ONVERWACHT BELAAGD DOOR GEMASKERDE BOEVEN „LA VENEZIA" MARTEN'S CAFETARIA DRIEMAAL BONTEKOE Zoekt U verpozing OEKSTR/V Westerplantage 15, TT 't RENNERSHUIS eel 17,50 POPULAIRE LEEUWARDERS nieuwestad 56 leeu warden PAKJE met 30 verschillende oude nummers 't Kleine Krantsje „La Venezia" kwaliteit aan- en verkoop van huizen taxaties - woonhuizen - bedrijven hypotheekadviezen assurantiën Makelaardij SLECHTS 17.50 Grootste speciaalzaak van het Noorden voor wielrenners en trimmers. Fa. ANDRIESSEN en Co. pagina 12 Werd me dat even een schrik, in die februarimaand van het jaar negentien acht tien, voor het gezapige stadje Leeuwarden, waar anders eigenlijk nooit iets gebeur de! Plotseling ging er een gerucht van mond tot mond, dat twee dames aan de Spanjaardslaan waren overvallen door drie brutale indringers, die notabene met revolvers hadden gedreigd. Gelukkig was de overval verlopen zonder, dat er doden of gewonden vielen, maar toch... Ging ons goede Leeuwarden de wereld stad Parijs achterna, waar men dergelijke criminele incidenten zo wat wekelijks kon verwachten? De dames, die van dit geboefte het slachtoffer werden, waren de zeven en zeventigjarige me vrouw P. de Boer-Sikkema en haar dochter Anna de Boer. Zij zaten op een zaterdagavond rustig thuis, toen ze werden op geschrikt door enig gestommel in de gang. Toen Anna de Boer ging kijken wat er aan de hand was, kwam ze tot haar grote schrik tegenover drie gemas kerde en gewapende kerels te staan. Er ontstond meteen een wor steling, waarbij de vrouw nog kans zag de voordeur te ope nen. Maar de mannen sleurden haar terug in de gang, smeten de deur dicht en bedreigden haar met hun wapens. In de woonkamer wilden de ke rels Anna vastbinden en een prop in de mond stoppen, wat voor de oude moeder niet no dig bleek: de bejaarde dame, was zo reumatisch, dat ze let terlijk geen voet kon verzetten. De dochter, die begreep, dat alle verzet vruchteloos zou zijn, werd nu plotseling, mede op aandringen van haar moeder, zeer handelbaar, waarna de in dringers besloten ook haar niet te binden - wel hielden ze haar voortdurend met hun revolvers onder schot. Intussen gaven de schurken te kennen, dat zij liever niemand wilden doodschieten; het ging hen alleen om geld en goed. Daarop verschafte Anna de in dringers een briefje van veertig gulden en drie zilverbons van een riks. Het huis doorzoekend vonden twee van de mannen nog een gouden armband, een zilveren collier en een horloge, terwijl de derde als bewaker bij de vrouwen achterbleef. Deze laatste bleek niet de snuggerste te zijn. Hij sprak, net als de anderen trouwens, met een sterk Fries accent, ter wijl de heren beweerd hadden Amsterdammers te zijn. Intussen had Anna de Boer een list bedacht. Zij kwam op het idee te ontvluchten via een zijkamer door uit het raam naar buiten te springen. "In een kistje hiernaast staat nog wat goudgoed, dat kun je ook wel krijgen," zo vertrouwde ze haar bewaker toe. "Och, dat hoeft niet, juffrouw," antwoordde de gemaskerde, waarna de vrouw zei het kistje wel even te zullen halen. En dat vond de indringer goed Met bovenmenselijke kracht kon Anna toen in het zijkamer tje een raam openen, waarna zij naar buiten sprong en enke le voorbijgangers kon waar schuwen. Toen duurde het maar even of de politie kwam er bij en niet lang, nadat de drie kerels hals over kop waren gevlucht, kon een van hen worden gearres teerd: hij had zich in de tuin verstopt onder een haag. Ook de anderen belandden nu in politiehanden, waarbij bleek, dat het hier om nog zeer jonge knapen ging: Sipke was twintig jaar en Johannes en Douwe beiden achttien. Voor de rechtbank had ontken nen vanzelfsprekend geen en kele zin en de delinquenten za gen zich tot de flinke straffen veroordeeld van vier en drie en driejaar. Het Openbaar Ministerie achtte dit evenwel niet voldoende en ook de Procureur Generaal bleek voor het Gerechtshof In vroeger jaren zijn er aan de Stienserstraatweg drie horeca bedrijven met de naam "Bonte koe" geweest. Dat waren de "Kleine Bontekoe", die nu nog altijd bestaat, "De Jonge Bon tekoe", die een eind verder aan de overkant stond en "De Groote Bontekoe", die we, weer veel verder op, aan de westzijde van de straat konden aantreffen. Eens is er als uitbater van deze Groote Bontekoe een zekere H. Joustra geweest, van wie op een kwaad moment werd ver teld, dat hij aan de vreselijke ziekte pokken leed. Dat was natuurlijk geen aanbeveling om zwaar aan de zaak te tillen - hij eiste liefst acht en zes en zes jaar. "Beklaagden hebben zich ui terst cynisch gedragen, toen zij op heterdaad betrapt werden," aldus de P.G. "Op de meest brutale en onverschillige manier zijn ze toen opgetreden. Wan neer dergelijke jongelui als ge raffineerde bandieten te werk gaan, is het de plicht van de overheid, hier paal en perk aan testellen." als gast zijn zaak te bezoeken en omdat dat bepaald niet waar was, zag de heer Joustra zich genoodzaakt dit met vette let ters in de krant te zetten. "H. Joustra, Bontekoe onder Jelsum, berigt aan zijne geëer de Begunstigers, dat de ge ruchten als zouden bij hem of zijne Buren de Pokken aan huis heerschen of geheerscht hebben, ten eenenmale onwaar zijn. Hij beschouwt dit als kwa de praktijken van den een of anderen concurrent en kan bo venstaand gerucht met een be wijs van zijnen Geneesheer lo genstraffen. Bij voortduring blijft hij zich minzaam aanbevelen". Een gezellig zitje in een rustige sfeer biedt U onze nieuwe moderne ijssalon VOORSTREEK 87 - LEEUWARDEN Wij serveren een heerlijk kopje koffie, thee, diverse ijssoorten en koele dranken S\\ POSTBANK 98.10.62 t.n.v. FENNO SCHOUSTRA'S PUBLICITEITSKANTOOR 8911 DC Leeuwarden. 058 -2120525 De beste merken o.a. Gazelle - Raleigh - Zieleman - Peugeot - Gitane - Koga Myata Colnago - Cornelo Voorstreek 93 - Tel. 2126155 - Leeuwarden per giro (981062 t.n.v. Fenno Schoustra's Publiciteitskantoor) besteld, slechts

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1996 | | pagina 12