REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN 'T KLEINE KRANTSJE ULOSCHOOL HUIZUM FOTOPRIJSVRAAG VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 19 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Deze foto is in negentien vijf en dertig gemaakt ter gelegenheid van het afscheid van leerlingen, die hun studie aan de Huizumer Ulo school hadden voltooid. Op de achterste rij van links naar rechts: Ulbe Feikema, Anne Kingma, Krijn bij de Ley, Johannes Zonder van, Johannes Brandsma, Trijntje Miedema, Dirkje Onderweegs en Sikke Porte. Op de tweede rij, leraar Nanne van der Woude, Jaap Robijn, Simen de Vries, Antje Beeksma, Bouke Lettinga, Trijntje Wijnsma, Anna Bouma, leraar B. H. A. Peters, leraar S. Haven, Maartje van der Leij, Meinhard van der Veen en leraar J. Mulder. Zittend: Jelle Wassenaar, Antonia Westra, lerares Margje Wiersma, Daniel Polet, leraar E. Ploegh en Sietske Terpstra. Tenslotte voor aan Anna de Vries en Detje Nicolai. De heer Nammele van der Woude is de initiatiefnemer geweest voor het oprichten van de gymnastiekvereniging Quick. Hij zal er, toen de foto werd gemaakt, geen seconde aan hebben gedacht, dat de jongeman, die naast hem stond, Jaap Robijn, nog eens een kwart eeuw bestuurslid zou worden van zijn geesteskind. De heer Robijn was later secretaris en zestien jaar voorzitter van Quick. En wie kan gedacht hebben, dat die Johannes Brandsma nog eens burgemeester zou worden van de gemeente Leeuwarden? Ook hij hanteerde als zodanig zestien jaar lang de voorzittershamer en wel van negentien zeven en zestig tot negentien drie en tachtig. Verder hebben we van deze groep Jelle Wassenaar leren kennen als een uitblinkende voetbal ler van de oude L.A. C. Frisia. DOKTOREN 't Kleine Krantsje heeft nog al eens herinneringen opgehaald aan de heren doktoren, maar ik heb tot dusver de huisarts Ten Veldhuys gemist. Later werd hij opgevolgd door dokter Van Rooyen en nog later door dok ter Coster. Dokter Ten Veldhuys was "onze" huisarts. Hij liet zich rij den in een mooie grote auto, een Fiat. Ik heb menig drankje van dokter Ten Veldhuys ge slikt en werkelijk: hij wist de drankjes zo te laten samenstel len, dat ze een speciale, zelfs lekkere smaak kregen, die je lang naproefde. Wel, ik ben er steeds weer gezond van ge worden. Dat is wel het beste compliment voor een arts! Mijn vader is in de dertiger ja ren na een zware val eens ij lings naar het Diakonessenhuis gebracht. Daar stond dokter Nierstrasz klaar; hij had zijn in strumentarium voor de behan deling reeds gereed gelegd. Op de telefonische melding had hij ook al een diagnose gesteld. Na onderzoek bleek die dia- gnosejuist. Dokter Nierstrasz was iemand die van wanten wist. Daardoor leek hij wel eens hard, maar de dames verpleegsters vertelden mij, dat hij eens tijdens een operatie in tranen uitbarstte. Grouw Andries van Hespen RIJKS H.B.S. A. van Hespen uit Grouw schrijft in het oktobernummer over de Rijks H.B.S. in Leeu warden. Dr. Ten Bruggencate beleefde er inderdaad moeilijke jaren i.v.m. processen van tandarts Timmenga. Maar waaruit blijkt dat de school te groot voor hem was? En kan het ook aan Van Hespen gele gen hebben dat de leraren las tig waren? Zelf heb ik de R.H.B.S. afgelopen (met het A- diploma 1940) maar ik ben het niet met hem eens. En wat Van Hespen schrijft over de aard rijkskundeleraar, die slecht orde kon houden vind ik beneden alle peil. Hij was een bijzonder aimabele man die van zijn vak hield en niet verdiend heeft dat er op dergelijke denigrerende manier over hem geschreven wordt. De herinneringen aan de school van Van Hespen lijken mij wel erg negatief. Gelukkig hoor je ook andere geluiden. Heerenveen C.H. de Vries (Vervolg van pag. 3) ons het volgende schreef: "Het gebouw, waarvan een gedeelte op de foto voorkomt, staat vol gens mij in de Burmaniastraat. In het begin van de oorlog, voordat ik moest onderduiken, kwam ik graag in dat pand. Bo ven de zaak aan de Nieuwe- stad was een grote kamer met een heel gezellig uitzicht. Het gedeelte van het pand aan de Burmanistraat gebruikte de toenmalige bewoner, de heer Boorsma, voor zijn groothandel in wol. In de winkel aan de Nieuwestadzijde was de detail handel in wol. Ik zag bij mijn laatste bezoek aan Leeuwar den, dat hier nu een zaak in bruidskleding wordt gevestigd". Dat was het dan: de heer Beki- us krijgt dus het uitgeloofde boekje toegestuurd, een exem plaar van "Leeuwarden, ach ja, zo was het.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1991 | | pagina 19