'TKLEIHE KRANTSJE REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR OPSPORING VERZOCHT Leeuwarden 100 we nocjj o^v c/e ya/èw Het volgende nummer van 't kleine krantsje verschijnt op 18 december VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEENpagina 19 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Dit is een foto uit 1919 van de "School met de Bijbel" in de Huizumer Zuiderstraat, de huidige CareI Fabriciusstraat. We gaan, zoals altijd, van links naar rechts en we beginnen bij de voorste rij: Emmy Vijver, Tiete Riemersma, Grietje Veltman en Berber Tolsma. Op de tweede rij: een onbekende, Hielke Lamsma en Romke Wiersma met een vraagte ken. De derde rij: Meester De Vries, Hendrik Lamsma, Meester Van Weeren, Roelofje Veltman, Sietske Hiemstra, Antje Lamsma, Ruurdje Westra, Anne Riemersma, Betty Vijver, Elske de Jong, Corrie Veen stra, Sjoukje de Jong en Meester Venhuis (h.d.s.). Op de vierde rij: Juff. v.d. Meer (later mevr. Engelsman), Marietje Kronenburg, Sjoerd Idzin- ga, Harm Hiemstra, Tjisse Hiemstra, onbekend, onbekend, Frits Tol sma, Koos Bos, Juff. Koksma en juff. De Jong (handwerken). Tenslotte op de achterste rij: Ritske Lamsma, Jan Kuipers, Klaas Blanksma, Nammen de Jong, Yde Lodema, Lutzen Ytsma en Meine Wijma. De foto werd ons toegezonden door mevrouw E. Veeman-Vijver te Leeu warden. Onze abonnee de heer Hielke Hielkema, 't Grachtje Over 92, 1625 PL, Hoorn, telefoon 38371, verzoekt opsporing van nazaten van het echtpaar HIELKEMA-TICHELAAR, dat rond 1910 naar Amerika emigreerde. Deze Hielkema was een broer van zijn vader Coenraad en wel een oudere broer, Meindert, geboren in 1875. "Ik ben bezig" aldus onze abonnee, "een soort familieo verzicht samen te stellen en daarin ontbreekt deze tak. Nu kreeg ik een tip van mijn nicht, dr S. Siccama-Velsen, ook abonnee van 't Kleine Krantsje, om het uitzoeken eens te pro beren via de vrouwelijke lijn. Een broer van Elizabeth Tiche laar zou in de Zesde Saskia- dwarsstraat nummer 4 hebben gewoond met als kinderen een Kobus en een Anneke; mogelijk waren er nog meer kinderen. Deze zouden nog lang contact hebben gehad met de door mij gezochte familie. Hier volgen de mij bekende gegevens van de familie Hielkema: Meindert Hielkema, geboren 1875, Eliza beth Tichelaar (1872) met de kinderen Anna (1898), Ytje (1900), Willem (1902), Jacoba (1906) en Elisabeth Aukje (1908). Het gezin is rond. 1.910 mogelijk vertrokken naar Grand Rapids. Ik heb al met een fami lie Hielkema in die stad contact gehad, maar dat bleek een heel andere tak te zijn. Mis schien kan iemand uit de fami lie Tichelaar, of iemand anders mij verder helpen? Zelf ben ik geboren in 1917 en ik woon nu dus in Hoorn". Oproepen voor deze rubriek OPSPORING VERZOCHT kun nen schriftelijk ingediend worden bij de Redactie van 't Kleine Krantsje. De oproepen worden gratis geplaatst. Deze service geldt alleen voor abonnees van 't Kleine Krantsje. "De zindelijkheid, die het oog allerwege ontmoet, en waartoe èn de stads-reinigingsdienst èn de burgerij zich beijveren het hunne bij te dragen, kan gerust als voorbeeld voor iedere stad gelden. Dagelijks in den namid dag worden de straten, grach ten enz. geveegd en tot in de kleinste bijzonderheden alle sporen van vuilnis van daar verwijderd. Bij sneeuw is een groote menigte daartoe tijdelijk aangewezen arbeiders dage lijks met het reinigen belast, dat echter niet altijd even doelmatig geschiedt. Het uitwieden van gras in minder drukke buurten heeft regelmatig door daartoe aangewezen vrouwen plaats." Dr. Ph. Kooperberg-1888. (Met "grachten" zijn hier de ka den bedoeld. Red. 't KI. Kr.).

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1987 | | pagina 19