Nieuws van Aed Levwerd 30 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail aedlevwerd@planet.nl De historische nieuwjaarsborrel verliep zoals gebruikelijk weer in een uitermate onge dwongen sfeer Foto P. Karstkarel Drukbezochte nieuwjaarsreceptie in Manege Maandag 9 januari 2006 werd de zesde, inmiddels traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden door Aed Levwerd in samen werking met het Historisch Centrum Leeuwarden en de gemeentelijke dienst Monumentenzorg. De laatste instantie was ditmaal de hoofdorganisator en -spon sor van de bijeenkomst, die zich inmiddels een vaste plek heeft verworven naast de nieuwjaarsrecepties van de gemeente Leeuwarden en de provincie Fryslan. Gemeentelijk monumentenman Leo van der Laan was erin geslaagd een zeer bijzondere locatie te regelen: de oude uit 1856 daterende Manege aan de Arend- stuin. Het gebouw wordt momenteel door middel van het inbouwen van leslokalen geschikt gemaakt om ruimte te geven aan het nabije gymnasium Piter Jelles, dat al jaren kampt met een groot gebrek aan lesgelegenheid. Het HCL liet in een van de ruimten een power-point presentatie draaien met fraaie oude en nieuwe pren ten en kaarten van de omgeving van de Arendstuin. De bijna 400 bezoekers kwamen uiter aard primair voor elkaar, vandaar de afwezigheid van muziek, en werden voorts vergast op drie korte voordrachten over de gang van zaken bij de drie organiserende verenigingen/instanties. Daarnaast wer den door Aed Levwerd de plannen voor een viertal cultuurhistorische routes in de binnenstad aan de hand van zogeheten monumentenborden onthuld. Tenslotte gaf architect Mannus Schutten (Bureau Heidoorn) een korte uiteenzetting over de verbouwing van de Manege. Liwwadderdag op 23 april Na de Liwwadderdagen in 2000 en 2003 sal der oek dit jaar weer un Liwwadder dag plakfïene en wel op sundag 23 april. Krekt as de laaste keren is de lokaasie Musieksentrum Skaaf inne Breedstraat in Liwwadden en de deuren binne open fan 13.00 tot 18.00 uur. In ut programma sitte ondermeer un optreden fanne sanger/gitarist Meivin van Eldik die't Liwwadder liedsjes fan sien CD Un held uut de Meenthe hore late sal. Oek sal hij un paar fan sein eigen Liwwadder gedichten foordrage. Der salie Liwwadder antikwariaten met hun boeken weze en un paar echte fers- amelaars salie eksposisies opsette met spul uut hun soms krekt su boeiende as appatte (Liwwadden-) kolleksies. Naast de algemene Liwwadden-onder- werpen sal der dizze keer spesiale aan dacht foor Hüzum weze. Su idder de pre- sentaasie fan un boek over de Skraans, skreven deur Johan Dalstra. Der sal werk te sien wezen fan fotograaf Koos Foekema, fan ut boek Koningin van de Potmarge, en inne tuunsaal fan Skaaf salie un paar oer-Hüzumers en Liwwadders smoute fer- halen fertelle. De organisaasie leit bij de Leeuwarder Historische Vereniging Aed Levwerd en ut Historisch Centrum Leeuwarden (HCL). De organisaasie sit nog ferlegen om ouwe filmbeelden. Suuden jou tuus nog films hewwe te légen met duudeluk her kenbare beelden fan Hüzum, nim dan even kontakt op mette organisaasie fanne Liwwadderdag: Klaas Zandberg, tillefoan 058-2338399.

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 32