EEN RIJKE VERSCHEIDENHEID AAN MENINGEN. 'T KLEINE KRANTSJE pagina 3 Een rijke verscheidenheid aan meningen - dat is het resultaat geweest van onze laatste fotoprijsvraag, waarvoor wij een niet zo eenvoudig te herkennen foto afdruk ten, waarop een kade, wat bomen en een fragment van een (brug)leuning waren te zien. De foto heeft heel veel abonnees duidelijk in de problemen gebracht en wij be hoefden het dan ook niet vreemd te vinden zoveel verschillende oplossingen binnen te krijgen. Verscheidene inzenders en inzendsters zijn er ditmaal dus lelijk naast ge weest, maar gelukkig kwam er ook een aantal goede oplossingen binnen van lezers, die in de gaten hadden, dat de plaat was gemaakt door een fotograaf, die op de Beursbrug had gestaan en die de lens had gericht op de Weaze en de Nieuweweg. Laten we maar eens beginnen met het doen van een greep uit de stapel foutieve inzendingen; stellig zullen er heel veel lezers zijn, die precies hetzelfde heb ben gedacht, maar die zich niet de moeite getroostten een op lossing in te zenden. "Ik kan het mis hebben" schreef ons de heer Chr. Doorenbos te Leeuwarden, "maar hoewel de situatie daar nu is veranderd met een rechtgetrokken wal met glooiing, lijkt het me toe, dat de foto genomen is vanaf de Noor- derbrug in de richting van de Wissesdwinger. Voorheen lagen daar aan de wal veel (turfsche pen en in één daarvan woonde De Jager, die in 1929 badmees ter was op de Grote Wielen, bij de herenafdeling. Nu kan dat niet meer, maar destijds zullen daar wel auto's hebben kunnen rijden, zoals we op de foto kun nen zien. In de verte, tussen de laatste auto en de bomen meen ik de kleuterschool te zien, wel ke aan School 4 was verbon den". Als ik het mis heb: pech gehad." De mening van de heer Dooren bos werd door veel andere in zenders gedeeld. Zo schreef de heer S. Bosma te Leeuwarden: Volgens mij is het het stukje Stadsgracht vanaf de Noorder- brug naar de Prinsentuin. In onze jongensjaren, toen we in de Looierstraat woonden, lag daar altijd een groene tjalk, waar je lange turf en baggelaars kon kopen". De heer L. van der Meer, even eens te Leeuwarden, deelde ons eenvoudig mee: "Fonteinstraat, hoek Westersingel" en mevrouw T. A. Zandstra-Jager te Sneek was het daar waarschijnlijk wel zo ongeveer mee eens. Zij al thans berichtte ons: "Het is de leuning van de Schaverneks- brug en de straat met de auto's er op is de Westersingel of Wes terplantage". Ook de familie Bolt te Emmen lag bij het beroordelen van onze opgave niet helemaal op de juis te koers. "Mien vrouw en ik bin het nog niet met mekaar eens" schreef de heer Bolt ons. "Vol gens mien vrouw is het een stuk vanne Westersingel tussen de Molenstraat en de Fonteinstraat, dus teugenover het Vossepark- je, mar ik seg, dat het fut bij de Harmonie is. Dat stuk leuning is vanne brug bij het Skavernek. wie't er geliek het, we salie wel sien." Welnu, geen van beiden dus. Ook de heer J. van der Zwaag te Leeuwarden had het ditmaal eens niet bij het rechte eind. "Het kwam mij op het eerste gezicht heel bekend voor, maar later bleek het toch niet zo sim pel te zijn als ik dacht. Na veel aarzelen waag ik te zeggen dat het de Westersingel is vanaf de vroegere Verlaatsbrug". De heer P. van Kuik te Leeuwar den, een trouwe inzender, die óns dikwijls onomwonden de waarheid schrijft, had ook dit maal weinig woorden nodig om zijn zienswijze uiteen te zetten: "Vanaf de Klanderij over de Beursbrug, rechtsaf richting Nieuweweg" schreef hij ons. Maar de heer F. Fleur te Sneek zag waarempel kans nóg korter van stof te zijn. "Weaze" meldde hij ons, punt streep uit. "We zijn er deze keer gauw uit" aldus de heer Rinze van der Heide te Leeuwarden. "De foto moet bij de Beursbrug zijn ge maakt" en precies hetzelfde schreef ons de heer Piet Jorna, eveneens te Leeuwarden. "Al hoewel er veel onduidelijk is" aldus de heer Jorna. "Zo zijn de rondingen van de wal wel duide lijk, maar op de uitlopende leu ning zaten altijd versieringen en hier niet - ook de bomen klop pen niet. Nu staan er een popu lier en een stokoude hangwilg, om nog maar te zwijgen over de legerachtige voertuigen. De foto moet zeker een vijf en zestig tot zeventig jaar oud zijn, omdat ik die opgelegde skütsjes en snik ken van twee of drie rijen daar niet heb gekend. Wel stoombo ten en door die stoom - en later ook door de motorboten, werden de vrachtschepen overbodig; ze hebben het althans niet kunnen bolwerken. Duizenden kleine vaartuigen in Friesland begaven het. Later lagen er veel opgeleg de scheepjes aan de Sneker- trekweg en in de Potmarge. Deze kleine schepen van een vijftien tot vijf en twintig ton wa ren altijd door vaak kinderrijke gezinnen 'bewoond. Dat het schippersleven zwaar was be wijst een schrijven van (Vervolg op pag. 16) voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van* iedere maand. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62 Redactie en advertentie-af deling: Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon: (058) 120302 Geopend: dinsdag en woensdag, uitsluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van don derdag tot en met maan dag gesloten. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers afgehaald 2,50 per stuk. Per giro besteld (Postgiro 98 10 62): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,- voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hiernavolgende 'leverings voorwaarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden be taald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk wor den doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd, (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden) worden automatisch ver lengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1987 | | pagina 3