DICKVANDERHEIJDE IR/REKLAME 'T KLEINE KRAKT5JE j 5 Q/ee?i we noa de jozef isreëlsstraat 10 leeuwarden 058-124984 VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 19 adviesbureau voor rekiame en publiciteit w W jozef isreëlsstraat 10 leeuwarden 058-124984 Dit is een foto van een klas van School 15 aan de Leeuwerikstraat ge maakt op 29 maart 1939. Het is de klas van Juf Buis. We gaan telkens van de eerste naar de achterste bank en we beginnen bij de voorste rij: Liesje Eisma en Alie v.d. Berg, Piet v. d. Molen en Japie Wieringa, Sjoerd en Folkert Sleiver, Jennie en Dina Groenendaal, Bettie Hiemstra en Finnie Vaatstra en Kees Op de tweede rij: Reina Hoekstra en Tjikkie Dijkstra, Nellie Sluiters en Alie Steenaarts, Henny Wytses en Tonnie Postma, Alex Ozinga en Rintsje Westra, Sientje Bosma en Martha Nijp, Hobby ter Horst en Jaap Hoogland, Klaas v.d. Schuiten Klaas Hoogland. En op de derde rij: Jannie Groenewoud, Hennie Doorenbos en Cor Boonstra, Minke Stobbe en Ina Faber, Dirk en Rinse Huizinga, Appie Brandsma, Teake Botenga en Arie Buwalda. De inzender van de foto, onze abonnee, de heer C. Boonstra, Dijk 10 in Benthuizen (2731 AA) zou graag de adressen willen weten van de gefotografeerden om zo mogelijk het volgend jaar te komen tot een klassereunie. low det jXMjy fm, (Vervolg van pag. 4) voor ons vast. Het treft me altijd dat u het intense leed van onze Joodse stadgenoten niet ver geet. 'k Sprak er een jaar of wat geleden over met de heer F. de Haan, ook uit Leeuwarden. We hebben één jaar in dezelfde HBS klas gezeten. Welnu, de heer de Haan, Foppe, wist me te vertellen dat mijn vroegere "bankgenoot" Wim Cohen (voorletters J. W.), toen wonen de aan de Spanjaardslaan, hoogleraar in Leiden geworden is! 's Zaterdag mocht hij niet naar school en dan kwam hij bij mij 's avonds vragen wat er ge beurd was en wat we voor huis werk hadden. Tot het laatst toe spande hij zich terdege in. Wat een gezonde geesteshouding en levensmoed! Respect! Zopas schoot me iets te binnen over de bijnamen die u publi ceerde. Klaas Vaak was wellicht de heer Sjouw die geschiedenis gaf op de HBS. In mijn tijd werd hij Pappe Sjouw genoemd we gens zijn kindertal. De gevlekte Hyena ontbrak. Zo heette voor de oorlog de heer Stegeman, concierge van de MTS aan de Molenstraat. Geluk kig echter scheen die nare bij naam later verdwenen. In mijn tijd (in de oorlogsjaren) heb ik hem tenminste nooit zo horen aanduiden. Maar goed ook. Hij deed zijn best en waarschijnlijk liet zijn gezondheid te wensen over. Voor de radio hoorde ik een bloemlezing van hoe de jeugd over de schoolmeesters dacht. Eén markante uitspraak luidde: "Onze meester werd zeker schoolmeester, omdat hij zich tegenover volwassenen niet kon handhaven!" Dat konden de le raren van de MTS wel! Jonge jonge nog aan toe wat waren dat kranige toegewijde mensen die eerlijk vertelden waar het op stond. Aan hen heb ik veel te danken evenals aan andere do centen. Grouw A. van Hespen REHOBOTHSCHOOL Naar aanleiding van een foto van de Rehobothschool in 't Kleine Krantsje nummer 511 vraagt de heer B. Porte als in zender om inlichtingen. Van één persoon op de foto kan ik wel wat doorgeven, namelijk van Wessel Jansma. Die is bij de Hofleverancier Schuurmans in de Schrans broodbezorger ge weest en in 1962 bij Douwe Eg berts in Leeuwarden gekomen. Daar was toen een fabriekje in gebruik genomen op het indu strieterrein bij het Nieuwe Ka naal. Een kleine tip voor de heer Porte? Leeuwarden Jac. Bakker LUGUBER VERHAAL In 't Kleine Krantsje nummer 512 las ik het lugubere verhaal van de bejaarde dame, die tijdens een vakantietrip overleed en van wie daarna het stoffelijk over schot gestolen werd. Ik heb jaren geleden een boek van J. Fabricius gelezen, waar dit fraaie verhaal heel geestig in werd beschreven. De titel weet ik niet meer. Maar we kunnen dus wel aannemen, dat het een verzonnen geschiedenis is. Leiden Mevr. H. Ouwerkerk- Bleeksma MOOISTE PLEKJE In het verhaa! over "het mooiste plekje van de stad", de Noorder plantage in een vorig Kleine Krantsje lees ik niets over een familie Krist, moeder en zoon, die door mij na de oorlog voor zien zijn van bakkerijproducten. De zoon kwam enige jaren terug nog wel op de Soos aan het Vliet om er te kaarten. Zo hij dit mocht lezen, dan kan hij zelf hierover nog wel eens schrijven. STRAFREGELS Naar aanleiding van het artikel "Een lezer klom in de kroontjes pen" in 't Kleine Krantsje van oktober, waarin ook de verfoeide strafregels ter sprake kwamen, wil ik nog melden, dat vaak de zelfde tekst als strafregel werd opgegeven. Dus bijvoorbeeld: "ik mag niet praten in de klas". En dat dan dus honderd keer. Wat nu wel onthuld mag worden is het volgende. Mijn zwager Jack Fazzi had hier aan een bijverdienste. Van ver schillende strafregels had hij in verschillende aantallen regels in voorraad. Wie van de meester zo'n straf gekregen had kon bij Jack aan kloppen en kreeg dan tegen een kleine vergoeding directe leve ring. In deze tijd met z'n fotocopieer- machines zou het helemaal een goudmijntje zijn geweest. De meesters van toen zijn er nu niet meer. Maar zouden er nog klanten van Jack Fazzi zijn, die zich deze business herinneren? Leeuwarden Jac. Bakner Leeuwarden Henk de Jonge

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1986 | | pagina 18