"DE BONIFATIUSTOREN HAD ER NOG WEL BIJ OP GEKUND" 'T KLEINE KEMTSJE pagina 3 voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Abonnementenadministra tie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementsgelden Post giro: 98 10 62 Redactie en advertentie-af deling: Vredeman de Vries- straat 18921 BP Leeuwar den. Telefoon: (058) 120302 Geopend: dinsdag en woensdag, uitsluitend 's morgens van 9 tot 12 uur. 's Middags en van don derdag tot en met maan dag gesloten. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers afgehaald 2,50 per stuk. Per giro besteld (Postgiro 98 10 62): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,- voor 3 ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hiernavolgende 'leverings voorwaarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden be taald. Pp de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk wor den doorgegeven: Postbus 858,8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd, (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden) worden automatisch ver lengd. cümm mm WEET ALLES VAN BRILLEN EN CONTACTLENZEN Leeuwarden, Nieuwestad 55 Harlingen, Voorstraat 63. Kelders" of "De Voorstreek", zoals verscheidene inzenders ons berichtten - hun oplossin gen hebben we onverbiddelijk terzijde moeten leggen; we blij ven streng. "As 't om sakepanden gaat, kin ik se meestentieds wel thüs- brenge" schreef ons de heer B. R. Douma te Leeuwarden, "Ut is al net su as met ons, meen- sen, de oudsjes verdwiene, mar der komme gelukkig oek weer nije saken in 'e ouwe panden." De heer Douma geeft dan een uitleg van het ontstaan van de naam Zilwo, die in haast alle inzendingen werd genoemd "een afkorting van Zilver- en goudzaak van Van der Woude" en vermeldt ook nog even de naam van een andere, even bekende zaak op dit punt: "De enige saak, die er nou nog is, is natuurlijk met opsetsin niet oppe foto setten en dat is de firma Elzinga op nummer 20". GROOT FRISIAAN "Altijd aardig Uw rubriek "Lee- wadders, waar is dit?" aldus de heer Folkert Popma, de oud voorzitter van de L.A.C. Frisia. "Als jochie van plusminus tien jaar haalde ik al mijn Frisia- speldje bij" Henk van der Wou de van de Zilwo. Een groot Fri- siaan in vroeger jaren." Behalve de namen Zilwo en Van der Woude werden ook die van Sits en Sitskoorn in de op lossingen veel genoemd. "In de winkel van Sits (Sitskoorn) liet je na de oorlog je nylonkousen maken, waar toen Ria Bremer, nu bekend van de t.v., als klein meisje bij haar moeder rond liep" schreef mevrouw M. B. Biezeveld-Uffelie uit Den Haag. "Naast Sits" aldus de heer H. Koopmans te Heemskerk, "was, in de Ciprianussteeg, een raam en daar zag je een atelier, waar enige meisjes met vernuftige machientjes ladders ophaalden in nylons. Voor mijn verloofde heb ik daar menig pakje Jovanda-nylons gekocht. Zo brengt ons Kleine Krantsje altijd weer leuke herinneringen boven". BIJZONDERE HERINNERING Een bijzondere herinnering had ook de heer Joh. de Jong te Leeuwarden. "Het pand, waar van op de foto de naam Sits prijkt, werd in mijn jongensjaren bewoond door een familie Post- ma, die er een handel in feest en fopartikelen dreef. Ik was een jongen van twaalf jaar, dus het is nu ruim zeventig jaar ge leden, dat ik daar op een dag voor een cent "klappers" kocht. Het waren ronde balletjes, die (Vervolg op pag. 10) Het gebeurt nog wel eens, dat onze maandelijkse fotoprijsvraag "Leewadders, waar is dit?" ons in verwarring brengt. Komen er weinig oplossingen binnen, dan beginnen we ons, in onze onzekerheid, af le vragen of de belangstelling voor deze puzzels nog wel net zo groot is, als die vroeger was. Maar wij vergeten dan telkens weer, dat wat in onze eigen ogen zo gemakkelijk lijkt, voor de meeste lezers van onze krant problemen geeft. Een uitgesproken "gemakkelijke opgave" moet dan bewijzen, dat onze abonnees deze fotoprijsvraag toch nog altijd op hoge prijs stellen - de enorme stapel binnengekomen inzendingen van de laatste keer heeft dat weer eens aangetoond. Daarbij lopen wij wel het risico door sommige lezers min of meer de gek te worden aange stoken - die laten dan duidelijk merken, dat we de opgaven niet nóg gemakkelijker moeten maken. Zo schreef de heer Rinse van der Heide ons met een kennelijke binnenpret: "De Bonifatiustoren had er nog wel bij op gekund, dan hadden er nog veel meer goede oplossin gen in uw brievenbus gelegen." Goed, goed, goed, we zullen nog wel eens met een opgave komen, die ook deze trouwe deelnemer aan onze prijsvraag voor een niet op te lossen raadsel plaatst. Afwachten dus maar. Het was dus het stukje van Over de Kelders tussen de Ci prianussteeg en de Korfma- kersstraat en bepaald niet "De

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1987 | | pagina 3