LEEWADDERS, WAAR IS DIT? F. POPMA Lzn 'T KLEINE KRANTSJE, OPSPORING VERZOCHT WOON- en -BEDRIJFSMAKELAARDIJ 't Kleine Krantsje is een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskan- toor. alle onroerend-goed zaken betreffende Harlingersingel 23 hoek Harlingerstraafweg Leeuwarden Tel.058-121480* VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 10 (Vervolg van pag.4) mee-verdienen lag meer in de lijn. En na een poosje loopjon gen te zijn geweest (daar was geen arbeidskaart voor nodig) kwam dan de kans om bij druk kerij Mercurius (Terveer) in de Bagijnestraat in het drukkers vak te worden opgeleid tegen een „salaris" van 2,88 per week. Maar ik heb nog een herinne ring en wel aan de aanleunen de winkel van C en A Brennink- meijer. Toen. ik namelijk zeventien jaar was geworden, kon de korte broek (met in de zomer kniekousen) vervangen worden door de lange broek. Op een zaterdagmiddag (moe ke was nog maar net uit het kraambed van de achtste opge staan) moest ik met moeder mee en bij C en A werd (in die winkel naast de Raad van Ar beid) mijn eerste pak (kostuum zei men toen nog niet) met vest en lange broek gekocht. Ik meen dat daarvoor plm. acht tien gulden moest worden neer geteld. Die aankleding moest natuurlijk vereeuwigd worden en dus op zondagmorgen met een vriend naar Van der Peijl in deNieuwesteeg. Zo, nu is er dan reactie op uw vraag. O ja: ik moest ieder jaar ook nog de volgeplakte rente- kaart daar inleveren, later op de Eewal. was?" Wij verwachtten er dus geen antwoord op. Dat neemt niet weg, dat wij het op prijs stellen, dat u er nu toch op reageert! Red. t KI. Kr. VERDRONKEN Assen L. Scheepstra. Het was niet meer dan een retorische vraag, die wij stelden in het onderschrift van de door u bedoelde foto: "Wie kan zich nog her inneren, dat de Raad van Arbeid op de Nieuwestad Wel een zeventig jaar geleden gingen we met een ploeg jon gens het veld in om te probe ren of het ijs sterk genoeg was - het had die nacht flink gevro ren. Wij dus met z'n allen over het ijs om "mokjes" te zetten. We gingen steeds verder het veld in om telkens over de slo ten te glijden, maar het ijs bleek toch nog niet sterk ge noeg te zijn. Toen het begon te schemeren besloten we naar huis te gaan. Nog niet thuis misten wij een van onze kame raden - niemand wist waar die gebleven was. Wij naar zijn ou derlijk huis om te vragen of Piet daar ook was. Dat bleek niet het geval te zijn. Na een telefoontje naar het po litiebureau kwamen er al spoe dig twee agenten. Wij vertelden waar we waren geweest en toen moesten we met die agen ten met zaklantaarns het veld in. Toen bleek, dat Piet door het ijs gezakt en verdronken was. Helemaal tragisch was het, dat zijn moeder, die buitenshuis werkte zijn klompen had weg geborgen en de deur op slot had gedaan - zij had niet ge wild, dat Piet naar buiten ging. Maar die had toch kans gezien door een bovenraam uit huis te ontsnappen. Dit is de nieuwe opgave voor onze fotoprijsvraag "Leewadders waar is dit?" Oplossingen, uitsluitend schriftelijk, binnen veertien dagen naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Uitslag over vier weken. Onder de abonnees, die ons het juiste antwoord geven, verloten wij een exemplaar van het boekje "Leeuwarden - ach ja, zo was het. met zestien zeer fraaie foto's van de stad uit een lang vervlogen tijd. Wij ontvangen de laatste tijd veel verzoeken voor de ru briek Opsporing verzocht. Graag willen wij er nog eens op wijzen, dat wij alleen ver zoeken opnemen van lezers, die geregistreerd zijn als abonnee op 't Kleine Krantsje. Het rubriekje is niet bedoeld voor zogenaamde gratis mee lezers in de tweede tot en met de tiende graad. Liwadden Met dit vreselijke gevolg, dat hij levenloos werd thuisgebracht. Zijn vader kon niet eens direct gewaarschuwd worden, want die voer op dat moment op een Stanfriesboot tussen Leeuwar den en Amsterdam. Oranjewoud J. Ferwerda KRANTEKNIPSELS Yn de la bij Doede en Doetsje, lijt fan alles wat, d'r raakt selden wat foetsie, kranteknipsels legge der sat. Het lijt wat deurenander, geboorte, trouw en rouw, met elastiekjes bijenander, of met un endsje touw. Jo kinne yn die oude la, sowatfan alles fiene, want se het so foor en na, alle resepten teugen piene. Opruumings advertentsjes, en knipsels over koken, se binne priesbewust, en op de sentsjes, en beware ok knipsels teugen roken. De feulleton wud wekelijks, uutknipt met un oude skeer, en altied komt der maandelijks, die nije stapel weer. Die la bij Doetsje is foor mij, un nijsvergaring elke week, d'r gaat niet faak un maand foorbij, mar't liefst bin ik der elke week. Se spare kiekjes uut de kran ten, en sette derde datum bij, se wete echt nog wel fan wan ten, al bin se tachtig, mar goed bij. Stel je foor as der gien krants- jes, meer kwammen bij die oudsjes thuus, dan kon Doetsje met har mantsje, wel uutfanhuus. Se hewwe an mij faste klandi- sie, en de koffie is der bruun, dan kin se om mij de tillevisie, wel uut doen, as ik ien die la omstruun. Piet de Boer "Och mien goeie man, dit sa'k nooit meer vegete, jou hewwe mien leven red. Hoe kan'k dat nou vegoede. hier, nim mien skaatsen mar. Onze abonnee de heer Johan Hilarius, Nijhoffgaarde 5, 7414 WJ te Deventer verzoekt op sporing van een VOETBALFO TO. De heer Hilarius, oud-voetballer van Frisia, schreef ons het vol gende: "Ik heb in de loop van tientallen jaren een Frisia-voetbalarchief opgebouwd, dat zo goed als compleet is. Eén voetbalplaatje ontbreekt er echter nog aan - daar ben ik al jaren naar op zoek. Het is een kleurenfoto van ongeveer 5,5 maal 8,5 centimeter betreffende het eer ste elftal van Frisia, genomen op 21 oktober 1951 (Frisia- -Haarlem 0-1). De foto is al eens in 't Kleine Krantsje gepu bliceerd na het overlijden van Jan Backers in 1973. Welke fa briek of importeur dit plaatje uit gegeven heeft weet ik niet. Een sigaren- of wasmiddelen- of be schuitfabriek misschien?" Onze abonnee mevrouw F. Schaafsrha-Brouwers, Tram- strjitte 40, 9034 GV te Mars- sum, verzoekt opsporing van een lied met onder andere als tekstregel DE TRONEN WOR DEN NEERGEHAALD. Mevrouw Schaafsma schreef ons het volgende: „In een vorig nummer stelde l mevrouw Stroband in de gele genheid namens een kennis t< vragen om de woorden van he lied van "Een Zeek're Goliath Zij werd door lezers op haa wenken bediend. Dit geeft m de moed, namens een niet ii Leeuwarden woonachtige ken nis, te vragen om de tekst va een lied dat hij als zeer jeugdi persoon tijdens werkzaamhe den op het rüpelkleed, blijkbaa door anarcho-socialistische ai beiders, hoorde zingen en d; hem als gereformeerde die heeft geraakt: De tronen worden neergehaald Geen vorsten meer op aard, Dan is.'t geluk voor elk bepaald Daar vrijheid zegepraalt. Het viel hem op dat de melodi gelijk was aan het in zijn krin gen bekende: 't Is Uwe zaak o Hoofd ei Heer, De zaak waarvoor wij staan. Medelezers, wie van U heel een goed geheugen?" Oproepen voor deze rubriek OPSPORING VERZOCHT kun nen schriftelijk ingediend worden bij de Redactie van 't Kleine Krantsje. De oproepen worden gratis geplaatst. Deze service geldt alleen voor abonnees van 't Kleine Krantsje. kon mooi vertellen over zijn werk. Mijn vrouw was er eerst niet zo op gesteld, dat hij kwam - misschien was zij bang, dat ze ook onder de geheimzinnige krachten van Van Keulen kwam te staan. De Groene Weide, waar Kara el Hammed veel optrad, wa vroeger een trefpunt van ve maak. Wat hebben we da; wat afgedanst. Ik heb er altij prettige herinneringen aa overgehouden. Leeuwarden Rinzevander Heid KARAELHAMMED Prachtig, dat stukje van Ritsko van Vliet over Kara el Hammed in het vorige nummer. Zelf heb ik deze Geert van Keulen ook goed gekend. Hij heeft mij nog eens geholpen bij de verbou wing van mijn huis door alle electrische leidingen aan te leg gen. Ik zie hem nog zitten op een kistje met een bakje koffie in de hand. - Enkele dagen heeft hij bij ons gewerkt. Hij was erg secuur en *vele referenties.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1988 | | pagina 10