i'TKLEIHE KEAHTSJEi SFEERVOLLE PLAAT MET TOREN PLUS SPIEGELBEELD T KLEINE KRANTSJE ONZE FOTOPRIJSVRAAG WEET ALLES VAN BRILLEN EN CONTACTLENZEN Leeuwarden, Nieuwestad 55 Harlingen, Voorstraat 63. VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN Erg donker - ja, dat was ze zeker, de foto van onze prijsvraag van de vorige keer. In heel veel van de inzendingen, die we binnenkregen, werd dat nog eens duidelijk gesteld, maar ja, dat wisten we zelf ook wel. We hadden deze plaat, op een late avond in de herfst gemaakt, speciaal uitgekozen omdat we vonden, dat er zo'n grote bekoring van uit ging. Dat was vanzelfsprekend niet het geval met het fragment, dat wij de vorige maal afdrukten, maar wel nu de gehele foto nog eens in de krant komt te staan. En nu ziet ook iedereen, waar de fotograaf destijds heeft gestaan om dit fraaie resultaat te bereiken: op de walkant van de Noordersingel waar in verre tijden het befaamde zwembad De Inktpot heeft gestaan. "Volgens mij is dit de Domini- cuskerk aan de Harlinger- straat", aldus schreef ons onze abonnee mevrouw S. Molewijk- Assendorp te Amsterdam. "De torenspits staat er niet op, maar de kleine toren met het spitsje komt mij bekend voor. Ik heb deze kerk zien bouwen. Ik woonde toen in de Beetgumer straat en als kinderen speelden wij daar vaak." "Uit het slaapkamerraam kij kend," zo berichtte de heer G. Kuperus te Leeuwarden, "kwam het plan zomaar bij mijn vrouw op om eens te reageren op het zoekplaatje. Vrijwel alle keren hebben wij het goed wat betreft de afgebeelde foto, maar wij zijn er op onze manier nooit aan toe gekomen om mee te dingen naar het uitge loofde prijsje. Maar deze keer doet mijn vrouw dus ook eens mee. Het is de R.k. St. Domini- cuskerk met, nog zichtbaar, het groen uitgeslagen koperen koe peltje, dat eveneens bij de kerk behoort. Een en ander weer spiegelt zich in het water van de singel." De heer Dirk Bruinsma te Me- naldum schreef ons al vele ja ren een "fan" van 't Kleine Krantsje te zijn. "Geboren en opgegroeid in Leeuwarden is mijn eerste vraag bij een be zoek aan mijn moeder: 'Is het nieuwe Krantsje er al?' Vaak heb ik de fotovraag goed, maar het komt er nooit van de oplos sing in te sturen. Nu wil ik mijn geluk eens beproeven. Wat is namelijk het geval? Zovaak ik vroeger mijn ogen opende zag ik het karakteristieke profiel van het afgebeelde torentje. Wij woonden namelijk in de Harlin- gerstraat, bijna naast deze to ren. Vooral bij bliksem was het altijd een hele geruststelling te weten, dat de toren goed be veiligd was en de klap wel zou opvangen." "Toen ik deze foto zag dacht ik gelijk hier is geen twijfel moge lijk", schreef de heer F. S. Jor- na uit Leeuwarden. "Alleen het ontbreken van de rechter (gro te) torenspits bracht enige twij fel, maar na "onderzoek ter plaatse" wist ik zeker waar het was". Ook de heer Th. Weda te Leeuwarden kreeg pas zeker heid toen hij aan de voet van het bouwwerk kwam te staan. "Wat kan het ontbreken van een bepaald gedeelte van een foto je op een dwaalspoor brengen. Wat je op het plaatje zag leek wel de schoorsteen van het ketelhuis van een was serij. Ik dacht nog even aan de zweminrichting, die ooit aan de Noordersingel heeft gestaan. Ik zag echter onduidelijk tussen de takken van de bomen een stukje dak, dat me bekend voorkwam. En na controle bracht dat de oplossing." "Voor dit nostalgisch silhouet plaatje moet ik weer even goed in mijn geheugen zoeken", schreef de heer H. Koopmans te Heemskerk. Dan denk ik, lo pend langs de Noordersingel, richting Groene Weide aan de Dominicuskerk, weerspiegeld in het water van de gracht. Op een avond als de zon onder gaat geeft dat een mooi effect." Schrijvend over de Harlinger- straat herinnerde de heer J. Valk te Leeuwarden zich de Harlingerstraatweg van zo'n veertig jaar geleden. "Dat was toen een prachtige laan met machtige iepen. Daar is door mij als tuinman menige boom gesnoeid, dat was winterwerk. Het ging allemaal met de hand en we hadden een kar voor de takken. Die takken werden dan gebracht naar bakker Dijkstra op de Wirdumerdijk, die er de oven mee stookte, want andere brandstof was er toen nog wei nig." Tenslotte een van de weinige inzenders, die het niet bij het rechte eind hadden, de heer M. Faber te Leeuwarden: "Dit is een gezicht op het Vosseparkje met op de achtergrond de oude M.T.S." Nu de winnares van het uitge loofde fotoboekje "Leeuwarden, ach ja zo was het Dat werd mevrouw W. Postma-Drijfhout, Bildtsestraat81 in Leeuwarden. coPini voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058)- 987560. Abonnementsgelden: Post bank 2805901 Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-120302. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,- per jaar. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,-voor3ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1988 | | pagina 3