REKLAME DICKVANDERHEIJDE JR 'T KLEINE KRANTSJE OBER FRITS HAD SOMS VERRASSENDE UITSPRAKEN VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMHEEN pagina 15 adviesbureau voor reklame en publiciteit jozef israëlsstraat 6-10 058-124984 Fokke van der Sluis, veehouder, wonende Goutum no. 103, geeft kennis, dat hedenavond een hem in eigendom toebehoorend schaap in het mijnenveld aan de Boxu- merweg is geloopen en vermoedelijk door ontploffing van een mijn is gedood. Bovenstaande aan den Officier van Dienst doorgegeven, die de Feldgendarmerie hiermede in kennis zal stellen. De Opperwachtmeester Mink rapporteert, dat hij onder leiding van de S.D. in de afgelopen nacht een transport heeft begeleid met vijf andere Opperwachtmeesters en dat bij Grijpskerk tijdens een te vernachten vliegeraanval twee personen zijn ontvlucht. Door een onbekend gebleven vliegtuig wordt, vermoede lijk met een mittrailleur, boven de stad geschoten. Janna Tinga, oud negen en dertig jaar, wonende Wester plantage no. 8, deelt mede, dat door het dak van haar woning is geschoten en haar vader dientengevolge is verwond. De Wachtmeester Van der Schaaf rapporteert, dat tengevolge van deze beschieting verschillende gaten in het dak van bedoeld perceel zijn ontstaan, waarbij te vens de bewoner Jan Tinga, oud een en tachtig jaar, in zijn buik werd getroffen. Directe overbrenging naar een zie- keninrichting oordeelde dr. Bakker niet noodzakelijk. S. Hovinga, wonende aan het Oranje Nassaupark no. 6, geeft kennis, dat een drietal personen bezig zijn met het afkappen van bomen, staande in het Oranje Nassau- plantsoen. De Wachtmeesters Werkman en De Jong zijn voor het in te stellen onderzoek derwaarts gezonden. S. Hovinga, wonende aan het Oranje Nassaupark no. 6, geeft kennis, dat aan de Verkorteweg onbevoegden be zig zijn een boom te zagen. Terstond zijn de Opper wachtmeesters Wielinga en Uilkema derwaarts gezon den en rapporteerden bij hun terugkomst, dat aan genoemde straat in het geheel geen bomen hebben ge staan en dat zij in de omgeving niemand hebben aange troffen, die met een boom of met het rooien van bomen bezig waren. Johannes Willem Rodenhuis, oud negen en twintig jaar, wonende Leeuwerikstraat 103, doet in zijn kwaliteit van directeur van de N.N.C., aangifte van de vermissing van vijftien kippen en een haan uit het hok van het fokstation aan het Schapendijkje. Batavus Bernardus Westerhuis, oud zeven en vijftig jaar, uitgever, wonende Alma Tademastraat 12, doet aangifte, dat gisteravond plusminus half acht twee gemaskerde personen zijn woning zijn binnengedrongen en onder be dreiging met een pistool getracht hebben den bewoner tot afgifte van een rijwiel te dwingen, dat zij dit voor "de ondergrondsche" noodig hadden. Nadat de vrouw van aangever alarm had gemaakt, zijn bedoelde personen verdwenen, zonder iets mede te nemen. Johannes Gerhardus Feldhaus, geboren te Leeuwarden 14 februari 1923, student wonende Vredeman de Vries- siraai no. 13, doet aangifte van de vermissing van zijn rijwiel vanuit het voorportaal van de rooms-katholieke kerk aan de Voorstreek. Politioneel gewaarschuwd vijftig personen ter zake zich tijdens Luchtalarm op straat bevinden, vier terzake als wielrijder links van de weg rijden, twee terzake een per soon onder den tien jaar op een rijwiel vervoeren, twee terzake als wielrijder geen teken geven van richtingver andering. Er wordt telefonisch kennisgegeven, dat ten huize van Nijholt, Emmakade no. 38, door een zevental van vuist wapenen voorziene personen een overval is gepleegd. De rechercheur Huisman rapporteert, dat te omstreeks twintig voor zeven zeven personen, waarvan één gewa pend met een vuistwapen de woning van Siebe Nijholt, directeur van de Frico aan de Emmakade no. 38 zijn binnengedrongen. Zij gaven te kennen met hem te willen spreken waarin hij niet toestemde. Nadat de heer Nijholt de hulp van de huisgenoten had ingeroepen, ontstond tusschen hen en de indringers een worsteling, waarbij een der huisgenoten een glasruit in de deur stuksloeg, op het gerucht waan/an de bedoelde personen verdwe nen. Buiten werd daarna nog een schot gelost. Er is niets ten huize van Nijholt ontvreemd, terwijl geen der inwonenden verwondingen bekwam. Het onderzoek wordt door rapporteur voortgezet. Jouck Couperus, oud 34 jaar, zangeres, Zuidergrachts- wal 14, doet aangifte van de vermissing van haar rijwiel. De rechercheur Schoolderman rapporteert, dat gister avond te omstreeks kwart over zeven door hem op den Willem Sprengerstraat een tweetal schoten uit zijn dienstpistool zijn gelost om een paar daders aan te hou den, die aan die straat aan het boomen zagen waren en die op de komst van rapporteur de vlucht namen. Daar deze een voorsprong hadden konden deze door rappor teur, gezien de duisternis, niet gearresteerd worden. De luitenant Van Leur en de Vaandrig Soolsma brengen terzake onhebbelijk gedrag tegenover de politie aan het bureau Anna Woldendorp, geboren te Leeuwarden 27 september 1925, studeerend, wonende Albert Cuypstraat 5 te Huizum. Zij blijft ter beschikking van den Korpschef aan het bureau: Cel 3. Dirk Reekers, Van Blomstraat 5, geeft ten politiebureau kennis, dat in het gezin van Poortman, Van Blomstraat 7, een jongen vermoedelijk met een kogel uit een vuurwa pen, dat op straat werd afgeschoten, ernstig aan zijn arm is gewond. (1945) Er heeft in vroeger jaren in ver schillende Leeuwarder horeca bedrijven een ober gewerkt, die eigenlijk Schelte heette, maar die niet anders dan als "Frits" werd aangeduid. Deze Frits, die bij de Burgerlijke Stand als Zeilstra ingeschreven stond, beschikte over een soort hu mor, die je wel opmerkelijk kon noemen. Werkend in het hotel De Kroon moet hij eens op een avond enkele leden van de directie van de Coöperatieve Condens- fabriek Friesland op bezoek hebben gekregen. De directeu ren, die gerenommeerde en zeer gerespecteerde relaties meebrachten, vroegen of er - zo laat - nog wel een hapje te eten was. "Ach ja," reageerde deze ober Frits, "er is nog wel wat zuur kool van gister overbleven." Ook is het eens in hetzelfde etablissement geschied, dat een gast een boereomelet vroeg, maar niet kreeg wat hij had besteld. "Maar ober," zei de man nogal geërgerd, "dit is geen boere omelet, dit is een gewone ome let!" "Och, meneer," antwoordde de ober eenvoudig, "dan boert u er zo nu en dan maar eens bij..."

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1996 | | pagina 15