ieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden 31 Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Het nieuwe HCL De verhuizing van de collecties en werk plekken van de Grote Kerkstraat naar Groeneweg 1 is begin september voltooid. Aan de inrichting van de expositieruim ten in de voormalige Tussenschool wordt nog gewerkt. Vanaf 2 oktober is het zoge naamde informatiecentrum open voor publiek. Dit informatiecentrum heeft meer dan de dubbele capaciteit van de oude lees- of studiezaal en een laagdrem- peliger karakter. Voor scholieren is er een aparte educatieve ruimte aan de kant van de Prinsentuin. In de multi-functionele ruimte, bedoeld voor met name lezingen en filmvertoningen, kunnen zo'n 120 per sonen. Daarmee kan een breed scala aan activiteiten voortaan in eigen huis worden georganiseerd. De kantoren bieden boven dien ruimte aan veel meer vrijwilligers. De officiële opening is op 30 november. Op 1 en 2 december zijn er open dagen. Vanaf 1 december gelden ook de nieuwe verruimde openingstijden (di-vr 10.00- 17.00, za en zo 13.00-17.00 uur; op zon dag is het informatiecentrum gesloten). Verwacht wordt dat deze nieuwe facilitei ten vooral aansluiten op de behoefte van categorieën als toeristen en scholieren. Aan de ontwikkeling van arrangementen wordt ook nog gewerkt. Tentoonstelling Het verhaal van Leeuwarden Leeuwarden krijgt voor het eerst een per manente presentatie over de geschiedenis van de stad. De expositie is vanaf novem ber te zien in het nieuwe HCL aan de Groeneweg. Opmerkelijk is de vaste (inter actieve) expositie over de geschiedenis van Leeuwarden in hoofdlijnen. Hier kunt u zien hoe de stad zich in de loop der eeuwen heeft ontwikkeld. Voor deze bijzondere presentatie is eveneens gebruik gemaakt van portretfoto's van onbekende Leeuwar ders. Er worden regelmatig rondleidingen gegeven door deze vaste expositie. De eerste wisseltentoonstelling in het nieuwe HCL wordt Tussen plein en park, over de geschiedenis van de oude Stads- tussenschool en directe omgeving. Verder is eind dit jaar in de educatieve ruimte van het HCL ook een presentatie te zien met foto's van de Fotoclub Leeuwarden rondom het thema Feest. De ondergrondse schatkamer, waar het publiek (op aanvraag) verder kan kennis- Het 'soldaatsje fan Barrahüs' wordt gepresenteerd voor de boerderij Brédyk 147 te Wir- dum in 1962 ter gelegenheid van de restauratie. Van links naar rechts: restaurator Jan Arnolli uit Peize, Sytske Kramer-Hellema en boer Dirk Kramer. Inmiddels heeft het opnieuw gerestaureerde beeld een plaats gekregen bij de entree van het nieuwe HCL Foto Leeuwarder Courant LA» it

Leovardia, 2000-2018 | 2007 | | pagina 33