ieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden 31 Grote Kerkstraat 29 8911 DZ Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Fotocollectie Gombault weer een geheel In de jaren zeventig werd de collectie Gombault, afkomstig van het Leeuwar der Nieuwsblad, verdeeld tussen het toenmalige Gemeentearchief en het Fries Museum. Gombaults foto's geven een vaak indringende kijk op het leven in de Friese hoofdstad tussen 1925 en 1943. Het Fries Museum heeft op 1 maart enkele duizen den glasnegatieven van Gombault officieel overgedragen aan het HCL, zodat de col lectie weer herenigd is. Kleine Krantsje gaat digitaal Vanaf begin maart kan via de website van het HCL het volledige 't Kleine Krantsje worden geraadpleegd. Het periodiek is via OCR ontsloten, zodat zelfs op individu ele woorden in de tekst gezocht kan wor den. Het HCL bedankt de heer Fenno Schoustra, wiens bereidwillige medewerking werd verkregen voor de pre sentatie van deze kostelijke bron. Beeldbank Leeuwarden vernieuwd De Beeldbank Leeuwarden (www.histo- rischcentrumleeuwarden.nl), op internet beschikbaar sinds april 2003, heeft in Leeuwarden en verre omgeving al een reputatie gevestigd als hét zoeksysteem voor Leeuwarder beeldmateriaal. De func tionaliteit en de gebruiksvriendelijkheid zijn nu echter ingrijpend verbeterd. Voor het eerst komen nu ook kaarten en platte gronden van Leeuwarden online beschik baar, die tot in detail vergroot kunnen worden. Ook bestellen en commentaar toe voegen is veel eenvoudiger geworden. Het belangrijkste is natuurlijk dat er steeds meer in de database te vinden is. Nieuwe expositie: Vergeten stad. De fotografen Paul van Eik en Henk Rijke- boer zwierven een jaar lang door de Friese hoofdstad en legden de minder bekende en onopgesmukte kant van Leeuwarden vast. Het is het Leeuwarden zoals we dat niet uit de VW-folders of de brochures van make laars kennen: onooglijke hoekjes, vergeten buurten, desolate uithoeken, en soms een blik in het dagelijks leven van gewone inwoners. De foto's laten een onversierde kant van de stedelijke samenleving zien zoals elke stad die wel kent, een kant die niet in de voortdurende belangstelling van bestuur of bevolking staat en een kant waar de meeste fotografen achteloos aan voorbij gaan. Een selectie van de foto's van het Leeu warder project is vanaf 17 maart tot 15 augustus 2006 te zien in het HCL, dage lijks geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 9 tot 17 uur, op donderdag van 9 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 14 uur (uitgezonderd juli en augustus). Tegelijk met de expositie verscheen ook een fotoboek onder de titel Vergeten Stad. Het boek is voor 15 te koop bij het HCL. Op de expositie in het HCL zijn ook bijdragen te zien van de fotografen Dolph Kessler, Pietrix Runia, Hendrik van Kam pen en Harm Okkema. Vergeten Stad is een samenwerkingsproject van het HCL en de Leeuwarder Amateur Fotografen Vereniging. Grafitti in de Haniasteeg Collectie Harm Okkema LeOVO-'c^LA.It

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 33