed- zakken met stro vullen. De kis ten werden kasten. We werden die middag meteen al geconfronteerd met de geva ren van de zee, doordat een Duitse jongeman met afgaand water verdronk. We moesten maar niks tegen moeder zeggen. Maar alles was 's middags mooi aan kant en we konden op tijd de familieleden van de boot halen. Die kregen toen nog een fikse wandeling naar de duinen. Toen ze eindelijk thuis waren, bleek dat we de indeling niet goed had den gedaan, maar dat werd gere geld. Alles moet geleerd worden. Ook het omgaan met de primus toestellen. Water konden we ha len in de loods van Scheltema. Dat moesten de kinderen doen. Er was een pad naar toe als een cake walk, dus we kwamen met halve emmers water weer bij de tent. 's Avonds werden de bedden uit gelegd en de dekens uitgedeeld, 's Morgens maakte moeder een paar borden met boterhammen en die werden eerst op bed opge geten. Kinderen die thuis slecht aten, aten daar dat het een lieve lust was. En dan kon de dag weer beginnen. Het was die hele maand prachtig weer, zodat er ook al gauw last met zonnebrand kwam. Eén van de kinderen was er behoorlijk ziek van. Boodschappen halen in het dorp, vooral brood en melk, was alle dagen nodig. Jan Beyaard kwam al eens poolshoogte nemen en met hem werd overeengekomen, dat hij dagelijks kruidenierswa ren kwam brengen en de jongens van bakker Algra kwamen 's morgens met melk en brachten 's middags het bestelde brood. Daarna kwamen er nog meer le veranciers. Bakker De Jong, Boekholt met groente, Spoelstra, ook met kruidenierswaren. Onze bewoning werd later nog uitgebreid met een dagtent. Met regen gingen wij als kinderen in één tent. Rustig spelletjes doen, verhaaltjes voorlezen, liedjes zingen. Dicht om de paal, want je moest niet tegen het tentdoek komen, dan ging het lekken. Wij hebben dat zo'n vier jaar gedaan, maar toen kwamen er al wat huisjes. Dat was voor de vrouwen toch wel gemakkelij ker. Er waren intussen door de kamp vereniging ook al een paar pom pen geslagen. Mijn vader ging ook eens hier en daar poolshoogte nemen en een bestek maken, waarna het huisje 'Aurora' aan de Pianoweg kwam te staan met zes slaapplaatsen. In september werd het afgebroken en opgeborgen in het moeder huis, een voormalige Engelse ba rak. In '36 werd er een vast huis gebouwd aan het ijsbaanpad achter Excelsior, met eigen pomp en vier tweepersoons bed den. Het was prachtig. Beyaard had er een winkel vlakbij op aanraden van m'n vader en als de hulp er niet was, nam hij de zaak zolang wel waar. Helaas brak in '39 de mobilisatie uit, en was het uit met de pret. Vader mocht later nog eenmaal naar het huis om nog wat spullen te halen. Er was toen ook al ingebroken. Het huis moest er weg en werd verkocht. Maar het zijn mooie jaren ge weest. Het schilderachtige Nes en z'n oude bewoners blijven altijd in onze herinnering. Amsterdam Mevr. Y. Siccama- Velsen Op vrijdag 18 oktober 1985 tussen 10.00-16.00 uur in onze showroom. n

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 5