REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR TIJD NOG NIET RIJP VOOR TEAROOM 'T KLEINE KEANTSJE VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 jozef isradlsstraat 6-10 058-124984 adviesbureau voor reklame en publiciteit Mej. Meijers, wonende aan de Dokkumertrekweg num mer 46 deelt telefonisch mede, dat in een perceel wei land aldaar een onbekende vrouw loopt, die kennelijk in overspannen toestand verkeert en zegt, dat zij zich zelf zal verdrinken. De agent D. T. de Jong is terstond der waarts gezonden en rapporteert bij terugkomst, dat hij op de Dokkumertrekweg heeft aangetroffen de hem welbe kende Hiltje G. geboren 14 april 1901, huisvrouw van H. D., wonende aan de Lange Houtstraat nummer 62, die geestelijk niet normaal was. Zij is door rapporteur en den agent Dijkstra naar haar woning gebracht, waar zij aan haar man is afgegeven. Bedoelde vrouw is reeds eenige malen in de Psychiatrische Inrichting te Franeker ver pleegd geweest. Pietje de Jong, 53 jaar, gescheiden huisvrouw van Cor nells Tel, Hoeksterachterom 6, klaagt over de onderwij zer Van der Veer van de B.L.O. school, die haar zoontje Kees heeft mishandeld. Verzoekt reprimandeering. De Groepscommandant der Marechaussee te Ferwerd, Kuipers, brengt aan het bureau de minderjarige Folkert Wijnsma, oud 8 jaar, zoon van Klaas Wijnsma en Trijntje Dijkstra, Noordvliet 499. Hij was hedenmiddag op een auto gekommen in Leeuwarden en meegereden tot Blija. Hij is door den agent Van der Meulen naar zijn ouderlijke woning gebracht en ter beschikking van zijn ouders ge steld. De agent Postma rapporteert, dat op het Zuiderplein een onbekende hond door een motorrijtuig is doodgereden. Sietske de Vries, geboren 29 januari 1917, huisvrouw van M. de Vries, Achter Landbuurt 52, klaagt over vrouw Trijntje van der Hoek-Veeninga, Achter Landbuurt 61, die haar heeft uitgescholden voor "lelijke, vuile, smerige sui- kerbonnenvervalscher". Wierd Jansen, oud 57 jaar, scharenslijper, Heer Ivo- straatje nummer 38, doet aangifte, dat (vermoedelijk door Willem Dijkstra alias Slanke Willem) een portefeuille metf 100,-uit zijn kleeding is ontvreemd. Jan Middendorp, oud 45 jaar, plantsoenwachter, wonen de aan de Ruyterweg nummer 69, doet aangifte, dat in het Rengerspark een tamme eend is gedood door een drietal jonge lieden, die baldadiglijk met steenen naar dit dier hadden geworpen. De rechercheur Huisman brengt als verdacht van diefstal van een portefeuille, inhoudende f 110,-, aan het bu reau Willem Dijkstra, geboren te Leeuwarden 5 augustus 1881, koopman, verblijvende in het logement van R. Sonnega aan het Heer Ivostraatje nummer 38. Hij blijft ter beschikking van den Commissaris van Politie aan het bureau. De Feldgendarmerie gelast telefonisch te doen aanhou den en over te brengen naar het Stadsziekenhuis als verdacht van geslachtsziek te zijn zekere Jenny O., wo nende in het logement van Van der Berg aan de Heere straat nummer 9. De agent Wielinga rapporteert, dat Jenny O. in genoemd logement onbekend is, hetgeen aan de Feldgendarmerie is medegedeeld. Hillegard Friedrich, geboren te Bamberg 1 augustus 1923, Luftnachrichtenhelferin, verblijvende aan de Nieu- weburen, doet aangifte, dat in eenige winkels uit haar boodschappentasch haar portemonnaie is ontvreemd, in houdende f 10,-en eenige distributiebonnen. De agent Boven rapporteert, dat hij op last van den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in zijn wo ning heeft aangehouden en naar de 3e klas wachtkamer van het Station der Nederlandsche Spoorwegen heeft overgebracht teneinde op transport naar Duitschland te worden gesteld Dirk Kromhout, geboren 12Juli 1919, fabrieksarbeider, wonende Fabriekssteeg nummer 88. Dirk Luxen, geboren te Leeuwarden 30 december 1921, zeilmaker, Sontdwarsstraat 26, klaagt namens de J.G.O.B., afdeling Leeuwarden, over de jongens van Hiemstra uit de Sacrementsstraat, die geregeld baldadig heden plegen aan het vereenigingslokaal in die straat. De Sicherheitspolizei geeft telefonisch kennis, dat een boot van de N.V. Rederij Stênfries, gemeerd liggende aan de Willemskade, hoek Zuiderstraat, tot nader order door twee agenten bewaakt moet worden. Tevens, dat iemand van het personeel, die zich aan boord bevindt of aan boord begeeft, terstond gearresteerd moet worden. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen. De Inspecteur van politie Th. B. van Kleef rapporteert, dat Lambertus Horsman op last van den Fachbewerber van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan het politiebureau werd gehouden. Ondanks voorzorgsmaatregelen, be staande in het posteeren van een agent van politie voor de deur van de kamer van den Inspecteur van Dienst teneinde ontvluchtingspogingen te verijdelen, zag Hors man kans uit het bureau van politie de straat op te vluchten, waarheen hij door ondergeteekende werd na gezet. Nadat ondergeteekende met zijn dienstvuurwapen een schot in de lucht had gelost als waarschuwing en hem gesommeerd te hebben te blijven staan, bleef Hors man in de Burmaniastraat staan en werd hij aldaar we derom door ondergeteekende aangehouden en ter be schikking van genoemden Fachbewerber in arrest gesteld in afwachting van zijn transport naar Duitsland. Naar aanleiding van een telefonische mededeeling van de Duitsche Weermacht, dat in gemeenteschool nummer 7 aan de Arendstuin een persoon wordt vastgehouden die terzake overtreding van het uitgaansverbod op straat werd aangetroffen, brengt de derwaarts gezonden agent Dekker vanaf voornoemde school aan het bureau Tjipke van Kooten, geboren te Leeuwarden 29 januari 1918, venter met galanteriën, wonende Hoogpadsend nummer (1943) iwuwnii TrrTrmTTTmrmrnrm In de twintiger jaren kwam de voormalige herberg Het Lands Welvaren op de hoek van de Wirdumerdijk en het Ruiters- kwartier op een vrij spectaculai re manier in het lokale nieuws, want toen opende stadgenoot Philippus Kessler op de boven verdieping de eerste Lunch- en Tearoom voor Leeuwarden, be reikbaar via een ingang aan de kant van de Wirdumerdijk. Het Leeuwarden via die dagen bleek evenwel nog niet rijp voor een dergelijke nieuwigheid en zo was het aardige initiatief van de heer Kessler tot mislukken gedoemd: na korte tijd werd de bovenverdieping weer als woonhuis ingericht.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1994 | | pagina 15