REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN SCHOOL 14b 'T KLEINE KKANT5JE ion Jle£ VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 "In de zomer van '28 is bij het hotel Jans in Rijs deze foto gemaakt van de zesde klas van School 14b aan de Tjerk Hiddesstraat. Op de bovenste rij: Frans Gerlofsma, Hans Lambrechts, Juf Deinema, Meester Deinema, een Nathan en de chauffeur. In het midden: Wim Schaafsma, een Van der Harst, Titie met een vraagteken, Folkert Marsman, Trijntje Schotanus, Jan Hondema, Brechtje de Wit, Titie Reusien, Jetze Visser, een De Vries en Tjeerd Bottema. Dan nog vooraan: een onbekende, Lieuwe Ferwerda, Nanna Spoelstra, Grietje van der Kooi, Johan Raadgep, Toos met een vraagteken, Chris Waalewijn en Bettie de Vries. "De reis met een bus van de LAB" herinnert zich de inzender van de foto, de heer J. Visser, "ging richting Gaasterland, waar we in de kerk van Wijekei de graftombe van Menno van Coehoorn hebben bezocht. Een in drukwekkend monument van wit marmer en nog steeds een be zoek waard. Daarna naar Kippenburg, met ravotten in het bos en1 een diner bij Jans. De bedoeling was ook nog te zwemmen in de Zuiderzee bij het paviljoen van Hindeloopen, maar het was koud en winderig en dat feest ging niet door. Al met al was dit reisje niet wat ervan verwacht werd. Al die herinneringen komen bij het zien van deze oude foto toch weer boven". GEREFORMEERD GYMNASIUM Via mijn zwager ds. Harry Ho- genhuis te Zwolle ontving ik het juli-nummer van uw krant, met daarin een foto van de vierde klas van het Geref. Gymnasi um. Ik vind dit prachtig en de meeste mede-leerlingen kan ik me nog heel goed herinneren. Een kleine correctie: Herman de Jong moet, voor zover ik mij herinner, Marinus de Jong zijn, van de modezaak "Het Nieuw ste" op de Voorstreek. Deze zaak leverde samen met Fa. Van der Kam van de Wirdu- merdijk, de in die tijd in zwang zijnde schoolpetten voor het gymnasium. Zelf ben ik geboren op de Nieuwestad nr. 103, de z.g.n. "stille kant", waar mijn vader een piano- en orgelzaak had, later voortgezet door mijn broer Cor Ganzevoort, die zich een aantal jaren geleden heeft te ruggetrokken. In de dertiger jaren, dus in mijn gymnasium-tijd, woonden wij in de Fonteinstraat, tegenover de Koningin Wilhelminaschool. Mijn schooltijd daar en later ook op het gymnasium heb ik ervaren als een fijne tijd in Leeuwarden. Mijn speciale vrienden waren Henco de Roos en Yme Offrin- ga, die later een leidende posi tie zou hebben aan de Prov. Bibliotheek in de Kanselarij, daarna in het nieuwe gebouw bij de Oldehove. Henco de Roos had een heel mooie zangstem en kwam veel bij ons thuis en zong dan met piano-begeleiding van onderge tekende de toen populaire film liederen van Zarah Leander, Ilse Werner enz. Zelf speelde ik wel eens in jeugdige overmoed op de jaar avonden van de gymnasium club in Zalen Schaaf Nocturnes van Chopin of in de pauzes als "entr'actes" walsen Strauss en Waldteufel. van Wat ik vooral ook fijn vind zijn de foto's van de heer L. Rom- kes, onze aardrijkskundeleraar, en rechts van onze toenmalige rector dr. R. Mulder, streng maar rechtvaardig. Dr. Mulder was ook een goed "kerkorga- Willem Zonderland nist en begeleidde bij ontsten tenis van de "huisorganist" van de Geref. Koepelkerk, de heer R. Beintema, mijn pianoleraar, de diensten wel in die kerk. Ook zou ik hele verhalen kun nen vertellen over het vooroor logse intensieve muziekleven in Leeuwarden, intensiever dan thans het geval is, naar ik wel eens hoor. Met mijn ouders hoorde ik toen een Beethoven- cyclus van het S.O.L. (Sympho- nie Orkest Leeuwarden) o.l.v. Willem Zonderland, de Oratori um-uitvoeringen van Concor dia, later Toonkunst-koor, o.l.v. George Stam, en de Chr. Orat. Ver. o.l.v. Beintema. Of van de Leeuwarder Opera-Ver. o.l.v. Frans Panbakker, met opera's als Faust en Martha. Panbak ker was toen tevens, samen met Mar. Naberman, concert meestervan het S.O.L. En wat te zeggen van het Weense Concert door het Strauss-orkest uit Wenen o.l.v. Johann Strauss III, zoon van Eduard, in onze goede oude Harmonie, of van de Wiener Sangerknaben, met Weense liederen en een kamer-opera van Lortzing, compleet met pruiken en hoepelrokken (jon gens!)? Utrecht Bote (Bob) W. Ganzevoort DE BLAUWE GOLF Heel wat jaren hebben we met veel plezier in het zwembad aan het Kalverdijkje gezwom- men, mijn echtgenote en ik in een groep van vijfentwintig mannen en vrouwen onder lei ding van een badinstructeur en onder het motto "Bewegen voorouderen." Maar nu het tropisch zwembad De Blauwe Golf geopend is zwemmen we hier en na de kri tiek die over dit bad is geuit, willen we graag een ander ge luid laten horen. Voor een modaal gezin, dat ook van dit bad wou genieten waren de entreeprijzen inder daad wat hoog, maar die zijn nu aangepast en ik hoop dan ook, dat vele jonge en wat ou dere Leeuwarders een verfris sende duik in dit mooie bad zullen nemen. Leeuwarden Rinze van der Heide

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1993 | | pagina 15