iï 'T KLEINE KRANTSJE 'T KLEINE KEANTSJE is zuinig op uw ogen en...uwgeid! WEET ALLES VAN BRILLEN EN CONTACTLENZEN Leeuwarden, Nieuwestad 55 Harlingen, Voorstraat 63. VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 3 Burgemeester van Leeuwarden Juist in het jaar dat 't Kleine Krantsje 25 jaar bestaat is het aanzien van de stad, waaraan "de kleinste krant van Nederland" z'n hele hart heeft verpand, enorm veranderd. Wie vandaag vanuit het spoorstation het Stationsplein opstapt twijfelt of hij wel in Leeuwarden uitgestapt is. Wie vanuit de parkeerkelder onder het Wilhelminaplein het nieuwe winkelcentrum Zaailand binnenwandelt zal een bijna on-Leeuwardense ervaring meemaken. Is dit wel zijn geliefde Leeuwarden? Jazeker wel Dit is het nieuwe Leeuwarden dat de inwoners van nu gestalte hebben gegeven en dat kenmerkend is voor een fraaie, levende stad. De veranderingen in het Stationsgebied, die nog wel even zullen doorgaan, de bouw van een compleet nieuw winkelcentrum en straks de nieuwbouw door Justitie op de plaats van de oude, vertrouwde Rijks HBS en 'de bouw van een vernieuwd schouwburgcomplex. Het zijn allemaal noodzakelijke ontwikkelingen die een moderne, levende stad vandaag de dag doormaakt. Maar het oude Leeuwarden, het Leeuwarden van 't Kleine Krantsje is er ook nog. Wie vooral in het noordelijke deel van de binnenstad rondkijkt herkent de stad uit zijn jeugd, al zijn tal van bestemmingen veranderd. Dat het Oud Sint Antoon aan de Grote Kerkstraat geen gasthuis voor bejaarden meer is maar modern verbouwde appartementen kreeg, is een verandering, maar geen achteruitgang. Want door deze nieuwe bestemming bleef het karakteristieke gebouw dat zo beeldbepalend is voor Kerkstraat en Beijerstraat bewaard. Het is de zorg van een gemeentebestuur om de stad in zijn ontwikkeling te begeleiden en te stimuleren, maar tegelijkertijd de zorg voor het behoud van wat onze voorouders met veel liefde tot stand hebben gebracht. De lezers van 't Kleine Krantsje, meer dan wie ook geïnteresseerd in dat oude Leeuwarden, kunnen elke dag komen controleren of wij in die opdracht zijn geslaagd. Met meer binnenstadsbewoners dan ooit in het na-oorlogse Leeuwarden en met meer gerestaureerde bouwwerken dan in de gehele geschiedenis is het gemeentebestuur niet ontevreden. Het is de onnavolgbare verdienste van redacteur F.L. Schoustra om met 't Kleine Krantsje steeds weer in te spelen op de gevoelens van stadgenoten en oud stadgenoten ten aanzien van hun geboorteplaats. Nu al vijf en twintig jaar. De lezersgroep zal nooit verdwijnen maar zichzelf aanvullen, want al lijkt Leeuwarden aan de buitenkant sterk veranderd, in haar diepste wezen blijft zij zichzelf en naar dat Leeuwarden zal altijd het hart van de hier geborenen uitgaan. Ik feliciteer vooral de bevoorrechte lezer, waar ook ter wereld, met hun jarig Kleine Krantsje. geme e-sp^r van Leeuwarden, Mr. G.J. te Loo C&P i'l v A.'*'** - A Ik - a *.vw. voor Leeuwarden en de wijde wereld er om heen Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteits- kantoor Verschijnt omstreeks de twintigste van iedere maand. Administratie: Friesch Dagblad, Voltastraat 7a, Leeuwarden Abonnementenadministratie Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden, telefoon (058) 987560. Abonnementsgelden: bank 2805901 Post Kopij voor 't Kleine Krantsje sturen naar: Vredeman de Vriesstraat 1, 8921 BP Leeuwarden. Voor eventueel overleg over de redactionele inhoud: tele foon (058)-120302. Abonnementsprijs: voor Nederland 29,- per jaar; voor het buitenland: 55,-per jaar. Losse nummers, per post bank besteld (2805901): 3,- voor 1 ex., 7,- voor 2 ex., 9,-voor3ex. Het lidmaatschap van 't Kleine Krantsje staat alleen open voor lezers, die zich door hun aanmelding ak koord verklaren met de hier navolgende 'leveringsvoor waarden': Het abonnementsgeld moet vooruit worden betaald. Op de 15e januari dient het abonnementsgeld voor het dan lopende jaar te zijn be taald. Geschenk-abonnementen en abonnementen van le zers in het buitenland moe ten op de 15e december van het voorafgaande jaar zijn betaald. Lezers, die zich niet telefo nisch of schriftelijk, maar per giro-overschrijving als abonnee aanmelden, wordt verzocht op het girostrookje te vermelden: Nieuwe abonnee. Wie het abonnementsgeld voor een ander betaalt, dient duidelijk de naam en het adres te vermelden van de abonnee, voor wie wordt betaald. Adreswijzigingen moeten minstens 10 dagen voor het verhuizen schriftelijk worden doorgegeven: Postbus 858, 8901 BR Leeuwarden. Abonnementen, die niet vóór 1 december schriftelijk zijn opgezegd (postbus 858, 8901 BR Leeuwarden), wor den automatisch verlengd..

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1989 | | pagina 3