EEN MOOIE DEUR, MAAR. WAAR, O WAAR IN LEEUWARDEN? 'T KLEINE KRANTSJE EIGEN HUIS? FRAPPANTE FOTO VAN VROEGER ONZE FOTOPRIJSVRAAG leenwarder onderlinge Dan waardevast verzekeren! verzekeringen üjl Na het publiceren van ons 'zoekplaatje' van vier weken geleden hadden we verwachtdat velen op pad zouden gaan om de juiste plaats op te sporen. Maar dat is kennelijk niet gebeurd. Er kwamen wel een aantal goede oplossingen binnen van lezers, die inderdaad hadden gezocht en gevonden, maar het totaal aantal inzendingen viel toch niet mee - misschien hadden we er beter aan gedaan deze foto af te drukken in de lente of zomer met een grotere kans op beter fiets- of wandel weer. „Volgens mij," aldus de heer J. Kühn te Surhuisferveen is dit de deur van een bovenwoning op de hoek van het Raadhuisplein en de Weerd waaronder vroeger Van Gend en Loos gevestigd was," waarbij hij opmerkte, dat het niet meer was dan een gok, wat hij deed. Ook mevrouw Y. Siccama-Vel- sen schreef dat het vanuit haar woonplaats Amsterdam niet meeviel een deur te vinden van een huis, dat in Leeuwarden staat. „Maar", berichtte zij, „ik heb de boeken er bijgehaald en ik vond in het jaren geleden door 't Kleine Krantsje uitgegeven boekje 'Koekhappen' een deur en een verkeersbord aan de muur. Dat was in het Surive- straatsje. Maar het zal wel weer fout zijn. Inderdaad ja, al kwam mevrouw Siccama verrassend dicht in de buurt, fout was het wel, maar zoals zij al schreef was het na tuurlijk voor abonnees van bui ten Leeuwarden helemaal on doenlijk om de juiste plek te vinden. „Deze keer op het eerste gezicht een bijna niet te beantwoorden vraag," 'Leewadders, waar is dit?' aldus de heer D. Beeksma te Leeuwarden. „Er was echter toch nog een aanknopingspunt en wel nummer 39 plus een ver keersbord aan de muur. Dan denk je aan een nauwe straat en een hoekhuis. Verschillende straten in de binnenstad afge fietst maar niet te vinden. Zon dagmorgen voor de zoveelste keer nog eens en ja hoor, daar was in de Grote Kerkstraat num mer 39 met de fraaie deur en het verkeersbord. Als het moeilijk gaat is het vinden van zo'n plaats des te mooier." Met die laatste zinsnede voelen we helemaal mee en daarom ke ken we wel een beetje op van wat een andere inzender, de heer Piet Joma te Leeuwarden ons schreef: „Ik ben steeds van plan om de fotoprijsvraag in te zenden, maar het blijft er bij, ook omreden de vragen soms erg gemakkelijk zijn en geen inspan ning vraagt en dus niet erg inte ressant zijn. Zo ook de vraag van deze keer. Een monumentaal huis met een hoog nummerplaat je. Dat moet een voorname lange straat zijn, dus Grote Kerkstraat, het bestuurshuis van het Sint Anthony Gasthuis." Wat de heer Jorna dus op slag aanvoelde bleef voor vele ande ren een grote vraag, gezien hun absentie in de stoet van oplos sers, van wie de meesten vol stonden met het opgeven van de juiste plaats en verder geen com mentaar gaven. Vandaar dat we het hierbij kunnen laten voor deze keer. De prijswinnaar werd, na de ge bruikelijke loting, de heer G. Durksz Trosdravik 11 in Leeu warden. Hij krijgt het uitgeloof de fotoboekje 'Leeuwarden, ach ja, zo was het. toegestuurd. Deze 'frappante foto van vroeger', gemaakt in 1929, is niet in de eerste plaats interessant omdat we er de toen zo populaire zanger George Jessel op zien, maar zeker wel om de bijbehorende tekst van het weekblad De Prins, dat het plaatje afdrukte. "Het nieuwste wonder in de filmkunst" aldus schreef het blad. "Sprekende, zingende en musicerende films. Men zou terecht van een sensationele verrassing, van een raadsel kunnen spreken, want men ziet niet alleen de figuren in beweging, actie en spel als levend voor zich, maar men hoort hen spreken en zingen, hun handgeklap, hun voetgestamp, zoodat ternauwernood verschil met het werkelijk tooneel bestaat.Daar sloeg het blad, anno 1929 dus, nog steil van achterover, maar wij weten niet beter en vinden, dat het allemaal zo hoort. Welke interessante tekst zou't Kleine Krantsje van het jaar 2039 kunnen overnemen uit deze tijd, waarbij de lezers even zullen glimlachen om ons? George Jessel tussen twee haakjes zien we hier de hoofdrol vertolken in de romantische film Lucky Boy" en hij zingt een lied voor zijn moeder, die zich op een grote afstand bevindt en erg gelukkig is de stem van haar zoon te horen. En ook daar moeten we een beetje om lachen nu we in een tijd leven, waarin er eigenlijk geen afstanden meer zijn. "Niemand verzuime deze sprekende, zingende en musiceerende film te zien!" zo besloot het blad De Prins het onderschrift. Brand vanaf 40 ct. per 1000,-. Uitgebreid vanaf 75 ct. per 1000,-. 95 ct. incl. glasschade. Extra uitgebreid f 1,10. Kcwal 19. Leeuwarden i ■I. 01,S - lthl.W voor Leeuwarden en de wij de wereld er omheen. Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor. Verschijnt eenmaal in de veertien dagen. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62. Redactie en advertentie-af deling: Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon (058) 120302. Geopend:van dinsdag tot en met donderdag, uit sluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van vrijdag tot en met maandag ge sloten. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers afgehaald 1,75 per stuk. Per giro be steld (Postgiro 98 10 62): 2,75 voor 1 ex., 4,75 voor 2 ex., 6,25 voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 1e februari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar Ie zijn betaald. Geschenk - abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moeten op de 15e decem ber van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wor den verzocht op het giro strookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk wor den doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden) worden automatisch ver lengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1985 | | pagina 3