DICKVANDERHEIJDE JR/REKLAME 'T KLEINE KEANTSJE Q/oen, we noa o^i de ie^oed^eeriKe^i ycUew OOM Jou /tel VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 11 adviesbureau voor rekiame en publiciteit W w jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 058M24984 jozef israëlsstraat 10 leeuwarden 058M24984 Dit is een foto van de examenklas van de Rijkskweekschool aan het Schavernek uit 1940. Zittend op de stoelen de leerkrachten Ds. Bruins, Reidsma, Ferwerda, Bakker, de directeur, een handwerk- juf, Meester en Burbach. Op de tweede rij naast de congierge: Jo de Roos, Jeanette Hogeveen, Minke Peters, Lies Bos, twee onbekenden, meisje Terpstra, nog een onbekende, Foekje Adema, "juf" en de vrouw van de congierge. Dan op de derde rij: Herman Westerhuis, Tonnis de Vries, een onbekende, Kitty?, Maartje?, Trees Visser, Egbert Bommerson, Hein en Fietje Sixma. De foto werd ons toegezonden door mevrouw J. H. Pannekoek-de Roos uit Den Haag, die ons schreef, "niet te kunnen nalaten" een hartelijke gelukwens te sturen naar aanleiding van het verschijnen van het vijfhonderdste nummer van 't Kleine Krantsje, twee weken gele den. (Vervolg van pag. 4) en Bonnie Dijkstra - waar zijn ze allemaal gebleven? Bij Schat ben ik vaak thuis ge weest. Als het mooi weer was zaten we te zingen en te spelen in de mooie tuin met-bloemen. Ook gingen we wel deurtje bel len en dan hard weglopen - het was in de oorlogstijd en toen hadden we niet zoveel. Vaak ben ik de Lange Negen bij de schiphuizen langs geweest en dan over het bruggetje naar Schilkampen, waar ik zowat alle mensen kende. Het begon bij Drijver, de scheepswerf en dan Oebele Herder, onze kruidenier, die ook met een schouw naar de boeren ging. En Ouwe Noordhof met zijn winkeltje, die we altijd Sin terklaas noemden vanwege zijn lange grijze baard. Mijn tante is daar nog huishoudster geweest. Als ik er kwam riep ik "Blief mar!" dan hoefden ze niet naar de winkel te komen. Ook woonde er de familie Koop- mans, waarvan een zoon in In- die gesneuveld is. Wat hebben we toen meegeleefd en gehuild, want ook mijn broer Jan was in Indie en nog zoveel anderen. Dan de familie Van der Werf, waar Klaas uit de Jachthaven werkte en mijn vriendin Jellie Kerkstra, de boerderij op Wij- laarderburen, waar ook een oude molen stond. Wat was het daar altijd mooi en rustig, ja, wat was het toch een mooie tijd! Heerenveen Mevr. E. de Ruiter- Tabak FOKKE DIJKSTRA De heer Fokke*Dijkstra, die als voorzitter voorkwam op de foto van de jubilerende hengelaars in 't Kleine Krantsje nummer 498 en over wie uitvoerig geschre ven werd in 't Kleine Krantsje nummer 500 was ook een oom van mij - hij was een broer van mijn moeder. Fokke Dijkstra was ook een broer van de vroegere afslager van de Leeuwarder groentevei ling in de twintiger jaren, Lieuwe Dijkstra, nog beter bekend als wethouder voor de S.D.A.P. en loco-burgemeester in de jaren tussen 1920 en 1930. Hij was ook de drooglegger op een vrij dag van "de Leeuwarder vee markt. De andere onbekende, van wie U zich afvroeg of dat misschien een Van der Heide was, heette inderdaad zo en hij was stuca- door van beroep. Ik lees 't Kleine Krantsje altijd met veel belangstelling, want wanneer je in 1903 geboren bent en altijd Leeuwarder bent gebleven komen er veel herin neringen boven. Deinum D. Boersma In het onderschrift bij de foto van de jubilerende hengelaars is ook nog een fout geslopen. Een van de heren hebben wij Van der Hoop genoemd, maar dat was niet juist - het was een meneer Van der Zwaag. Red. 't KI. Kr. NOG STEEDS VRIENDEN In de oorlog heb ik vaak gesla pen bij de familie Kerkstra op hun boerderij op Wijlaarderbu- ren. Als er 's nachts vliegtuigen overkwamen vluchtten we naar de stal. Wat waren we dan bang, want dan gingen ze het vliegveld bombarderen. De Spoorwegstaking heeft ons het huis uitgedreven naar familie in Giekerk. Mijn vader en broer in het donker langs de spoorweg naar boer Veninga aan het Oud- deel, waar het propvol onderdui kers zat. De volgende morgen ging ik met een zak met kleren op de rug ook naar Giekerk en door de Duitse wachten heen, waar ik gelukkig niet werd gepakt. Daar in een hooiberg slapen met de nodige muizen en ratten, 's Nachts kwamen de Duitsers er langs te wachtlopen. De mannen bleven maanden ondergedoken tot eindelijk de bevrijding kwam. Op een oude boerekar, met mijn vader aan het mennen, langs de Canter- landen terug naar huis, waar we niet alleen woonden - de eva cuees uit Tiel verwelkomden ons met hun pasgeboren baby, in ons huis aan de Poppeweg ge boren. Dat was kleine Wilhelmi- na. Zij hebben nog tien maanden bij ons ingewoond en zijn toen weer naar Tiel teruggegaan. En nu nog steeds zijn het onze vrien den. Heerenveen Mevr. E. de Ruiter- Tabak

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1986 | | pagina 11