REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT MET AUTO DE WEAZE IN 'T KLEINE KRAUTS JE adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 VIER DRENKELINGEN VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 V-;-. De pol. dr. Botter rapporteert, dat omstreeks 4 uur een rijtuig (bespannen met een paard) aan het Dokkumerend te water is geraakt. Het paard werd schichtig doordien de moer, welke het stokraam aan het rijtuig moest be vestigd houden, er voor weg is gegaan en waardoor het paard op hol sloeg doch door den koetsier onmiddellijk tot staan werd gebracht, die daartoe van de bok sprong. Het rijtuig alzoo alleen staande en niet meer tegenge houden wordende liep achteruit en kwam zoodoende te water. Dr. Plet, welke zich in het rijtuig bevond, zag het gevaar, waarin hij verkeerde, aankomen en had nog juist den tijd het portier te openen en eruit te springen, zoodat deze met den schrik is vrijgekomen. Het rijtuig is door bemiddeling van Berkenbijl, wonende Kruisstraat, stal houder-eigenaar uit het water gehaald. De pol. dr. Vellinga rapporteert, dat zekere Maaike Drijs- aard, weduwe van Bruin van der Veen, oud 66 jaren, werkster, wonende Wijdegasthuissteeg, van de trappen harer woning is gevallen en op haar hoofd in het portaal is terechtgekomen. Dr. Kooperberg heeft geneeskundige hulp verleend, waarna zij per brancard naar het Stads ziekenhuis is overgebracht. Pol. dr. Buwalda rapporteert, dat door de straatjeugd Achter de Hoven een oude holle boom in brand is gesto ken. Buwalda heeft de vlam gebluscht. Als hoofddader wordt genoemd Abraham Bergema, Achter de Hoven wonende. Wordt onderzocht. Vrouw Troostwijk, wonende Breedstraat, klaagt belee- digd te zijn door haren zwager Samuel Troostwijk, wo nende Amelandsstraat. Nadat vanwege het hotel Weijdema was getelephoneerd om hulp om twee in de Noorderplantage liggende dron ken personen te arresteren en dezerzijds hulp was ge zonden, brengen Turksma, Rijnhout, Van der Heide en Vellinga aan de wacht Hendrik Trossel, oud 34 jaren, geboren en wonende alhier in de Reigerstraat, arbeider en Theodorus Simon Petrus van Eek, oud 35 jaren, ge boren en wonende in de Bontepapesteeg, die dronken in de Noorderplantage lagen. In bewaring gesteld. Eerstge noemde in het bezit van fl. 0,50 tweede genoemde nihil. De pol. dr. Polak brengt aan het bureau den bekenden dronkaard Geale van der Wal, zandschipper, liggende met zijn vaartuig aan het Vliet, die onder den invloed van sterken drank aan het Naauw tumult maakte en een wond aan het hoofd had, volgens zijn zeggen veroor zaakt, doordien hij op eene onbekende wijze met een onbekend gebleven rijtuig aan het Groot Schavernek in aanraking is gekomen. Na verbonden te zijn is hij naar boord gezonden. Vermist een roer van eene praam door den houthande laar Van Driesum, wonende Ruiterskwartier. Volgens het ingestelde onderzoek hebben gisterenavond eenige on bekende jongens met die praam gevaren. Door Tjerk de Vries, wonende Noordvliet, bij Deibei in de Langemarktstraat geschut twee vette biggen, die onbe heerd aldaar rondliepen. Door de pol. dr. Buwalda naar boord geleid Johannes Hak, schipper, die dronken in het Ruiterskwartier liep. De vroegere opzichter bij de gemeentereiniging Klaas- sen, die thans in armoedige omstandigheeden verkeert en geheel ten einde raad is, vermeent door zijn moeder, wonende alhier in de Heerestraat, nog finantieel gehol pen te moeten worden, terwijl laatstgenoemde verklaart daartoe geheel onmachtig te zijn. Hij neemt tegenover zijne moeder meer en meer een dreigende houding aan en verlangt haar te spreken 't geen wordt geweigerd. Toezicht op de woning dezer weduwe wordt gehouden. Vrouw Brik, de weduwe van de vermoorde Brik, is door den Commissaris van Politie vrije overtocht verleend naar Haarlem, alwaar zij door de aldaar dienstbaar zijn de dochter zal verzorgd worden. Door de pol. dr. Kruit is aan het Zaailand een twist beëindigd tusschen Johannes Bakker en Willem Spinde laar, sjouwerlieden, respectievelijk wonende in de Barge- jager- en Spookensteeg. Johannes Bakker heeft daarna over Willem Spindelaar eene klacht wegens beleediging ingediend, waarover de beklaagde op verzoek van klager wordt onderhouden. mmmm. Twee bevriende echtparen uit Leeuwarden brachten vakantie door in Italië. Zij genoten er volop van het mooie weer en de prachtige natuur. Helemaal mooi werd het, toen de heren, beiden verwoede voetballiefhebbers, ergens een aanplakbiljet ontdekten met de aankondiging van een komen de interlandvoetbalwedstrijd tussen Italië en Oostenrijk. Was dat even een boffen! De wed strijd zou de volgende dag plaatsvinden in een stad, ruim zestig kilometer verderop. Enthousiast besloten de heren er naar toe te gaan - de dames werd vriendelijk verzocht zich tegelijkertijd maar op een ande re manier te vermaken. In een opperbeste stemming reden de mannen 's anderen daags naar de plaats waar ze moesten zijn en na nogal wat vragen en rondcirkelen bereik ten ze tenslotte het voetbalsta dion. Daar hadden ze, zo'n drie kwartier voor het begin van de wedstrijd, eerlijk gezegd al veel meer drukte verwacht, maar a la, dat zou nog wel komen. Er werden (knap dure) kaartjes gekocht en op de nog vrijwel geheel onbezette tribunes kon den de beide Leeuwarders gaan zitten, waar ze wilden. In de daarop volgende tijd kwa men er nog wel een paar toe schouwers bij, maar wat was dat nou nog voor zo'n inter landwedstrijd? De heren begre pen er geen sikkepit van. Tot er, plotseling, een lauw handgeklap opklonk en de spe lers het veldopkwamen. Tot hun grote ontsteltenis zagen onze mannen toen, dat er geen keien van kerels, maar twee en twintig meiskes op de groene grasmat verschenen - het bleek nu, dat zij zich alle moei ten hadden getroost om te kij ken naar een damesvoetbal wedstrijd. Tien minuten, hooguit een kwartier, zagen onze ontgoo chelde stadgenoten het ge stumper binnen de lijnen nog aan - toen gingen ze, zwaar de pest in, maar weer naar de vrouwen terug Het ging eerst zo goed met die beide jongelui uit Den Helder. Zij huurden - 't was in het eind van de dertiger jaren - een auto om een tripje te maken over de Afsluitdijk naar Leeu warden. Hier maakten ze ken nis met twee jongedames en in gepaste vrolijkheid werd de dag doorgebracht. Na het sluitingsuur van de amusementsgelegenheden, waarin zij hun vertier vonden, begonnen de magen te ramme len en besloten werd uit te kij ken naar een automatiek voor een hapje "uit de muur". Derhalve werd enkele malen de weg gevraagd en toen het vier tal op weg naar de Wirdumer- dijk door de Uniabuurt reed, gebeurde dat opnieuw. "Eerst rechtuit en dan rechtsaf" zei een vriendelijke passant. De bestuurder van de wagen zag, recht voor zich in de nevels van de nacht, een lantaarnpaal staan en met de bedoeling daar omheen te rijden om ver volgens rechtsaf te slaan, druk te hij de gaspedaal in. Een moment later dook de auto met een daverende klap het gore water van de Weaze in, want de lantaarnpaal, die de chauffeur had gezien, stond niet aan deze, maar aan de an dere kant van de gracht. Ijlings toegeschoten voorbijgangers zagen kans alle vier drenkelin gen op de wal te krijgen, zodat het ongeval zonder al te nare gevolgen bleef. De beide dames, die zich een ander vervolg van het avontuur met deze Helderse heren had den voorgesteld, kozen meteen het hazepad en de mannen kwamen in het café van Fer- werda terecht. Daar werden zij van droge kleren voorzien, waarna zij met een taxi terug keerden naar huis. Onder een enorme publieke belangstelling werd de volgen de morgen de auto door een kraanwagen uit Julianadorp op het droge gebracht en nog lang konden de Leeuwarders napra ten over dit toch nog goed af gelopenongeval. Eenzelfde incident, ook met een automobilist, die - in Sneek - eveneens een lan taarnpaal aan de verkeerde kant van de gracht zag staan, had veel droeviger gevolgen. Bij dit ongeluk kwamen alle vier inzittenden, mensen uit Leeu warden, jammerlijk om het le ven. BEZOEKAAN DE REDACTIE VAN'T KLEINE KRANTSJE: ALLEEN MOGELIJK NA TELEFONISCHE AFSPRAAK- 120302

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1989 | | pagina 15