*T KLEINE KRANTSJE REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR DE LEEUWARDER POLITIE RAPPORTEERT in alle prijsklassen Foto/Video adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 'W'*-W li Peperstraat 9 Leeuwarden tel. 058-124258 Bilgaard Passage 56 Leeuwarden tel. 058-663682 VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 mmmmmmmmm®;miimmmmmmmmmmm'm&mmmm mmma- :f iïxw>»x»:-ww Verloren door L. P. Doodkorte, wonende Oude Doele- steeg, een gouden medaillon. Door politiedienaar Brinksma aan de wacht gebracht: Johannes Fokkes Dijkstra, oud 21 jaren, geboren te Stroobos, gedomicileerd te Franeker, schippersknecht bij J. Sijnstra, thans liggende met het schip alhier. Hij liep dronken aan de Voorstreek. In bewaring gesteld. Op hem bevonden: f 4,82. Kennisgegeven door Andries Krammer, koopman, wo nende Nieuweburen, dat hij Woensdagmorgen op de Groningerstraatweg nabij Veenwouden heeft ontmoet een jongen, beantwoordende aan het signalement van den vermist wordende Hendrik Visser, alhier thuisbe- hoorende, waarop doelt het bericht in de Leeuwarder Courant, gisteravond verschenen. Hij gaf op in Gronin gen werk te zullen zoeken. De vader, Comelis Visser, wonende Bagijneklooster, hiermede in kennisgesteld en de opsporing, aanhouding en opzending naar huis van dezen minderjarige aan de politie te Groningen verzocht. De politiedienaar Terveer rapporteert, dat een zoon der weduwe Mateman, wonende Achter de Hoven, in het dakraam van het huis, bewoond door den melktapper Bruinsma, mede alhier, met een buks een glasruit heeft stukgeschoten. Bij onderzoek is den genoemden politie dienaar gebleken, dat Mateman vanuit de tuin bij zijn woning per ongeluk de ruit heeft stukgeschoten. Nachtverblijf aan de wacht verleend aan: Albert Deter- man, oud 47 jaren, geboren en thuisbehoorende te Am sterdam, van beroep zeilmaker, die in deze provincie rondzwerft om werk te zoeken en heden zonder middel om onderdak van Bolsward is gekomen. Door verschillende politiedienaren zijn wederom een aantal katapulten in beslag genomen, terwijl tegen eeni- De weduwe Broeseliske, wonende Oranjewaltje, klaagt over haar kostganger Harmen Terwee, klokmaker, die haar scheldt en dreigt te mishandelen. Kennisgegeven door Siderius van der Meulen, wonende Camstraburen, dat hij reeds sedert 10 weken ongeveer zijn bruine waakhond vermissende, dezelve zoéven in het bezit heeft gezien van een hem onbekende vrachtrij der, die aan de Vrouwenpoort staat. Wordt behandeld. De door Siderius van der Meulen bedoelde hond bleek in het bezit te zijn van Lodewijk van der Molen, karrijder op Finkum, die opgeeft de hond van een hem onbekenden man te hebben gekregen. Het dier is den eigenaar we der overgegeven. Ruurd Atema, schipper, gedomicileerd te Sneek, is in de Prins Hendrikgracht van zijn schip per ongeluk te water geraakt, doch onmiddellijk door eenige medeschippers eruit gehaald zonder letsel bekomen te hebben. Door de politiedienaren Posthumus en Wigboldus aan de wacht gebracht Jan van der Zee, oud S3 jaren, geboren te Woubrugge, gedomicileerd te Rotterdam, gezagvoer der van de tjalk 'Excelsior', in lading liggende te de Dokkumer Ee bij de stoom-meelfabriek van Wybrandi. Hij liep zwaar beschonken aan de Oostersingel. Ontslagen uit de wacht K. Hoek. Wegens bedelarij weder aan de wacht gebracht K. Hoek. K. Hoek is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Camera's Bleeker

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1991 | | pagina 15