'T KLEINE KEAHTSJE OPGAVEN BLIJKEN SOMS ONOPLOSBAAR TE ZIJN HET OVER LIJDEN. Waar we het aan moeten toeschrijven weten we niet - misschien aan het minder mooie weer om er op uit te gaan, misschien aan de "moeilijkheidsgraad", maar een feit is het, dat onze laatste fotoprijsvraag een bedroevend resultaat tot gevolg heeft gehad. Er kwamen welgeteld twee oplossingen bij ons binnen, twee en niet meer en dat is, wanneer we het wel hebben, nog nooit eerder gebeurd. Eens te meer heeft deze ervaring ons geleerd, dat er bij voorbaat niets van de respons kan worden gezegd - soms verwachten wij weinig inzendingen en dan komen ze bij tientallen bij ons binnen, soms ook verwachten wij hele stromen en dan blijft de brievenbus leeg. pagina 3 voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62 Redactie en advertentie-af deling: Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon: (058) 120302 Geopend: dinsdag en woensdag, uitsluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van don derdag tot en met maan dag gesloten. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers afgehaald 2,50 per stuk. Per giro besteld (Postgiro 98 10 62): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,- voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hiernavolgende 'leverings voorwaarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden be taald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk wor den doorgegeven: Postbus 858,8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd, (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden) worden automatisch ver lengd. schreef ons het volgende: "Deze keer leek het een plaats van een punt, datje zo kon vinden, maar ter plaatse zag het er heel an ders uit; de foto was bedriegelijk. Het bleek in de Poststraat te zijn bij het Pannekoekhusje, maar er zat een muur tussen en die was op de foto niet te zien. Daarom de gehele binnenstad doorge- fietst, voor ik het had gevon den." Beide heren belonen wij met een exemplaar van ons fotoboekje "Leeuwarden", ach ja, zo was het. En dan de andere fotoprijsvraag "Ook dit is Leeuwarden". Daar mee was het helemaal treurig gesteld - er kwam geen enkele inzending op. In juli van het vori ge jaar begonnen wij met deze tweede serie fotoprijsvragen en het is ons intussen gebleken, dat de opgave, zoals wij die in het hoofd hadden, voor onze lezers gewoon niet te vinden zijn. Dat hadden wij natuurlijk niet ver wacht, maar de praktijk heeft het uitgewezen. Wij hebben dan ook besloten er nu mee op te hou den - voortaan dus geen opgave meer voor de rubriek "Ook dit is Leeuwarden". Het toeval heeft geweld, dat wij een van deze twee abonnees, die ons een correcte inzending toestuurden, tot tweemaal toe op verschillende dagen in de binnenstad ontmoetten met on ze krant in de hand. "Niet te vinden" riep hij de eerste maal spontaan, toen wij hem op de Wirdumerdijk tegenkwamen. "Nu nog nooit gevonden?" vroe gen wij op onze beurt twee da gen later, toen wij door de Post straat fietsen en hem daar zagen staan - weer met onze krant in de hand. Maar de tweede maal was het duidelijk, dat hij het toch wel de gelijk gevonden had - de foto was immers in diezelfde Post straat van hetzelfde punt ge maakt. "Terwijl het pand in de Grote Kerkstraat een vorige keer al problemen gaf" aldus de heer Chr. Doorenbos te Leeuwarden, "leek mij de fotoprijsvraag van het decembernummer helemaal moeilijk. Na een reeks van gis singen thuis ben ik naar de stad gegaan en heb overal gekeken. "Heb ik nu alles wel gehad?" denk je dan op een gegeven moment bij je zelf. Maar tenslot te kwam ik dan toch op het goeie punt terecht." De andere inzender, de heer D. Beeksma, ook uit Leeuwarden, Er is een drinkgelag op de oever van een vijver in Kanchanaburi in Thailand. Ook de vijftigjarige Samlee Yangsoong doer er aan mee. Hij grijpt een levende vis, een boomkruiper, en terwijl hij die boven zijn mond houdt zegt hij voor de grap tegen zijn vrien den, dat hij die ook levend zal opeten. Op dat moment ontglipt de vis aan zijn vingers en schiet Samlee in de keel. Even later is de man dood - hij is gestikt. (1984). Bij het storten van een beton- vloer op een hoogte van vier en dertig meter in een granuleerto- ren bij Geleen bezwijkt de on dersteuning van het kistwerk. De hele vloer-in-aanbouw met elf arbeiders er op stort naar bene den. Acht mannen vinden de dood. (1955) In Salzburg gaat een jong meisje de eerste maal dansen. Ze staat nog maar net op de dansvloer of ze zakt bewusteloos in elkaar. Weinige ogenblikken later geeft zij de geest. Het te vast dichtrij- gen van haar corset wordt als de doodsoorzaak gezien. Ook uit Hongarije komt het bericht van een dood op de dansvloer door het te stevig aansnoeren van het corset (1878).

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1987 | | pagina 3